3-MMC and 4-MMC vs clephedrone

Proven methods for the regeneration of the body and discussions on the harmfulness of RC.
Status:
dimafla
Blister
Newbie
Topic author
Posts: 7
Joined: 1 year ago
Reputation: 1

3-MMC and 4-MMC vs clephedrone

Unread post by dimafla » 1 year ago

Z różnych badań wynika, że cmc (klefedron) jest neurotoksyczny.
Zaczynając zabawę z katynonami chciałbym uniknąć częściowo szkód i postanowiłem nie próbować klefedronu.
Kupując 3 lub 4mmc nie mam pewności czy ktoś nie sprzedaje tego oferując klefedron. Spotkalem się już z takimi opiniami.
Czy są sposoby na odróżnienie? Czy istnieją jakieś testy? Albo w czy jest wyraźna różnica w odczuciu miedzy mefedronem (analogami) a klefedronem?

Status:
mbside
Kryształowa Legenda
Użytkownik
Posts: 2755
Joined: 5 years ago
Reputation: 496

3-MMC and 4-MMC vs clephedrone

Unread post by mbside » 1 year ago

dimafla wrote:
1 year ago
Z różnych badań wynika, że cmc (klefedron) jest neurotoksyczny.
Zaczynając zabawę z katynonami chciałbym uniknąć częściowo szkód i postanowiłem nie próbować klefedronu.
Kupując 3 lub 4mmc nie mam pewności czy ktoś nie sprzedaje tego oferując klefedron. Spotkalem się już z takimi opiniami.
Czy są sposoby na odróżnienie? Czy istnieją jakieś testy? Albo w czy jest wyraźna różnica w odczuciu miedzy mefedronem (analogami) a klefedronem?
Istnieją testy, ale na tym forum żaden sklep nie robi takich wałków, więc nie są Ci potrzebne.

Dodano po 54 sekundach:
Śmiało pobieraj

Status:
Golden Girl
Blister
Newbie
Posts: 9
Joined: 1 year ago
Reputation: 3

3-MMC and 4-MMC vs clephedrone

Unread post by Golden Girl » 1 year ago

Ciężko określić ale raczej sprzedawaja te produkty co mają idzie poczuć po działaniu produktu

Status:
tajemniczy27xx
Dyso-sensei
Newbie
Posts: 248
Joined: 1 year ago
Reputation: 55

3-MMC and 4-MMC vs clephedrone

Unread post by tajemniczy27xx » 1 year ago

dimafla, a 4mmc lub jego analog jaki jest leczniczy?

Status:
illuminati
Opiowrak
User avatar
Użytkownik
Posts: 396
Joined: 2 years ago
Reputation: 49

3-MMC and 4-MMC vs clephedrone

Unread post by illuminati » 1 year ago

Różnice mozna zobaczyć na kilka sposobow. 3 mmc i 4mmc mają specyficzny i podobny do siebie zapach ale trzeba go pierw poznac i jest on inny niz 4cmc. No i po dzialaniu substancji tez idzie odroznic

Status:
dimafla
Blister
Newbie
Topic author
Posts: 7
Joined: 1 year ago
Reputation: 1

3-MMC and 4-MMC vs clephedrone

Unread post by dimafla » 1 year ago

tajemniczy27xx wrote:
1 year ago
dimafla, a 4mmc lub jego analog jaki jest leczniczy?
wystarczy minimum włożonej pracy w wyszukaniu informacji aby szybko się przekonać, ze klefedron jest wyraźnie neurotoksyczny

Status:
mbside
Kryształowa Legenda
Użytkownik
Posts: 2755
Joined: 5 years ago
Reputation: 496

3-MMC and 4-MMC vs clephedrone

Unread post by mbside » 1 year ago

illuminati wrote:
1 year ago
Różnice mozna zobaczyć na kilka sposobow. 3 mmc i 4mmc mają specyficzny i podobny do siebie zapach ale trzeba go pierw poznac i jest on inny niz 4cmc. No i po dzialaniu substancji tez idzie odroznic
Smak także jest inny

Status:
m3xir
Opiowrak
User avatar
Użytkownik
Posts: 498
Joined: 2 years ago
Reputation: 86

3-MMC and 4-MMC vs clephedrone

Unread post by m3xir » 1 year ago

illuminati wrote:
1 year ago
Różnice mozna zobaczyć na kilka sposobow. 3 mmc i 4mmc mają specyficzny i podobny do siebie zapach ale trzeba go pierw poznac i jest on inny niz 4cmc. No i po dzialaniu substancji tez idzie odroznic
To prawda 3MMC ma akurat specyficzny zapach ale testowałem wiele sortów 4MMC i akurat każdy ciutke inaczej pachniał :) Niemniej jednak da się to odróżnić od 4CMC jak wspomniałeś :)

Status:
donklefedro
Szczur
User avatar
Newbie
Posts: 22
Joined: 1 year ago
Reputation: 6

3-MMC and 4-MMC vs clephedrone

Unread post by donklefedro » 1 year ago

A możecie mi wyjaśnić czym się neurotoksyczność klefa objawia... Według Wikipedii neurotoksyny powodują:
  • drżenie mięśni
    oszołomienie
    brak akomodacji oczu
    ciężki oddech
    drgawki.
Przecież takie objawy (wszystkie lub wybrane) można dostać po wielu substancjach psychoaktywnych w tym po alko. Także w czym neurotoksyczność klefa jest szczególnie niebezpieczna. Sam stosuję 4-CMC leczniczo :lol: od ponad 2 lat (oczywiście bez ciągów i raczej odpowiedzialnie) i nie zauważyłem długofalowych efektów niepożądanych. Dodam, że regularnie się badam i wyniki mam również bez zarzutów.

Status:
Szoll
Opiowrak
User avatar
Szoll
Posts: 403
Joined: 3 years ago
Reputation: 174

3-MMC and 4-MMC vs clephedrone

Unread post by Szoll » 1 year ago

luki985, Rozkmiń to powyższe

Status:
luki985
Odkurzacz
Użytkownik
Posts: 792
Joined: 2 years ago
Reputation: 158

3-MMC and 4-MMC vs clephedrone

Unread post by luki985 » 1 year ago

donklefedro wrote:
1 year ago
A możecie mi wyjaśnić czym się neurotoksyczność klefa objawia... Według Wikipedii neurotoksyny powodują:
  • drżenie mięśni
    oszołomienie
    brak akomodacji oczu
    ciężki oddech
    drgawki.
Przecież takie objawy (wszystkie lub wybrane) można dostać po wielu substancjach psychoaktywnych w tym po alko. Także w czym neurotoksyczność klefa jest szczególnie niebezpieczna. Sam stosuję 4-CMC leczniczo :lol: od ponad 2 lat (oczywiście bez ciągów i raczej odpowiedzialnie) i nie zauważyłem długofalowych efektów niepożądanych. Dodam, że regularnie się badam i wyniki mam również bez zarzutów.
Ja też nie wiem czym miałaby się objawiać toksyczność klefedronu. A często mam wrażenie, że nawet Ci którzy o tym piszą niezbyt wiedza.
dimafla wrote:
1 year ago
różnych badań wynika, że cmc (klefedron) jest neurotoksyczny.
Pokaż no te badania. Bo, że mefedron jest toksyczny to owszem są badania, ale że klefedronu to nie widziałem. Jedyne co to powstało kilka domniemań na zasadzie "skoro chloroamfetamina jest toksyczna to i jej ketonowy odpowiednik też będzie" a jest to o tyle dziwne, że 4mma (amfetaminoay odpowiednik mefedronu) nie jest tak toksyczny jak mefedron.

Tak z innej beczki - zbyt mocne pobudzanie receptorów 5ht2 samo w sobie jest toksyczne. Jest tam coś co uruchomione (chyba glukoza) uszkadza nabłonek serca .

Status:
dimafla
Blister
Newbie
Topic author
Posts: 7
Joined: 1 year ago
Reputation: 1

3-MMC and 4-MMC vs clephedrone

Unread post by dimafla » 1 year ago

Nie wiele jest informacji na temat toksycznoci lub postulowanej neurotoksycznosci.
Wkleiem tekst z badan podlinkowanych w wiki do chatGPT.
Otrzymalem wlasciwie podobny wniosek:

Ja: czy możesz mi podsumować to badanie po polsku

GPT: W badaniu oceniano wpływ nowych substancji psychoaktywnych (NPS) na cytotoxiczność oraz na aktywność motoryczną i koordynację myszy. Badano działanie 3-CMC, 4-CMC, 4-MeO-PVP i 4-F-PVP na komórki SH-SY5Y za pomocą testu MTT i testu LDH. Eksperymenty przeprowadzono na dorosłych samcach myszy C57BL/6J zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej.
Testy oceniające aktywność motoryczną obejmowały pomiar spontanicznej aktywności ruchowej w komorach otwartego pola oraz test rotarodowy, który mierzył czas, jaki myszy utrzymywały się na obracającej się pręcie.
Wyniki przeprowadzonych analiz statystycznych pozwoliły ocenić wpływ badanych substancji na żywotność komórek oraz na aktywność ruchową i koordynację myszy.


Ja: czy zatem 3cmc na podstawie tego badania jest neurotoksyczny?

GPT: W opisanym badaniu oceniano cytotoxiczność 3-CMC na komórki SH-SY5Y za pomocą testu MTT i testu LDH. Testy te pozwalają ocenić uszkodzenie komórek, ale nie dają bezpośredniej odpowiedzi na pytanie, czy dana substancja jest neurotoksyczna.

Aby określić, czy 3-CMC jest neurotoksyczny, konieczne byłoby przeprowadzenie dodatkowych badań, które bardziej bezpośrednio oceniają wpływ tej substancji na neurony i ich funkcje. Warto zauważyć, że badanie cytotoxiczności jest często pierwszym krokiem w ocenie potencjalnej toksyczności substancji, ale nie można na tej podstawie jednoznacznie stwierdzić, że 3-CMC jest neurotoksyczny.

Dodano po 2 minutach 2 sekundach:
mam na mysli te badania: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7334283/

Status:
Lijj
Narkotykacz
User avatar
Lijj
Posts: 300
Joined: 3 years ago
Reputation: 105

3-MMC and 4-MMC vs clephedrone

Unread post by Lijj » 1 year ago

Co wy byki z AI korzystacie bo nie macie własnych rozumów 🧠

Status:
mbside
Kryształowa Legenda
Użytkownik
Posts: 2755
Joined: 5 years ago
Reputation: 496

3-MMC and 4-MMC vs clephedrone

Unread post by mbside » 1 year ago

Lijj wrote:
1 year ago
Co wy byki z AI korzystacie bo nie macie własnych rozumów 🧠
Sztuczna inteligencja przeanalizuje temat i poda wynik bo po co samemu szukać i analizować wszystko, więc nie rozumiem co do tego ma własny rozum.

Status:
dimafla
Blister
Newbie
Topic author
Posts: 7
Joined: 1 year ago
Reputation: 1

3-MMC and 4-MMC vs clephedrone

Unread post by dimafla » 1 year ago

Lijj wrote:
1 year ago
Co wy byki z AI korzystacie bo nie macie własnych rozumów 🧠
Niestety ja nie potrafie tak jak ty angielski i to w dodatku taki naukowy jak w tym badaniu. Radze sobie zwykle tlumaczem DeepL i chatem GPT. Polecam dla takich jak ja: bez rozumu.