Gym - supplements

Proven methods for the regeneration of the body and discussions on the harmfulness of RC.
Status:
Pronto
Opiowrak
User avatar
Użytkownik
Topic author
Posts: 448
Joined: 1 year ago
Reputation: 84

Gym - supplements

Unread post by Pronto » 1 year ago

Hej wszystkim :)
Jakie suplementy polecacie na siłownię? Polecono mi kreatynę, BCAA, izolat białka.
Znacie jakieś dobre firmy i które smaki z nich są najlepsze? Żeby w smaku nie były takie sztuczne no i zależy mi aby było widać efekt. A może warto zaopatrzyć się w jakieś inne suple?
Dawkowanie sobie znajdę, instrukcję przygotowania również. Ale nie bardzo wiem kiedy je pić, przed/w trakcie/ po treningu? I ile?
Podzielcie się doświadczeniami, chętnie poczytam i sam skorzystam. :D

Status:
m3xir
Opiowrak
User avatar
Użytkownik
Posts: 498
Joined: 2 years ago
Reputation: 86

Gym - supplements

Unread post by m3xir » 1 year ago

Pronto wrote:
1 year ago
Polecono mi kreatynę, BCAA, izolat białka.
To dobrze Ci polecono :)
Oczywiście jeżeli Twoim celem jest zbudowanie tkanki mięśniowej :)
Pronto wrote:
1 year ago
Znacie jakieś dobre firmy i które smaki z nich są najlepsze?
Np. allnutrition

Status:
Gieca
Odkurzacz
User avatar
Gieca
Posts: 678
Joined: 2 years ago
Reputation: 172

Gym - supplements

Unread post by Gieca » 1 year ago

Olimpu też są dobre kiedyś używałem i byłem bardzo zadowolony :)

Status:
Biget
Dyso-sensei
User avatar
Newbie
Posts: 220
Joined: 2 years ago
Reputation: 12

Gym - supplements

Unread post by Biget » 1 year ago

Jestem doświadczony jeśli chodzi o siłownię. Jak dopiero zaczynasz swoją przygodę z siłownią to kreatyny narazie nie bierz. Ją się stosuje tylko wtedy kiedy "na sucho" już nie idzie i trzeba mieć już jakiś staż treningowy. Na początek polecam kupic tylko białko, ja używam z różnych marek (AllNutrition, Trec, oraz Olimp). Na BCAA również jest za wcześnie, poćwicz na samym białku przez okres 3-4 miesięcy. Stostowanie 2-3 razy dziennie ( po posilku, albo miedzy posilkami i wiadomo po treningu ) + zacznij stosować zdrowa, dobra dietę aby efekty szybciej się pojawiły.
Chyba, że masz już jakiś staż treningowy to ci dam inne rady. Jaka Twoja waga, wzrost ??

Status:
luki985
Odkurzacz
Użytkownik
Posts: 792
Joined: 2 years ago
Reputation: 158

Gym - supplements

Unread post by luki985 » 1 year ago

Taki doświadczony a takie bzdury piszesz 😅😅😅😅
Za wcześnie na BCAA ? A co takiego robi BCAA, że jest za wcześnie ?
Białko 2-3 x dziennie ? Przecież białko się pije jak go brakuje w diecie 🤣

Status:
Biget
Dyso-sensei
User avatar
Newbie
Posts: 220
Joined: 2 years ago
Reputation: 12

Gym - supplements

Unread post by Biget » 1 year ago

Luki może wspólny trening zrobimy ? :clap:

Dodano po 29 sekundach:
Ja tego nie będę nawet komentował :lol:

Status:
luki985
Odkurzacz
Użytkownik
Posts: 792
Joined: 2 years ago
Reputation: 158

Gym - supplements

Unread post by luki985 » 1 year ago

Biget wrote:
1 year ago
tego nie będę nawet komentował
No jak nie masz wiedzy to jak masz komentować 😂🤣 Ty chcesz białko pić 2-3 razy dziennie i BCAA brać jak już ktoś jest doświadczony.
Nie masz bladego pojęcia do czego co służy.
Biget wrote:
1 year ago
może wspólny trening zrobimy ?
🤣😂 Jak poziom wiedzy nt treningu masz taki jak nt diety to jeszcze długa droga przed Tobą

Ja mam trening kierunkowy korygowany przez fizjotrenera. Z dźwigania cholera wie ile już się wyleczyłem. Przez długi czas skupiałem się na poprawie mobilności w niektórych stawach (np biodro).
To może i Ty coś napiszesz 😂

Dodano po 2 minutach 12 sekundach:
Gotowy wrote:
1 year ago
Hej wszystkim :)
Jakie suplementy polecacie na siłownię? Polecono mi kreatynę, BCAA, izolat białka.
Znacie jakieś dobre firmy i które smaki z nich są najlepsze? Żeby w smaku nie były takie sztuczne no i zależy mi aby było widać efekt. A może warto zaopatrzyć się w jakieś inne suple?
Dawkowanie sobie znajdę, instrukcję przygotowania również. Ale nie bardzo wiem kiedy je pić, przed/w trakcie/ po treningu? I ile?
Podzielcie się doświadczeniami, chętnie poczytam i sam skorzystam. :D
Pod siłownię układasz dietę. Białko uzupełnia dietę więc pijesz jak nie możesz zjeść posiłku.
Kreatynę nie ma znaczenia kiedy ale po posiłku bo transporterem kreatyny jest insulina.
BCAA rano i lub przed treningiem.

Status:
Pronto
Opiowrak
User avatar
Użytkownik
Topic author
Posts: 448
Joined: 1 year ago
Reputation: 84

Gym - supplements

Unread post by Pronto » 1 year ago

Nie mam stażu treningowego, stwierdziłem że warto wziąć się za siebie bo lato wkrótce i dobrze by było o siebie zadbać. Mam 180 cm i 86kg około (nie mam wagi w domu ale jakiś czas temu jak się ważyłem to tyle było). Kupiłem białko tak jak pisaliście na start, byłem w sklepie SFD i dali mi jakieś czekoladowe i szejker w gratisie. Z czym to mieszacie? Bo z wodą spróbowałem to takie wodniste, można z mlekiem albo np dodawać do posiłku czy najlepiej z tą wodą? I kiedy je pić? Przed, po czy w trakcie treningu?
Zastanawiam się czy jak się spieszę rano do pracy i zrobiłbym sobie takiego szejka to on by mi mógł zastąpić śniadanie? Wiadomo nie zawsze ale jak się człowiek śpieszy to chyba lepsza taka alternatywa niż drożdżówka?

Status:
Adameq6999
Sniffiarz
User avatar
Newbie
Posts: 109
Joined: 3 years ago
Reputation: 34

Gym - supplements

Unread post by Adameq6999 » 1 year ago

Odpowiadając na twoje pytania Pronto,
Białko na start okej, to teraz czas na poradnik suplementacji jak kiedy po co.

Przede wszystkim pamiętaj ziomuś że to dodatek do diety i że samo żarcie białka dużo nie da, białko służy jako budulec,
ale żeby murarz coś murował musi mieć powód że tak powiem.
-tak samo organizm potrzebuje bodźca,
Jeżeli po prostu będziesz jadł dużo białka to odbije się to pozytywnie na procesach anabolicznych ale jeśli liczysz na spektakularne efekty musisz ćwiczyć.
1-BODZIEC
Trening uszkadza włókna mięśniowe co jest dla organizmu bodźcem do naprawy
(W celach maksymalizacji hipertrofia zakres powtórzeń najlepiej 8-12 blisko upadku mięśniowego)
2-MATERIAL BUDOWLANY
Po zakończeniu treningu czas na regenerację
Teraz wypijasz szejk białkowy wcinając przy tym pełnowartościowy posiłek (węgle tłuszcze etc)



PYTANIA
Białko możesz se robić z wodą lub z mlekiem twoja wola

Białka są chujowym źródłem energii w porównaniu do węglowodanów,
Nie stosuj białka przed treningiem, białko jest do budowy a w trakcie treningu chodzi o uszkodzenie mięśni,
-przed treningiem możesz pokusić się o jakąś l-cytruline lub cukry proste np sacharozę

Jak spieszysz się rano do pracy to opierdol se drożdżówke i do drożdżówki wypij białko.
Inaczej bezsens bo potrzebujesz węglowodanów, poziom cukru po nocy(śnie, długim czasie bez jedzenia dokładniej) jest najniższy w ciągu dnia i wtedy musisz zjeść śniadanko do którego możesz dołożyć białko.

UWAGA: Ten post zostanie w najbliższym czasie zedytowany i poprawiony aby stało się z niego "Kompendium wiedzy" obecna wersja to DEMO.

Status:
Bihes
Sniffiarz
Newbie
Posts: 150
Joined: 1 year ago
Reputation: 5

Gym - supplements

Unread post by Bihes » 11 months ago

Adameq6999 wrote:
1 year ago
Odpowiadając na twoje pytania Pronto,
Białko na start okej, to teraz czas na poradnik suplementacji jak kiedy po co.

Przede wszystkim pamiętaj ziomuś że to dodatek do diety i że samo żarcie białka dużo nie da, białko służy jako budulec,
ale żeby murarz coś murował musi mieć powód że tak powiem.
-tak samo organizm potrzebuje bodźca,
Jeżeli po prostu będziesz jadł dużo białka to odbije się to pozytywnie na procesach anabolicznych ale jeśli liczysz na spektakularne efekty musisz ćwiczyć.
1-BODZIEC
Trening uszkadza włókna mięśniowe co jest dla organizmu bodźcem do naprawy
(W celach maksymalizacji hipertrofia zakres powtórzeń najlepiej 8-12 blisko upadku mięśniowego)
2-MATERIAL BUDOWLANY
Po zakończeniu treningu czas na regenerację
Teraz wypijasz szejk białkowy wcinając przy tym pełnowartościowy posiłek (węgle tłuszcze etc)



PYTANIA
Białko możesz se robić z wodą lub z mlekiem twoja wola

Białka są chujowym źródłem energii w porównaniu do węglowodanów,
Nie stosuj białka przed treningiem, białko jest do budowy a w trakcie treningu chodzi o uszkodzenie mięśni,
-przed treningiem możesz pokusić się o jakąś l-cytruline lub cukry proste np sacharozę

Jak spieszysz się rano do pracy to opierdol se drożdżówke i do drożdżówki wypij białko.
Inaczej bezsens bo potrzebujesz węglowodanów, poziom cukru po nocy(śnie, długim czasie bez jedzenia dokładniej) jest najniższy w ciągu dnia i wtedy musisz zjeść śniadanko do którego możesz dołożyć białko.

UWAGA: Ten post zostanie w najbliższym czasie zedytowany i poprawiony aby stało się z niego "Kompendium wiedzy" obecna wersja to DEMO.
o kurcze super porady przydadzą mi się :)

Status:
Piuropusz
Szczur
Newbie
Posts: 22
Joined: 11 months ago
Reputation: 2

Gym - supplements

Unread post by Piuropusz » 11 months ago

Jak dla mnie podstawa to kreatyna, cytrulina i Bcaa jak ma sie braki w diecie

Status:
Leser
Opiowrak
Użytkownik
Posts: 409
Joined: 2 years ago
Reputation: 52

Gym - supplements

Unread post by Leser » 11 months ago

Suplementy zależą w sumie od tego co chcemy osiągnąć czy na mase czy na redukcje :)

Status:
Meowscles
Sniffiarz
Newbie
Posts: 121
Joined: 1 year ago
Reputation: 11

Gym - supplements

Unread post by Meowscles » 11 months ago

Leser wrote:
11 months ago
Suplementy zależą w sumie od tego co chcemy osiągnąć czy na mase czy na redukcje :
w sumie racja nie na jednego idealnego zestawu tylko kazdemu może podpasyować cos innego

Status:
SzalaputnikRPK
Blister
User avatar
Newbie
Posts: 13
Joined: 11 months ago
Reputation: 2

Gym - supplements

Unread post by SzalaputnikRPK » 11 months ago

Jak dieta dopięta to nic poza kreatyną tak naprawdę nie jest potrzebne ;) A nawet i bez niej się obejdzie

Status:
Pronto
Opiowrak
User avatar
Użytkownik
Topic author
Posts: 448
Joined: 1 year ago
Reputation: 84

Gym - supplements

Unread post by Pronto » 11 months ago

No właśnie nie zawsze daje radę z dietą na 100% bo czasem zarzucam w pracy coś na szybko choć staram się już dzień wcześniej coś przygotować :) Kupiłem białko z All Nutrition, które zarzucam po treningu razem z BCAA. Kreatynę czasem przed a czasem po treningu, jak po to mieszam z białkiem i też jest ok. Dokupiłem też witaminy żeby się wspierać od środka i taki zestaw narazie mi wystarcza. Jakieś rady od trenerów na siłowni dostałem i staram się je wdrażać. Narazie ćwiczę miesiąc i widzę już pierwsze zmiany w wyglądzie także szykuję się do formy na lato i mam nadzieję że też na lata :D
Adameq6999, Widzę że dużą masz wiedzę na ten temat, jakbyś wypuścił taki poradnik w pełnej wersji to myślę że nie tylko mi by się przydał :D