How long max can lasts bitcoin transaction?

Everything related to cryptocurrencies.
Status:
Marko123
Szczur
Newbie
Topic author
Posts: 21
Joined: 1 year ago
Reputation: 2

How long max can lasts bitcoin transaction?

Unread post by Marko123 » 1 year ago

Czy ktoś miał podobny problem, wysłałem 30h temu transakcje bitcoin i do tej pory wisi( prawdopodobnie dałem za małe fee), miał ktoś podobny przypadek ? Ile najdłużej czekaliście na zrealizowanie płatności? I jak długi czas może tak wisieć?

Status:
m3xir
Opiowrak
User avatar
Użytkownik
Posts: 498
Joined: 2 years ago
Reputation: 86

How long max can lasts bitcoin transaction?

Unread post by m3xir » 1 year ago

A to nie jest tak ze to zalezy tez od kwoty?

Status:
Gargameli
Wynalazca NZT
User avatar
nIePoCzYtAlNa
Posts: 4993
Joined: 6 years ago
Reputation: 3145

How long max can lasts bitcoin transaction?

Unread post by Gargameli » 1 year ago

m3xir wrote:
1 year ago
A to nie jest tak ze to zalezy tez od kwoty?
Nie. Kwota nie ma tu nic do rzeczy.

Marko123, Nie wiem z jakiego portfela wysyłałeś, ale większość portfeli (np. Electrum Wallet) ma funkcję zwiększenia prowizji "fee". Jeśli transakcja utkneła to ta funkcja jest pomocna.
Marko123 wrote:
1 year ago
miał ktoś podobny przypadek ?
Tak i to nawet celowo. Jak przelewam większe kwoty miedzy swoimi adresami to puszczam to z malutką prowizją, z reguły dociera w przeciągu 24h, a nawet sporo wcześniej.
Marko123 wrote:
1 year ago
Ile najdłużej czekaliście na zrealizowanie płatności?
Kilka lat temu jak ruch w blockchainie był mega zapchany to transakcja potwierdziła mi się dopiero po 10 dniach.
Marko123 wrote:
1 year ago
I jak długi czas może tak wisieć?
Czysto technicznie nie da się na to jednoznacznie odpowiedzieć.

Możesz skorzystać z funkcji Broadcast Transaction dostępnej online, wklejasz tam id transakcji i klikasz "Broadcast".

Natomiast sprawa wygląda inaczej w przypadku adresu kantoru / giełdy (de fakto to nie są portfele). W takiej sytuacji może to potrwać, znam przypadki gdzie najbardziej popierdolona z możliwych giełd Zonda przetrzymała środki przez 23 dni zanim one fizycznie dotarły na właściwy adres. Takie cyrki robi niekiedy 4coins.pl oraz cryps.pl

Podałeś za mało szczegółów aby się ustosunkować do Twojego problemu.
ZABRONIONE pisanie o: metodach, czasie i kraju wysyłki czy płatności; szczegółach pakowania, nazwach sklepów spoza forum lub innych forach.
Orientacyjna liczba dni lotu/oczekiwania - dozwolona. Daty/dni tygodnia - zabronione!
NIE porównuj sklepów w działach partnerskich. Nie pytaj tam o produkty, których sklepy nie oferują. Są od tego inne działy!
NIE piszemy treści w stylu ktoś coś pomoże czy sprzeda, forum to nie ogłoszenia!
NIE linkuj obrazków! Każdy wrzucany obrazek musi zostać osadzony w odpowiednich tagach lub jako załącznik.
Poradnik dodawania zdjęć | How to add photos?
Rangi na forum | Ranks on forum
Awans na pełnoprawnego użytkownika | Promotion to a full-fledged user
Jak pisać opinie? | How to write reviews?
Zakaz promocji i pisania o marketach z deep webu. | Prohibition of promotion and writing about deep web stores.

Status:
CzesioRC
Opiowrak
User avatar
Użytkownik
Posts: 440
Joined: 4 years ago
Reputation: 87

How long max can lasts bitcoin transaction?

Unread post by CzesioRC » 1 year ago

Ja nigdy nie miałem takich problemów, ale z tego co ludzie mówią to się zdarzają.

Status:
Hoxed
Narkotykacz
User avatar
Newbie
Posts: 293
Joined: 5 years ago
Reputation: 161

How long max can lasts bitcoin transaction?

Unread post by Hoxed » 1 year ago

4 dni xDDDDDD ale to kantor blokade zajebal bo weryfikjacja adresu byla. tak to ostatnio (jakos pare dni temu) cos kolo 5 godz i to chyba najdluzszy czas oczekiwania który doświadczylem
Obczaj moje recenzje, tutoriale i inne tematy. Jesli ci pomogłem nie obraże sie za rep +
pzdr

Status:
m3xir
Opiowrak
User avatar
Użytkownik
Posts: 498
Joined: 2 years ago
Reputation: 86

How long max can lasts bitcoin transaction?

Unread post by m3xir » 1 year ago

Gargameli wrote:
1 year ago
Nie. Kwota nie ma tu nic do rzeczy.
Czyli jak wyśle bitcoinami 500 zł to będzie szło tyle samo czasu co np. 100.000 zł?

Status:
Zeempor
Narkotykacz
User avatar
Użytkownik
Posts: 320
Joined: 3 years ago
Reputation: 56

How long max can lasts bitcoin transaction?

Unread post by Zeempor » 1 year ago

Mi najdluzej szlo chyba 2h

Status:
blackangel
Sniffiarz
Newbie
Posts: 90
Joined: 1 year ago
Reputation: 30

How long max can lasts bitcoin transaction?

Unread post by blackangel » 1 year ago

m3xir, dokładnie tak

A w moim przypadku 5 minut. Zaznaczam opcje szybkiej transakcji

Status:
blacked_out
Opiowrak
User avatar
Newbie
Posts: 485
Joined: 3 years ago
Reputation: 188

How long max can lasts bitcoin transaction?

Unread post by blacked_out » 1 year ago

Najdłużej transakcja BTC leciała mi od 50 minut do godziny, ale to ustawiłem najniższe możliwe fee (prowizję) w portfelu Exodus bo to było za czasów gdy prowizje za transakcje sięgały ponad 50zł :? Tak to zazwyczaj 10 minut i jest już u V

Status:
DarkStar
Sniffiarz
User avatar
Newbie
Posts: 103
Joined: 1 year ago
Reputation: 22

How long max can lasts bitcoin transaction?

Unread post by DarkStar » 1 year ago

U mnie brak potwierdzenia od 15godzin...Wpłaciłem do bitomatu 400zł a za zakupy 375zł.

Okazało się, że zabrakło mi parunastu groszy. :E

Dopłaciłem jeszcze 10zł i dalej było coś nie tak,Zmniejszyłem nieco network fee i poszło. :)

Poszło lecz nie doszło i czeka na potwierdzenie.

Nie wiem teraz czy bedą odczynniki na next weekend. :o

Używam Atomic Wallet i tam nie da się zwiększyć fee. :wtf:

Spróbowałem użyć https://bitaccelerate.com/ ale to nie pomogło. :wtf: :E

Mam też taki komunikat z portfela:

BTC network is massively overloaded. There can be issues with transfers and transactions
confirmation time.

Lepiej nie zmniejszać fee jak komuś zależy na czasie.Kiedyś też zmniejszyłem lecz wtedy transkacja
bardzo szybko się zrealizowała.

A teraz czekam i czekam... :|

Status:
blacked_out
Opiowrak
User avatar
Newbie
Posts: 485
Joined: 3 years ago
Reputation: 188

How long max can lasts bitcoin transaction?

Unread post by blacked_out » 1 year ago

DarkStar wrote:
1 year ago
Lepiej nie zmniejszać fee jak komuś zależy na czasie.Kiedyś też zmniejszyłem lecz wtedy transkacja
bardzo szybko się zrealizowała.

A teraz czekam i czekam... :|
To prawda, tym niższe fee tym wolniejsze będą potwierdzenia z sieci blockchain a tym bardziej że portfel wyświetlił ci komunikat o tym że mogą jeszcze dodatkowo wystąpić problemy z transakcjami przez przeładowanie sieci Bitcoin no to możesz poczekać o wiele dłużej niż zwykle, ale mam nadzieję że uda ci się wszystko ogarnąć i BTC polecą do V ;)

Status:
DarkStar
Sniffiarz
User avatar
Newbie
Posts: 103
Joined: 1 year ago
Reputation: 22

How long max can lasts bitcoin transaction?

Unread post by DarkStar » 1 year ago

blacked_out wrote:
1 year ago
DarkStar wrote:
1 year ago
Lepiej nie zmniejszać fee jak komuś zależy na czasie.Kiedyś też zmniejszyłem lecz wtedy transkacja
bardzo szybko się zrealizowała.

A teraz czekam i czekam... :|
To prawda, tym niższe fee tym wolniejsze będą potwierdzenia z sieci blockchain a tym bardziej że portfel wyświetlił ci komunikat o tym że mogą jeszcze dodatkowo wystąpić problemy z transakcjami przez przeładowanie sieci Bitcoin no to możesz poczekać o wiele dłużej niż zwykle, ale mam nadzieję że uda ci się wszystko ogarnąć i BTC polecą do V ;)
Dzięki! ;)

Właśnie ogarniam.Używam Atomic Wallet na Ubuntu.W nim nie ma opcji RBF [Replace-by-Fee]
i nie idzie tego przepchnać dodatkową prowizją z poziomu Atomica.Ale staram się przenieść
numer z Atomica do innego portfela, który ma RBF.Narazie już mam kilka, ale jeszcze żaden
w pełni nie współpracuje. :think:

Dużo jest też tych portfeli z RBF na Androida, ale jeszcze się nie poddałem z Ubuntu. :geek:

Nie sodziewałem się takiej przeszkody.Zawsze zapłaty szybko i skutecznie.
Nawet wtedy gdy zmienjszałem fee.

Oto o tym co się dzieje teraz z prowizjami.

((((( 2 Reasons Bitcoin Transaction Fees Are So High Right Now :geek: )))))
https://www.makeuseof.com/reasons-bitcoin-transaction-fees-are-so-high-right-now/

Status:
Zeempor
Narkotykacz
User avatar
Użytkownik
Posts: 320
Joined: 3 years ago
Reputation: 56

How long max can lasts bitcoin transaction?

Unread post by Zeempor » 1 year ago

Ostatnio te przelewy ida bardzo dlugo nie wiem co sie dzieje ale wczesniej tak nie bylo ostatnio czekalem pol dnia zanim sie zaksiegowala i to nieduza kwota

Status:
DarkStar
Sniffiarz
User avatar
Newbie
Posts: 103
Joined: 1 year ago
Reputation: 22

How long max can lasts bitcoin transaction?

Unread post by DarkStar » 1 year ago

Dzieje się to:

1.Powstanie BRC-20
2.Rosnąca popularność Bitcoin Ordinals

Zeby szło szybko trzeba dać większą prowizję.To jest lekarstwo na wolne transfery

Tokeny BRC-20 zawładnęły siecią Bitcoina
Rewolucja w ekosystemie Bitcoina wywołana przez uruchomienie w nim protokołu Ordinals trwa. Nowe życie, jakie tchnięto w niego dzięki inskrypcjom przypisywanym do poszczególnych aktywów sprawiło, że do sieci Bitcoina zaczęli napływać fani memecoinów. Co więcej, kapitalizacja rynkowa tokenów o standarcie BRC-20 w ciągu ostatniego tygodnia skoczyła o 600%.
Ponadto, wolumen transakcji związanych z tą klasą aktywów przegonił transakcje z użyciem bitcoina.

https://bitcoin.pl/brc-20

What Are Ordinals? A Beginner's Guide to Bitcoin NFTs
https://decrypt.co/resources/what-are-ordinals-a-beginners-guide-to-bitcoin-nfts

Status:
malyksiaze
Opiowrak
User avatar
Użytkownik
Posts: 400
Joined: 2 years ago
Reputation: 78

How long max can lasts bitcoin transaction?

Unread post by malyksiaze » 1 year ago

chyba juz wrocilo wszystko w miare do normy ale to fakt jeszcze niedawno trzeba bylo placic kosmiczne fee zeby kasa szybko doleciala