Rośliny zawierające tryptaminy

A group of psychoactive substances (also including dissociants and delirants) that cause changes in perception, awareness, way of thinking and the way of feeling emotions.
Status:
NieZwyczajnie
Zaklinacz węży
User avatar
Politoksykofil
Topic author
Posts: 972
Joined: 5 years ago
Reputation: 444

Rośliny zawierające tryptaminy

Unread post by NieZwyczajnie » 5 years ago

Witajcie!
Oto obiecany temat o roślinach które zawierają tryptaminy. Piszę do głównie ze względu na DMT, ale kilka innych tryptamin też się tu znajdzie. Jednak zanim opiszę te rośliny, chciałbym przypomnieć że artykuł ten powstał tylko w celach naukowych, a ekstrakcja DMT i 5-MeO-DMT jest nielegalna, podobnie jak niektóre rośliny które tu wymienię. W żadnym wypadku nie namawiam do ich zakupu, a jedynie chcę zaspokoić waszą ciekawość.

Warto podkreślić: Pisząc o stężeniu danego alkaloidu w liściach, odnoszę się do liści już wysuszonych.

1. Mozga Trzcinowata
Mozga, jest rośliną występującą w Polsce bardzo powszechnie. Roślina ta rośnie dziko w/przy zbiornikach wodnych, jest też hodowana w celach ozdobnych, ze względu na walory estetyczne.
Mozga trzcinowata bardzo przypomina trzcinę pospolitą, ma wysokość od jednego do trzech metrów, jej łodyga jest gęsto porośnięta liśćmi o szerokości około 2 cm w przypadku dzikich odmian, ozdobna mają mniejszą szerokość. Od trzciny mozga różni się kwiatostanem i pochwą(punktem styku liścia i łodygi).
Pochwa mozgi wygląda tak
Image
Natomiast pochwa trzciny wygląda tak
Image
Na pierwszy rzut oka, wydają się jednakowe, więc napiszę wam jaka jest różnica. Pochwa trzciny jest owłosiona, w czasie gdy mozga ma blaszki. Kwiatostan mozgi natomiast, wygląda tak
Image
Bądź po "zdrewnieniu" tak
Image
Surowcem w przypadku mozgi są właśnie liście i zawierają one do 0.12% DMT i 5-MeO-DMT.

2. ANADENANTHERA PEREGRINA
Anadenanthera Peregrina znana również jako Yopo, jest to roślina nie występująca w Polsce i raczej nie nadająca się tu do hodowli, jednak Holenderskie smartshopy handlują nasionami tej rośliny. Nasiona tej rośliny są bogate w tryptaminy, konkretniej zawierają one aż do 7,5% bufoteniny(5-HO-DMT), oraz mniejsze ilości innych tryptamin, 0.04% 5-MeO-DMT i 0.16% DMT.

3. VOACANGA AFRICANA
Ta roślina nie zawiera DMT, jednak jej nasiona zawierają inne pochodne indolu, konkretniej zawiera ibogaine i voacangine. Nie dokopałem się do konkretnych informacji w kwestii stężenia. Nasiona tej rośliny dostępne są w smatshopach w Holandii.

4. Trzcina Pospolita
Chyba każdy wie jak trzcina wygląda, a o tym jak odróżnić ją od mozgi pisałem w pierwszym punkcie, więc nie będę się rozpisywał na ten temat. Roślina występuje w Polsce jeszcze powszechniej od mozgi, w dokładnie takich samych warunkach jak mozga. Jeśli jednak już lecicie z nożem nad najbliższe jezioro, to muszę ostudzić wasz zapał, bo w przypadku trzciny pospolitej surowcem nie są liście a korzenie. W trzcinie znajduje się DMT, jednak zawartość jest jeszcze mniejsza niż w liściach mozgi, więc ten punkt potraktujcie raczej jako drobną ciekawostkę.

5. PSYCHOTRIA VIRIDIS
Roślina należąca do marzannowatych, znana też jako chacruna, według mojej wiedzy nie występuje w Polsce, z resztą jest u nas nielegalna, uznana za narkotyk grupy I-N. Dostępna jest w Holenderskich smartshopach. Surowcem tej rośliny są jej liście i zawierają one 0.1% do 0.61% N,N-DMT. Ponoć zawiera też śladowe ilości innych tryptamin. Sama roślina wygląda tak:
Image

6. DIPLOPTERYS CABRERANA
Myślę że nikomu ta nazwa nic nie mówi, więc powiem że jest to chaliponga. Roślinka ta nie lubi się z naszym zimnym klimatem, to też u nas nie występuje, jeśli chcecie jej poszukać, zapraszam do Amazonii. Jak najbardziej dostępna jest w Holenderskich smartshopach. Surowcem ponownie są liście i zawierają one od 0.17% do aż 1.75% N,N-DMT, oraz śladowe iloście 5-MeO-DMT i bufoteniny, co czyni chalipongę jedną z silniejszych roślin zawierających DMT. Prezentuje się mniej więcej tak:
Image
A jej susz wygląda tak:
Image
Myślę że nie trudno pomylić ją z czymkolwiek innym.

7. Mimosa hostilis
Ponownie, nie jest to roślina występująca u nas, a w Afryce południowej. Nielegalna w Polsce, dostępna w Holenderskich smartshopach. Surowcem mimosy jest kora, zarówno korzeni jak i naziemna. Kora korzeni(tak zwana MHRB) zawiera około 1% DMT, kora naziemna zawiera ledwo 0.03% DMT. Jest to dobry wybór, jeśli chcecie pozyskać samo DMT, ponieważ inne tryptaminy z reguły nie występują w niej. MHRB prezentuje się tak:
Image

Nie są to oczywiście wszystkie rośliny w których występują tryptaminy, jednak myślę że to takie najbardziej podstawowe, warte wspomnienia i najłatwiej dostępne.
Jeśli ktoś widzi jakiś błąd, zapraszam do poprawienia mnie. I oczywiście zachęcam do dyskusji w temacie ekstrakcji, pozyskiwania roślin jak i na temat samych roślin. Pozdrowionka.
Attachments
image.png
image.png (78.49 KiB)

Status:
Bruce
Odkurzacz
User avatar
Użytkownik
Posts: 794
Joined: 5 years ago
Reputation: 123

Rośliny zawierające tryptaminy

Unread post by Bruce » 5 years ago

Przyznam szczerze, że temat ciekawy. Przydałby się poradnik na temat ekstrakcji odczynników z tychże roślin.

Status:
NieZwyczajnie
Zaklinacz węży
User avatar
Politoksykofil
Topic author
Posts: 972
Joined: 5 years ago
Reputation: 444

Rośliny zawierające tryptaminy

Unread post by NieZwyczajnie » 5 years ago

Bruce Jest już, napisałem go wcześniej https://dopek.eu/ekstrakcja-n%2Cn-dmt-oraz-5-meo-dmt-t4042.html
Miłej lektury ;)

Status:
Bruce
Odkurzacz
User avatar
Użytkownik
Posts: 794
Joined: 5 years ago
Reputation: 123

Rośliny zawierające tryptaminy

Unread post by Bruce » 5 years ago

NieZwyczajnie, Dziekuję serdecznie. Widocznie przeoczyłem. Tych roślinek wokół działki mam od groma.

Status:
Madzia85
Ssak
User avatar
Użytkownik
Posts: 64
Joined: 5 years ago
Reputation: 6

Rośliny zawierające tryptaminy

Unread post by Madzia85 » 5 years ago

Nie wiem czy mogę dołączyć się do rozmowy i nie mam pewności czy to dobry temat bo w końcu to nie roślina... W razie czego przeniescie

Ale od zawsze marzyłam żeby mieć w domu taką żabę - Ropuche Koloradzka (bufo) która wydziela z jadem 5-meo-dmt... Gdyby to było możliwe to chyba bym dała sobie palec odkroic... Stały dostęp do niewyczerpalnej ilości sajko.... mmm

Status:
NieZwyczajnie
Zaklinacz węży
User avatar
Politoksykofil
Topic author
Posts: 972
Joined: 5 years ago
Reputation: 444

Rośliny zawierające tryptaminy

Unread post by NieZwyczajnie » 5 years ago

Madzia85 wrote:
5 years ago
Nie wiem czy mogę dołączyć się do rozmowy i nie mam pewności czy to dobry temat bo w końcu to nie roślina...
Niech sobie będzie taki drobny offtop.
Madzia85 wrote:
5 years ago
Ale od zawsze marzyłam żeby mieć w domu taką żabę - Ropuche Koloradzka (bufo) która wydziela z jadem 5-meo-dmt... Gdyby to było możliwe to chyba bym dała sobie palec odkroic... Stały dostęp do niewyczerpalnej ilości sajko....
Stały dostęp do nieograniczonej ilości 5-MeO brzmi kusząco, ale warto jednak pamiętać że jad bufo zawiera jedynie jakieś 10%(maks 15%) 5-MeO. Zawiera też inne substancje, które nie koniecznie muszą mieć podobny profil bezpieczeństwa...
Z tego co się orientuję to jad bufo nie jest jeszcze zbyt precyzyjnie przebadany, a często spotykam się z anegdotalnymi doniesieniami o śmierci po zatruciu tym jadem. Póki badania nie wykażą większych szczegółów na ten temat, osobiście wolę pozostać przy bawieniu się sprzętem laboratoryjnym.