Nowe substancje psychoaktywne oraz środki zastępsze legalne w posiadaniu.

Section dealing with legal issues related to the use of stimulants. Questions about legality and legal status.
Status:
WolnyKlefedron
Ssak
Użytkownik
Topic author
Posts: 46
Joined: 6 years ago
Reputation: 11

Nowe substancje psychoaktywne oraz środki zastępsze legalne w posiadaniu.

Unread post by WolnyKlefedron » 6 years ago

Środki zastępcze są legalne w posiadaniu.
Nowe substancje psychoaktywne
Za ich posiadanie grozi kara grzywny, ewentualnie umorzenie sprawy. Za posiadanie znacznych ilości tych substancji może grozić ograniczenie/pozbawienie wolności do lat 3.
Teraz pytanie ile to jest znaczna ilość? Ktoś ma doświadczenie w tej kwestii? W NSP znajduje się Cec, a-pihp, mdphp, nep, etizolam, pv8, pv4. Więc nie ma tragedii.

Status:
Lionheart
Sniffiarz
User avatar
Użytkownik
Posts: 160
Joined: 6 years ago
Reputation: 49

Nowe substancje psychoaktywne oraz środki zastępsze legalne w posiadaniu.

Unread post by Lionheart » 6 years ago

Poczytaj artykuły na tamat mieleń ludzi z MJ i ile działek dilerskich potrafiązrobić z nie wiem np. dychy. Złapią Cię z np. gietem eti, 25 cmc to pewnie przybiją znaczną ilość, ale możesz się bronić, że kupiłeś jak było legalne, bo jesteś uzależniony. Tylko to może skończyć się sądowym odwykiem :E .

Status:
Koks
Narkotykacz
Newbie
Posts: 266
Joined: 6 years ago
Reputation: 17

Nowe substancje psychoaktywne oraz środki zastępsze legalne w posiadaniu.

Unread post by Koks » 6 years ago

Znaczna ilosc to 20g í wiecej. Wiem to z doswiadczenia zyciowego.

Status:
szotakie
Ssak
Użytkownik
Posts: 51
Joined: 6 years ago
Reputation: 17

Nowe substancje psychoaktywne oraz środki zastępsze legalne w posiadaniu.

Unread post by szotakie » 6 years ago

znaczna ilość to od 5g wzwyż, mowa tutaj o marihuanie, z dopalaczami pewnie tak samo.
btw, 20g to juz bardzo duzo i za taka ilosc to spokojnie posiadanie i handel, do 5g tylko posiadanie, powyzej juz mozna podczepic pod handel

Status:
SeVen
Dyso-sensei
User avatar
Użytkownik
Posts: 204
Joined: 6 years ago
Reputation: 26

Nowe substancje psychoaktywne oraz środki zastępsze legalne w posiadaniu.

Unread post by SeVen » 6 years ago

Cholera, już nic nie można nosić z sobą. :wtf:

Status:
heniuheniu
Ssak
Użytkownik
Posts: 63
Joined: 6 years ago
Reputation: 19

Nowe substancje psychoaktywne oraz środki zastępsze legalne w posiadaniu.

Unread post by heniuheniu » 6 years ago

Można nosić tylko trzeba trzymać w specjalnych miejscach :D Ja noszę już od wielu lat i nawet jak trafiłem niespodziewanie do hospitala to nie znaleźli 10gieta które miałem przy sobie :E
Uwielbiam bujać w obłokach i chmurach...

Status:
Krupier77
Szczur
User avatar
Newbie
Posts: 33
Joined: 5 years ago
Reputation: 2

Nowe substancje psychoaktywne oraz środki zastępsze legalne w posiadaniu.

Unread post by Krupier77 » 5 years ago

Zdradź coś więcej o magicznym schowku, którego nikt nie będzie w stanie zauważyć.

Status:
SINorgpl
Dyletant
Newbie
Posts: 1
Joined: 5 years ago
Reputation: 1

Nowe substancje psychoaktywne oraz środki zastępsze legalne w posiadaniu.

Unread post by SINorgpl » 5 years ago

*** wrote:
5 years ago
*** wrote:
5 years ago
*** wrote:
5 years ago
***,
Jak już bawicie się w analogi dawnych rzeczy, poproszę o analog 5-MAPB. Było niezłe.
Po co analogi jak i tak wszystko już nielegal lepiej prawdziwe 5-mapb niech ogarną
WSZYSCY CO PISZĄ ŻE WSZYSTKO NIELEGALNE SĄ W BŁEDZIE !! NIC SIE W POLSCE NIE ZMIENILO !!! NADAL JEST LISTA I NA TEJ liscie sa nielegalne odczynniki jedyne co sie zmienilo to to ze minister zdrowia moze uaktualniac liste bez rozporządzeń nadal masz liste zakazanych substancji i nic sie nie zmienilo ,

co innego ze w Polsce za wszystko Cie zamkna.
Takie bajki opowiadacie klientom, żeby zamawiali od Was, co w Polsce uchodzi za nielegalne posiadanie i przemyt?

Code: Select all

Art. 55. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, dokonuje przywozu, wywozu,
przewozu, wewnątrzwspólnotowego nabycia lub wewnątrzwspólnotowej dostawy środków odurzających, substancji psychotropowych, [b]nowych substancji psychoaktywnych[/b] lub słomy makowej, podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5.
2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość
środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub słomy makowej albo czyn ten został popełniony w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, sprawca
podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Code: Select all

Art. 62b. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada [b]nowe substancje psychoaktywne,[/b]
podlega grzywnie.
2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość nowych substancji psychoaktywnych sprawca,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.
3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest nowa substancja
psychoaktywna w ilości nieznacznej, przeznaczonej na własny użytek sprawcy, postępowanie można umorzyć również przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa lub dochodzenia, jeżeli orzeczenie wobec sprawcy kary byłoby niecelowe ze względu na okoliczności popełnienia czynu, a także stopień jego społecznej szkodliwości.
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20051791485/U/D20051485Lj.pdf

Czym są nowe substancje psychoaktywne?

Np.

Code: Select all

Pochodne katynonu (2-amino-1-fenylopropan-1-onu) – grupa II-NPS
[b]Każdy[/b] związek pochodzący od 2-amino-1-fenylopropan-1-onu zawierający w budowie cząsteczki element A (którego szczegółowa budowa jest określona w punkcie 3.1.), połączony z elementem B (którego szczegółowa budowa jest określona w punkcie 3.2.), o maksymalnej łącznej masie cząsteczkowej 500 U, oraz ich sole, o ile ich istnienie jest możliwe.
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20180001591/O/D20181591.pdf

****, ile hexa musisz wywapować żeby samemu uwierzyć w to, że pracujesz legalnie i nie robisz klientom z Polski przypału do 5 lat pozbawienia wolności?

Pozdro,
Społeczna Inicjatywa Narkopolityki

Status:
ChicagoBulls
Dyso-sensei
User avatar
Użytkownik
Posts: 183
Joined: 6 years ago
Reputation: 66

Nowe substancje psychoaktywne oraz środki zastępsze legalne w posiadaniu.

Unread post by ChicagoBulls » 5 years ago

Mi policja skonfiskowała 50g 3cmc. szkoda. Ciekawe co z tym robia? dają szczurą i obserują jak wpływa na wykonywane zadaia... OMG? Ta histora to długi wątek. Czekam na ciekawych. sprawy się nie zawierją w jednym poście :]

Status:
Chlastusmate
Dyso-sensei
Użytkownik
Posts: 233
Joined: 6 years ago
Reputation: 30

Nowe substancje psychoaktywne oraz środki zastępsze legalne w posiadaniu.

Unread post by Chlastusmate » 5 years ago

Byczas
I nie zamknęli cię? Kiedy to było?

Status:
Omo1
Blister
Newbie
Posts: 7
Joined: 5 years ago
Reputation: 1

Nowe substancje psychoaktywne oraz środki zastępsze legalne w posiadaniu.

Unread post by Omo1 » 5 years ago

Witam . Potrzebuje info w sprawie zatrzymane przez urząd celny przesyłki 3mmc którą szła na pl . Co dalej jak to może wyglądać jeżeli ledwo po otrzymaniu przez kuriera na sortowni ja przejęli??

Status:
Legend
Legendarny kosiarz ścieżek
User avatar
Użytkownik
Posts: 3273
Joined: 7 years ago
Reputation: 1490

Nowe substancje psychoaktywne oraz środki zastępsze legalne w posiadaniu.

Unread post by Legend » 5 years ago

Omo1
Jakim kurierem szło?
Jeśli Dane były prawdziwe, masz problem. Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów w tym 3-mmc jest wg ustawy karane. Psiaki będą próbowali namierzyć ktoś to zamawiał.
Wszystkie testy substancji prowadzone są poza granicami RP! Moje posty to fikcja, sny i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Uważaj zanim przyjmiesz coś nielegalnego! Zastanów się 3 razy! Narkotyki i RC to zło!

Status:
Wizzair
Wściekły wąż
User avatar
Użytkownik
Posts: 2068
Joined: 6 years ago
Reputation: 720

Nowe substancje psychoaktywne oraz środki zastępsze legalne w posiadaniu.

Unread post by Wizzair » 5 years ago

Krupier77 wrote:
5 years ago
Zdradź coś więcej o magicznym schowku, którego nikt nie będzie w stanie zauważyć.
Np jak poszukasz to w ciuchach są magiczne skrytki.

Status:
mss5mdc
Psychonauta
User avatar
Użytkownik
Posts: 604
Joined: 6 years ago
Reputation: 328

Nowe substancje psychoaktywne oraz środki zastępsze legalne w posiadaniu.

Unread post by mss5mdc » 5 years ago

boostfunky4 wrote:
5 years ago
Cześć
Chciałbym ostrzec,potencjalnych klientów że wszystkie sklepy boosta, tj. boostlab, monster, funky zostały zgłoszone do odpowiednich służb. Obecnie odradzałbym robienie tam zakupów, może to wiązać się z niepotrzebnymi problemami dla klientów. Zrobiłem to osobiście, ze względu na wywalenie mnie na kase przez Boostlab. Probowałęm się z nim dogadać, lecz bezskutecznie.
Można spawdzić sobie, już w żadnym sklepie nie ma płatności przelewem, wczoraj padły mu wszystkie rachunki PL.
Omo1 wrote:
5 years ago
To zwykła pałką z Ciebie nic więcej. Bardzo dobrze Ci że poplynoles skoro masz skłonności do sprzedawania. Faja jesteś i tyle
Omo1 no popatrz ? Śmiałeś się dziadku z czyjegoś wypadku, i co? Miesiąc minął i karma wróciła? Ja się z Ciebie śmiał się nie będę i życzę Tobie aby wszystko dobrze się skończyło, ale niech ten przykład Twojego zwykłago chamstwa dla innych, pokaże wszystkim, że nie warto, bo wtedy byłeś na wozie, a teraz jesteś pod :eh:
Warto być uczciwym, choć nie zawsze się opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.

Status:
Omo1
Blister
Newbie
Posts: 7
Joined: 5 years ago
Reputation: 1

Nowe substancje psychoaktywne oraz środki zastępsze legalne w posiadaniu.

Unread post by Omo1 » 5 years ago

Mss5mdc...Ale ja się nie śmiałem tylko wkurzyłem mnie takie zachowanie że jeżeli jakiś V wykręcić kogoś na siano to nie znaczy to że od razu trzeba walić z dupy ..Nie jeden z Nas czasem popłynął i jakoś to przegryzl..teraz jest inna sytuacja dotycząca przejęcia przesyłki i nie odbijają od tematu. Co ma piernik do wiatraka??