Płatność Bitcoin - prowizja

Everything related to cryptocurrencies.
Status:
kulka
Narkotykacz
User avatar
Użytkownik
Posts: 332
Joined: 4 years ago
Reputation: 245

Płatność Bitcoin - prowizja

Unread post by kulka » 3 years ago

Latest post of the previous page:

dzięki za info :thumbup:
przy kilku tys. niezłą sumkę pobierają

Status:
beeniepatu
Odkurzacz
User avatar
Newbie
Posts: 750
Joined: 4 years ago
Reputation: 339

Płatność Bitcoin - prowizja

Unread post by beeniepatu » 3 years ago

kulka, chcac placic najmniejsza prowizje musisz zaakceptowac wieksze ryzyko braku anonimowosci. I odwrornie - duza prowizja np. w bitomacie, ale duza anonimowosc.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Status:
fisstech
Ssak
Newbie
Posts: 54
Joined: 3 years ago
Reputation: 7

Płatność Bitcoin - prowizja

Unread post by fisstech » 3 years ago

beeniepatu, Nie chciałbym się na forum, jako nowy user, wymądrzać, ani nikogo pouczać (w każdym razie aby nie zostało to tak odebrane), ale "anonimowość" przy bitomacie tracimy przy wejściu do galerii handlowej. Co do samego urządzenia, przynajmniej jednej z działających w PL siecii - korzystanie z niego z zakrytą twarzą/czapką naciągniętą głęboko na czoło/itp., może spowodować "losowe żądanie zweryfikowania tożsamości klienta". Taki jest zapis w regulaminie - sprawdziłem. Pamietajmy, że bitomaty, tak jak bankomaty, mają kamery - w przeciwieństwie do siecii obsługujących tradycyjne bankomaty, niejasne do końca jest to, co dzieje się z zarejestrowanymi w ten sposób profilami klientów - czy, jak, kiedy, kto przetważa te dane i komu/na jakich zasadzch udostępnia. Anonimowość w dzisiejszym świecie nie istniejenie. Można jedynie dążyć (w miarę posiadanej wiedzy oraz umiejętności wykorzystania jej w praktyce, czy dostępu do zasobów technologicznych/finansowych) zwiększać jej zakres. Wszystko zależy kto szuka i jakie siły oraz środki zaangażuje.

Z drugiej strony nie popadajmy w paranoję - ale zachowajmy zdrowy rozsądek (po rc? hehe) i sztywno trzymajmy sie wyznaczonych w tym temacie zasad bhp.

Status:
beeniepatu
Odkurzacz
User avatar
Newbie
Posts: 750
Joined: 4 years ago
Reputation: 339

Płatność Bitcoin - prowizja

Unread post by beeniepatu » 3 years ago

fisstech, bitomat to duza anonimowosc bo kroki i srodki jakie musialyby byc podjete by ustalic kto platnosci dokonal, w 99.9% beda niewspolmierne do kalibru popelnionego czynu i nie beda podejmowane. I w tym znaczeniu prosze rozumiec moj post, do ktorego sie odnosisz. Nigdzie nie napisalem, jest to w pelni anonimowe. Nie ma czegos takiego wg mnie bo nic tego nie zagwarantuje
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Status:
fisstech
Ssak
Newbie
Posts: 54
Joined: 3 years ago
Reputation: 7

Płatność Bitcoin - prowizja

Unread post by fisstech » 3 years ago

beeniepatu, Oczywiście, masz rację. Być może źle Cię zrozumiałem. Jestem tylko prostym chłopakiem z niepełnym zawodowym wykształceniem:P Pozwolę sobie zacytować sam siebie (uwielbiam to!): "Wszystko zależy kto szuka i jakie siły oraz środki zaangażuje."

Myślę, że w tym temacie mówimy jednym głosem;)

Status:
beeniepatu
Odkurzacz
User avatar
Newbie
Posts: 750
Joined: 4 years ago
Reputation: 339

Płatność Bitcoin - prowizja

Unread post by beeniepatu » 3 years ago

fisstech, mysle, ze wyksztalcenie nie ma tu nic do rzeczy 😎
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Status:
B-25
Narkotykacz
User avatar
B25
Posts: 279
Joined: 5 years ago
Reputation: 145

Płatność Bitcoin - prowizja

Unread post by B-25 » 3 years ago

fisstech wrote:
3 years ago
beeniepatu, Nie chciałbym się na forum, jako nowy user, wymądrzać, ani nikogo pouczać (w każdym razie aby nie zostało to tak odebrane), ale "anonimowość" przy bitomacie tracimy przy wejściu do galerii handlowej. Co do samego urządzenia, przynajmniej jednej z działających w PL siecii - korzystanie z niego z zakrytą twarzą/czapką naciągniętą głęboko na czoło/itp., może spowodować "losowe żądanie zweryfikowania tożsamości klienta". Taki jest zapis w regulaminie - sprawdziłem. Pamietajmy, że bitomaty, tak jak bankomaty, mają kamery - w przeciwieństwie do siecii obsługujących tradycyjne bankomaty, niejasne do końca jest to, co dzieje się z zarejestrowanymi w ten sposób profilami klientów - czy, jak, kiedy, kto przetważa te dane i komu/na jakich zasadzch udostępnia. Anonimowość w dzisiejszym świecie nie istniejenie. Można jedynie dążyć (w miarę posiadanej wiedzy oraz umiejętności wykorzystania jej w praktyce, czy dostępu do zasobów technologicznych/finansowych) zwiększać jej zakres. Wszystko zależy kto szuka i jakie siły oraz środki zaangażuje.

Z drugiej strony nie popadajmy w paranoję - ale zachowajmy zdrowy rozsądek (po rc? hehe) i sztywno trzymajmy sie wyznaczonych w tym temacie zasad bhp.
Nie tracimy anonimowości wchodząc do galerii no chyba ze po transakcji w bitomacie zdejmujesz czapkę, maskę i zapierdzielajcie na zakupy płacąc kartą:)
A co jeśli po śmierci bóg zapyta nas jak było w niebie ?

Status:
iplay123451
Ssak
User avatar
Newbie
Posts: 56
Joined: 3 years ago
Reputation: 9

Płatność Bitcoin - prowizja

Unread post by iplay123451 » 3 years ago

Ogólnie kupiłem btc przez przelew na stronie 4coins, długo trzeba czekać na pojawienie się bitcoin w moim portfelu?

Status:
Meiblack
Szczur
User avatar
Newbie
Posts: 27
Joined: 4 years ago
Reputation: 4

Płatność Bitcoin - prowizja

Unread post by Meiblack » 3 years ago

iplay123451 wrote:
3 years ago
Ogólnie kupiłem btc przez przelew na stronie 4coins, długo trzeba czekać na pojawienie się bitcoin w moim portfelu?
Do jakichś 20min maksymalnie.

Status:
iplay123451
Ssak
User avatar
Newbie
Posts: 56
Joined: 3 years ago
Reputation: 9

Płatność Bitcoin - prowizja

Unread post by iplay123451 » 3 years ago

Aha bo czekam od wczoraj 21 godz i nic nie ma.

Status:
mariajanek
Blister
Newbie
Posts: 9
Joined: 3 years ago
Reputation: 1

Płatność Bitcoin - prowizja

Unread post by mariajanek » 3 years ago

Z tego co udało mi się przeczytać w kantorze jest niższa prowizja niż w bitomacie, tu pojawia się pytanie trzeba posłańca czy jest możliwość wpłaty btc w kwocie do 10k bez dowodu? Bo trochę nie widzi mi się stać nad bitomatem pół godziny i wrzucać pojedynczo papierków. Jak to jest w stacjonarkach?

Status:
LOPEK112
Sniffiarz
Użytkownik
Posts: 83
Joined: 6 years ago
Reputation: 18

Płatność Bitcoin - prowizja

Unread post by LOPEK112 » 3 years ago

Witam ja kupuję w 4 coins zna ktoś lepsza stronę z mniejszą prowizja czy raczej wszędzie tak samo

Status:
Szoll
Opiowrak
User avatar
Szoll
Posts: 403
Joined: 3 years ago
Reputation: 174

Płatność Bitcoin - prowizja

Unread post by Szoll » 3 years ago

mariajanek wrote:
3 years ago
Jak to jest w stacjonarkach?
A to różnie. W niektórych 5k max, ale to zależy od punktu. W pewnym lombardowym kupiłem BTC za 8k bez weryfikacji, po kursie z Bitbaja. Wpłacając 8k dostałem 7678 zł na swój portfel. Ale już po godzinie kurs poszedł w górę i miałem 8300zł.

Status:
ZawiszaWksZ
Szczur
User avatar
Newbie
Posts: 32
Joined: 3 years ago
Reputation: 8

Płatność Bitcoin - prowizja

Unread post by ZawiszaWksZ » 3 years ago

Bitomaty ladnie ruchaja w dupe

Status:
Smith
Wściekły wąż
User avatar
Newbie
Posts: 1855
Joined: 5 years ago
Reputation: -604

Płatność Bitcoin - prowizja

Unread post by Smith » 3 years ago

Nie tylko bitomaty. Ogólnie prowizja za transakcje BTC to jakiś żart. Ja mam nadzieję, że nie będzie szła tak w górę w nieskończoność. Narazie dobija do 20% wartości zakupu.

Pozwole sobie ukraść fragment posta użytkownika pazyfea, który wstawił na innym forum.

Binance.com podobno ma stała prowizje i wiadomo dokladnie ile trzeba przesłać. Nie trzeba się potem dobijać na mailu, że 5 zł brakło przez prowizje.

Co do kwestii bezpieczeństwa itd nie wkem,musicie sami sprawdzić.
Through sin and self destruction I stumble home, never alone

Status:
MeFiuS
Zaklinacz węży
User avatar
Użytkownik
Posts: 1042
Joined: 6 years ago
Reputation: 290

Płatność Bitcoin - prowizja

Unread post by MeFiuS » 3 years ago

Na bitbay jakie teraz prowizje zakupu i przesłania btc?
Wszystko Co Tu Pisze - To Moja Fantazja Science Fiction :roll: