Legalność 2-FDCK

Section dealing with legal issues related to the use of stimulants. Questions about legality and legal status.
Status:
Poklepany
Sniffiarz
User avatar
Newbie
Topic author
Posts: 156
Joined: 7 years ago
Reputation: 34

Legalność 2-FDCK

Unread post by Poklepany » 6 years ago

Witam!
Ktoś mi dziś powiedział że 2-FDCK jest legalne w PL ponieważ jest to zamiennik leku który nie może być podpięty pod rc.
Czy ktoś kto bardziej zna się na prawie mógłby się wypowiedzieć ?
Pełna nazwa:
2-fluorodeschloroketamine

Status:
GOM
Dyso-sensei
User avatar
Użytkownik
Posts: 212
Joined: 6 years ago
Reputation: 126

Legalność 2-FDCK

Unread post by GOM » 6 years ago

jeśli jesteś przeciętnym zjadaczem chleba, to prawdopodobnie nie będzie Cię stać na zamówienie znacznej ilości legitnego sortu. Więc się nie przejmuj i bierz jak masz możliwość :E
GOM
SROM
GO TO HOME

Status:
Poklepany
Sniffiarz
User avatar
Newbie
Topic author
Posts: 156
Joined: 7 years ago
Reputation: 34

Legalność 2-FDCK

Unread post by Poklepany » 6 years ago

Nie zmienia to faktu ze chciałbym dowiedzieć się jak jest z tą legalnością ;)

Status:
Gargameli
Wynalazca NZT
User avatar
nIePoCzYtAlNa
Posts: 5153
Joined: 6 years ago
Reputation: 3260

Legalność 2-FDCK

Unread post by Gargameli » 6 years ago

Poklepany,

Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że jest ona nielegalna na Litwie, Kanadzie oraz Wielkiej Brytanii.

Jeżeli chodzi o Polskę to nigdzie nie trafiłam na informację, że jest nielegalne. Aczkolwiek biorąc pod uwagę iż na "wyspach" produkt podpada pod prawo analogowe to i u Nas po niedawnej delegalizacji może być produktem nielegalnym...

Niestety "internety" milczą w tej kwestii.
ZABRONIONE pisanie o: metodach, czasie i kraju wysyłki czy płatności; szczegółach pakowania, nazwach sklepów spoza forum lub innych forach.
Orientacyjna liczba dni lotu/oczekiwania - dozwolona. Daty/dni tygodnia - zabronione!
NIE porównuj sklepów w działach partnerskich. Nie pytaj tam o produkty, których sklepy nie oferują. Są od tego inne działy!
NIE piszemy treści w stylu ktoś coś pomoże czy sprzeda, forum to nie ogłoszenia!
NIE linkuj obrazków! Każdy wrzucany obrazek musi zostać osadzony w odpowiednich tagach lub jako załącznik.
Poradnik dodawania zdjęć | How to add photos?
Rangi na forum | Ranks on forum
Awans na pełnoprawnego użytkownika | Promotion to a full-fledged user
Jak pisać opinie? | How to write reviews?
Zakaz promocji i pisania o marketach z deep webu. | Prohibition of promotion and writing about deep web stores.

Status:
Poklepany
Sniffiarz
User avatar
Newbie
Topic author
Posts: 156
Joined: 7 years ago
Reputation: 34

Legalność 2-FDCK

Unread post by Poklepany » 6 years ago

Ciężki orzech do zgryzienia widzę.
Może ktoś nie bawem się wypowie co będzie coś wiedział na ten temat.

Status:
GOM
Dyso-sensei
User avatar
Użytkownik
Posts: 212
Joined: 6 years ago
Reputation: 126

Legalność 2-FDCK

Unread post by GOM » 6 years ago

Nie jest zakazana więc to najwazniejsze.

Ale jako pochodna ketaminy może przyspożyć kłopotów. Wszystko zależy od osoby posiadającej.

teroetycznie po przeczytaniu różnych komentarzy w temacie nowelizacji i na mój niezbyt ogarnięty w tym temacie rozum, wygląda to tak:

- jeśli zamówisz spoza Polski (nawet z krajów unijnych) to prawdopodobieństwo kontroli celnej i tak jest większe niż gdybyś zamówił z obroty krajowego, więc ewentualnie stracisz towar i dostaniesz grzywnę (oczywiście wtedy zajmiesz stanowisko, że niczego nie zamawiałeś i nie wiesz ocb - chyba, że nie pomyślałeś i płaciłeś z własnego konta bankowego)

- jeśli zamówisz z Polski od vendora który nie jest skrajnym debilem, to teoretycznie szanse na wychwycenie w jakimś nagłym nalocie Celników/KAS/GIS/Policji/iCholeraWieKtoTamJeszczeMaPrawoTrzepaćPrzesyłki są bardzo niewielkie a gdy już się tak trafi to j.w.

Ogólnie wg mnie to jeśli już nabędziesz ale i tak przez nierozwagę Cię z nią zatrzymają, to jako klasyfikowanie pod NSP dostaniesz pewnie grzywnę (chyba, że jesteś osiedlowym dilerem i znajdą tego w Twoim mieszkaniu znacznie więcej).

A jeśli złapią Cię z 2-FDCK dlatego, że coś srogo odjebałeś i przez to GIS wpisze ją do swojego rejestru a w dalszej kolejności zostanie zakazana, to poruszę niebo i ziemię aby Cię odnaleźć i osobiście... no kuksańca dostaniesz i tyle :E

Ale nie kieruj się powyższym (bo nie chcę żeby jak coś było na mnie :E ) tylko postępuj według "prostej" zasady: NIE DAJ SIĘ ZŁAPAĆ Z TOWAREM
GOM
SROM
GO TO HOME

Status:
Poklepany
Sniffiarz
User avatar
Newbie
Topic author
Posts: 156
Joined: 7 years ago
Reputation: 34

Legalność 2-FDCK

Unread post by Poklepany » 6 years ago

Jak myślisz albo jak sobie wyobrażasz gdyby to miała być większa ilość ?

Status:
Lionheart
Sniffiarz
User avatar
Użytkownik
Posts: 160
Joined: 6 years ago
Reputation: 49

Legalność 2-FDCK

Unread post by Lionheart » 6 years ago

GOM wrote:
6 years ago
A jeśli złapią Cię z 2-FDCK dlatego, że coś srogo odjebałeś i przez to GIS wpisze ją do swojego rejestru a w dalszej kolejności zostanie zakazana, to poruszę niebo i ziemię aby Cię odnaleźć i osobiście... no kuksańca dostaniesz i tyle :E

Ale nie kieruj się powyższym (bo nie chcę żeby jak coś było na mnie :E ) tylko postępuj według "prostej" zasady: NIE DAJ SIĘ ZŁAPAĆ Z TOWAREM
Tak z czymkolwiek Cię nie złapią traktują jako środek zastępczy i założe się, że potem szybko dopiszą do listy NSP.
Co do legalności musi wypowiedzieć się osoba znająca się na chemii, ale nie jest to analog fenta, nie jest na szkielecie fenyloetyloaminy, ani kanna więc CHYBA jest ok. Oczywiście nadal jest to środek zastępczy więc trzeba kitrać się jak z nielegalem, ale za posiadanie nie powinno grozić nic nawet grzywna.
Jeśli się mylę niech wypowie się ktoś bardziej ogarnięty w temacie.
No i zgadzam się TO COŚ JEST KUREWSKO DROGIE.

Status:
koczownik
Sniffiarz
User avatar
Użytkownik
Posts: 94
Joined: 6 years ago
Reputation: 38

Legalność 2-FDCK

Unread post by koczownik » 6 years ago

Lionheart wrote:
6 years ago
TO COŚ JEST KUREWSKO DROGIE.
no jest. Ale też przezajecudowne dla tych którzy dysocjantów używają nie tylko po to aby kompletnie odciąć i zaliczyć hole. Teraz ma być u jednego vendora za 140zł. U Predatora kiedyś latało po 200zł. Moim zdaniem cena w granicach 150zł jest do przeżycia. Chociaż wolałbym po 90zł :)
koczujący w zbożu

Status:
Poklepany
Sniffiarz
User avatar
Newbie
Topic author
Posts: 156
Joined: 7 years ago
Reputation: 34

Legalność 2-FDCK

Unread post by Poklepany » 6 years ago

Właśnie też czekam na jakość prawną wypowiedz kogoś ogarniętego, bo jak na razie vendor który chce to udostępnić powiedział ze nie ma tego na liście i jest legal ale on może specjalnie kombinować żeby ojebać.

Jeżeli chodzi o cenę to nie ma tragedi ponieważ lepiej coś zakurwic za 150 co jest dobre i nie martwić się o przypał, niż próbować zaoszczędzić z 50zl i wpaść bo jest nagonka.
A mogę dodać ze miałem styczność z tym czymś i jest na prawdę konkret xD