Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Advice and suggestions on online safety and information on how to stay anonymous on the web.
Status:
Bezi
Szczur
User avatar
Użytkownik
Posts: 28
Joined: 3 years ago
Reputation: 3

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Unread post by Bezi » 3 years ago

Latest post of the previous page:

Gargameli, Treść notatki musi być przeczhowywanya, żeby w ogóle privenote mógł działać. Notatka jest natomiast zaszyfrowana i klucz do jej odszyfrowania znajduje się w linku.

Tak na prawdę gdyby twórcy ptivnote chcieli mogliby przeczytać każdą notatkę.

Sorki, że znowu poprawiam nie chce brzmieć arogancko, bardzo szanuję co piszesz, ale czuję potrzebę poprawić gdy widzę coś takiego. Privnote, to jednak ufanie twócom na słowo, że nie będą czytać notatek, chociaż bez problemu mogliby gdyby chcieli. Istnieje wiele innych alternatyw ale wszystkie mają tę samą wadę co privenote.

Niedługo zabiorę się za ten post co miałem napisać. Ale żeby stworzyć sensowną alternatywę wymag to trochę pracy, a widzę, że administracja ma dużo roboty, a jedynym pewnym rozwiązaniem było by gdyby prowadziła to administracja,a nie jakiś randomowy szaraczek (w razie czego będę mógł służyć pomocą na tyle ile potrafię). Sa opensourceowe alternatywy wystarczy znaelźć taką z dobrymi opiniami i samemu postawić własnego privnote'a. Tylko trzeba ogarnąć do tego hosting, co też kosztuje, ale taka mała aplkacja nie wymaga nic dużego.

Status:
rec1
Blister
Newbie
Posts: 3
Joined: 3 years ago
Reputation: 1

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Unread post by rec1 » 3 years ago

Używam protonmail łącząc się przez protonVPN oraz przeglądarkę TOR, czy jestem w pełni bezpiczny ?

Status:
Baki
Sniffiarz
Newbie
Posts: 123
Joined: 3 years ago
Reputation: 4

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Unread post by Baki » 3 years ago

A co myślicie o tutanota?,ja zawsze używałem proton nawet do serverow.

Status:
kriska
Blister
Newbie
Posts: 8
Joined: 3 years ago
Reputation: 3

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Unread post by kriska » 3 years ago

To mój pierwszy post, więc witam wszystkich forumowiczów. Przed chwilą założyłem sobie Tutanota, trwało to dosłownie chwilę, żadnych telefonów czy dodatkowych maili, w czasie zakładania skrzynki otrzymujemy kod odzyskiwania który musimy sobie gdzieś zapisać, i to wszystko jeśli chodzi o odzyskiwanie. Wcześniej próbowałem założyć Protonmail ale chcieli telefon i zrezygnowałem, natomiast Mailfence chce drugiego maila do aktywacji, podałem ale mail aktywacyjny nie doszedł.
Jedyny minus jak na razie w Tutanota, trzeba czekać do 48 godzin by móc wysyłać maile, mi akurat się nie śpieszy ale jak ktoś potrzebuje maila "na wczoraj" to jest problem.

Status:
Gargameli
Wynalazca NZT
User avatar
nIePoCzYtAlNa
Topic author
Posts: 5153
Joined: 6 years ago
Reputation: 3260

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Unread post by Gargameli » 3 years ago

kriska wrote:
3 years ago
Jedyny minus jak na razie w Tutanota, trzeba czekać do 48 godzin by móc wysyłać maile, mi akurat się nie śpieszy ale jak ktoś potrzebuje maila "na wczoraj" to jest problem.
Tak jest jak zakładasz konto przez VPN, proxy itp. Czas 48h abyś nie rozsyłał spamu. Takie zabezpieczenie z ich strony. Gdybyś to zrobił poza VPNem etc. to słałbyś maile od strzała.
ZABRONIONE pisanie o: metodach, czasie i kraju wysyłki czy płatności; szczegółach pakowania, nazwach sklepów spoza forum lub innych forach.
Orientacyjna liczba dni lotu/oczekiwania - dozwolona. Daty/dni tygodnia - zabronione!
NIE porównuj sklepów w działach partnerskich. Nie pytaj tam o produkty, których sklepy nie oferują. Są od tego inne działy!
NIE piszemy treści w stylu ktoś coś pomoże czy sprzeda, forum to nie ogłoszenia!
NIE linkuj obrazków! Każdy wrzucany obrazek musi zostać osadzony w odpowiednich tagach lub jako załącznik.
Poradnik dodawania zdjęć | How to add photos?
Rangi na forum | Ranks on forum
Awans na pełnoprawnego użytkownika | Promotion to a full-fledged user
Jak pisać opinie? | How to write reviews?
Zakaz promocji i pisania o marketach z deep webu. | Prohibition of promotion and writing about deep web stores.

Status:
j0j0
Szczur
User avatar
Użytkownik
Posts: 27
Joined: 3 years ago
Reputation: 30

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Unread post by j0j0 » 2 years ago

kriska,
kriska wrote:
3 years ago
Wcześniej próbowałem założyć Protonmail ale chcieli telefon i zrezygnowałem, natomiast Mailfence chce drugiego maila do aktywacji, podałem ale mail aktywacyjny nie doszedł.
W protonie masz tez opcje weryfikacji/rejestracji mailem i tu przyda ci sie 10minutemail, idealny do rejestracji kont gdzie nie chcesz podawac prawilego @ lub tel

Status:
Gargameli
Wynalazca NZT
User avatar
nIePoCzYtAlNa
Topic author
Posts: 5153
Joined: 6 years ago
Reputation: 3260

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Unread post by Gargameli » 2 years ago

j0j0, tylko 99% tymczasowych skrzynek jest blokowanych na weryfikację w protonmail / tutanota / mailfence i jest to praktyka stosowana od dawna
ZABRONIONE pisanie o: metodach, czasie i kraju wysyłki czy płatności; szczegółach pakowania, nazwach sklepów spoza forum lub innych forach.
Orientacyjna liczba dni lotu/oczekiwania - dozwolona. Daty/dni tygodnia - zabronione!
NIE porównuj sklepów w działach partnerskich. Nie pytaj tam o produkty, których sklepy nie oferują. Są od tego inne działy!
NIE piszemy treści w stylu ktoś coś pomoże czy sprzeda, forum to nie ogłoszenia!
NIE linkuj obrazków! Każdy wrzucany obrazek musi zostać osadzony w odpowiednich tagach lub jako załącznik.
Poradnik dodawania zdjęć | How to add photos?
Rangi na forum | Ranks on forum
Awans na pełnoprawnego użytkownika | Promotion to a full-fledged user
Jak pisać opinie? | How to write reviews?
Zakaz promocji i pisania o marketach z deep webu. | Prohibition of promotion and writing about deep web stores.

Status:
j0j0
Szczur
User avatar
Użytkownik
Posts: 27
Joined: 3 years ago
Reputation: 30

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Unread post by j0j0 » 2 years ago

Gargameli wrote:
2 years ago
j0j0, tylko 99% tymczasowych skrzynek jest blokowanych na weryfikację w protonmail / tutanota / mailfence i jest to praktyka stosowana od dawna
mozliwe ze masz racje, widocznie bylem w tym 1% :)
zawsze warto sprawdzic, moze komus sie przyda...

Status:
Gargameli
Wynalazca NZT
User avatar
nIePoCzYtAlNa
Topic author
Posts: 5153
Joined: 6 years ago
Reputation: 3260

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Unread post by Gargameli » 2 years ago

kriska, w ogóle to dlaczego ProtonMail? On już od dawna nie jest bezpieczny i anonimowy!
https://spidersweb.pl/2021/09/protonmail-email-dostep-do-danych-sluzby.html
ZABRONIONE pisanie o: metodach, czasie i kraju wysyłki czy płatności; szczegółach pakowania, nazwach sklepów spoza forum lub innych forach.
Orientacyjna liczba dni lotu/oczekiwania - dozwolona. Daty/dni tygodnia - zabronione!
NIE porównuj sklepów w działach partnerskich. Nie pytaj tam o produkty, których sklepy nie oferują. Są od tego inne działy!
NIE piszemy treści w stylu ktoś coś pomoże czy sprzeda, forum to nie ogłoszenia!
NIE linkuj obrazków! Każdy wrzucany obrazek musi zostać osadzony w odpowiednich tagach lub jako załącznik.
Poradnik dodawania zdjęć | How to add photos?
Rangi na forum | Ranks on forum
Awans na pełnoprawnego użytkownika | Promotion to a full-fledged user
Jak pisać opinie? | How to write reviews?
Zakaz promocji i pisania o marketach z deep webu. | Prohibition of promotion and writing about deep web stores.

Status:
kriska
Blister
Newbie
Posts: 8
Joined: 3 years ago
Reputation: 3

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Unread post by kriska » 2 years ago

j0j0 wrote:
2 years ago
kriska,
kriska wrote:
3 years ago
Wcześniej próbowałem założyć Protonmail ale chcieli telefon i zrezygnowałem, natomiast Mailfence chce drugiego maila do aktywacji, podałem ale mail aktywacyjny nie doszedł.
W protonie masz tez opcje weryfikacji/rejestracji mailem i tu przyda ci sie 10minutemail, idealny do rejestracji kont gdzie nie chcesz podawac prawilego @ lub tel
Rozumiem tylko mi to nie potrzebne, korzystam cały czas z tutanota i tam nie musiałem podawać dosłownie nic, po co takie kombinacje. Rejestrujesz konto, dostajesz kod odzyskiwania, zapomnisz hasło, wbijasz kod i tyle. Oczywiście kod najlepiej zapisać poza kompem, np wydrukować bo jest bardzo długi i wsadzić do skoroszytu z hasłami, bo jak zgubisz kod i hasło to konto stracone.
Nie ufam elektronice w 100% i wszystkie hasła mam zapisane na kartkach, nigdy żadnego nie zgubiłem.
Gargameli wrote:
2 years ago
kriska, w ogóle to dlaczego ProtonMail? On już od dawna nie jest bezpieczny i anonimowy!
https://spidersweb.pl/2021/09/protonmail-email-dostep-do-danych-sluzby.html
Coś pomyliłeś, nie polecam protonmail, wręcz odradzam przy rejestracji chcieli nr tel już to ich dyskwalifikuje. Mam tutanota może sobie nawet wykupię te premium bo to grosze, a konto będzie pewniejsze.

Taki mały oftop, od kiedy można dodawać punkty reputacji? To zależy od aktywności na forum, czy od czasu?

Status:
Gargameli
Wynalazca NZT
User avatar
nIePoCzYtAlNa
Topic author
Posts: 5153
Joined: 6 years ago
Reputation: 3260

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Unread post by Gargameli » 2 years ago

kriska wrote:
2 years ago
Taki mały oftop, od kiedy można dodawać punkty reputacji? To zależy od aktywności na forum, czy od czasu?
Zapoznaj się z moim podpisem na forum ;) kliknij i przeczytaj
ZABRONIONE pisanie o: metodach, czasie i kraju wysyłki czy płatności; szczegółach pakowania, nazwach sklepów spoza forum lub innych forach.
Orientacyjna liczba dni lotu/oczekiwania - dozwolona. Daty/dni tygodnia - zabronione!
NIE porównuj sklepów w działach partnerskich. Nie pytaj tam o produkty, których sklepy nie oferują. Są od tego inne działy!
NIE piszemy treści w stylu ktoś coś pomoże czy sprzeda, forum to nie ogłoszenia!
NIE linkuj obrazków! Każdy wrzucany obrazek musi zostać osadzony w odpowiednich tagach lub jako załącznik.
Poradnik dodawania zdjęć | How to add photos?
Rangi na forum | Ranks on forum
Awans na pełnoprawnego użytkownika | Promotion to a full-fledged user
Jak pisać opinie? | How to write reviews?
Zakaz promocji i pisania o marketach z deep webu. | Prohibition of promotion and writing about deep web stores.

Status:
DMX
Sniffiarz
Newbie
Posts: 98
Joined: 3 years ago
Reputation: 14

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Unread post by DMX » 2 years ago

Haha, ja nawet nie będę komentować tego waszego "bezpieczeństwa" bo z samego założenia protomail jest niebezpieczny bo wymaga JS do działania a nie daje dostępu (to w wersji darmowej raczej?) do IMAP, lub wraz ze STARTTLS POP3 i SMTPS.
Jeśli mam coś polecić to na pewno coś z sieci anonimowych co może wysyłać maile do clearnetu, jest tego trochę wystarczy poszukać (jak ktoś będzie chciał to niech mi zrobi mention to podam liste.)
Dla osób zaawansowanych - jak już się upieramy przy poczcie hostowanej w clearnecie to warto kupić conajmniej VPS lub dedyka i postawić postfixa, ot co.

Status:
blacked_out
Opiowrak
User avatar
Newbie
Posts: 509
Joined: 3 years ago
Reputation: 201

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Unread post by blacked_out » 2 years ago

DMX wrote:
2 years ago
jak już się upieramy przy poczcie hostowanej w clearnecie to warto kupić conajmniej VPS lub dedyka i postawić postfixa, ot co.
Popieram pomysł :) Wtedy człowiek wie, że nikt mu nie ,,podgląda" maili chyba że firma hostująca serwer ale to wtedy dane na słupa to raz a dwa że firma ma raczej co robić i nie ma na to czasu, ma się dostęp do dosłownie wszystkiego w tym ruchu sieci na serwerze a więc może sobie popatrzeć czy ktoś nie powołany się na serwer dostał. Tak samo można na serwerze postawić sobie własnego VPNa używając OpenVPN ale to już inny temat :thumbup:

Status:
matdop
Blister
User avatar
Newbie
Posts: 15
Joined: 2 years ago
Reputation: 12

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Unread post by matdop » 2 years ago

Protonmail ma jeszcze jedną zasadniczą wadę, nie wiem czy ktoś już o tym pisał bo nie czytałem całego tematu ale zamawiając gołębie które lecą z nazwą protonmaila na etykiecie to zwraca to uwagę jeśli ktoś jest w temacie. Raczej to nie jest popularny mail wśród zwykłych ludzi i ktoś kto siedzi w temacie a pracuje akurat na sortowni czy jako kurier może sobie prześwietlić "prywatnie" paczkę. Znam typa który pracuje na sortowni i jebaniec korzysta z tej wiedzy.

Status:
DMX
Sniffiarz
Newbie
Posts: 98
Joined: 3 years ago
Reputation: 14

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Unread post by DMX » 2 years ago

blacked_out, nikt kto jest poważny nie będzie kupował żadnego serwera który wymaga jakiekolwiek dane personalne jak i bank transfer.
Najlepiej kupić w XMR. Firma która by hostowała coś takiego oczywiście że będzie patrzeć co się dzieje w ruchu jak i to co się dzieje na dysku, niestety ale nie mając własnej infrastruktury nic tutaj nie zdziałamy mając załóżmy serwer dedykowany u jakiegoś dostawcy.
matdop, oczywiście że tak robią i będą robić. Sam jak miałem okazje być na sortowni to warto się temu przyjrzeć lub też robić automatycznie zdjęcia przy skanowaniu paczek tak na wszelki wypadek bo danych personalnych nigdy mało :E

Status:
blacked_out
Opiowrak
User avatar
Newbie
Posts: 509
Joined: 3 years ago
Reputation: 201

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Unread post by blacked_out » 2 years ago

DMX wrote:
2 years ago
blacked_out, nikt kto jest poważny nie będzie kupował żadnego serwera który wymaga jakiekolwiek dane personalne jak i bank transfer.
Najlepiej kupić w XMR. Firma która by hostowała coś takiego oczywiście że będzie patrzeć co się dzieje w ruchu jak i to co się dzieje na dysku, niestety ale nie mając własnej infrastruktury nic tutaj nie zdziałamy mając załóżmy serwer dedykowany u jakiegoś dostawcy.
A jak ludzie hostują serwery które wykorzystywane są przez sieć Tor? Obadałem, i niektóre stoją na OVH. Posiadam jeden serwer na OVH do zupełnie innych celów niż ogólnie RC i Tor (serwer NAS) i na spokojnie można podać fałszywe dane bez żadnej weryfikacji, a gdy się płaci za serwer można użyć przelewu (w tym pocztowego) - tutaj już jak najbardziej może być problem bo bank może poprosić o dowód tożsamości, ale są banki np. u mnie w mieście i okolicach które nie proszą o dowód LUB poprosić kogoś :E żeby wpłacił pieniądze przelewem na taki i taki adres w zamian za BTC czy inne krypto i wtedy masz już pseudopłatność BTC :mrgreen: