Polish Helpline

Proven methods for the regeneration of the body and discussions on the harmfulness of RC.
Status:
KAJMANBUZA
Blister
User avatar
Newbie
Topic author
Posts: 13
Joined: 1 year ago
Reputation: 5

Polish Helpline

Unread post by KAJMANBUZA » 1 year ago

Hej.

Przeszukałem cały dział i nie trafiłem informacji o tym numerze. Pomyślałem, że może dobrze by było gdybyśmy mieli świadomość i może też uświadamiali innych, że taki numer istnieje.

Dla pewności zadzwoniłem przed chwilą, czy na pewno ten jest aktualny i tak, jest aktualny i czynny codziennie od 16 do 21.

800 199 990

Ogólnopolski telefon zaufania dla osób uzależnionych i współuzależnionych.

Połączenie jest zupełnie darmowe, zadzwonić może każdy. Zarówno osoba uzależniona jak i współuzależniona.

Różnie w życiu bywa i czasami nawet taka rozmowa może komuś dużo dać w sytuacji kryzysowej, podnieść na duchu itd. tym bardziej jeśli nie ma akurat kogokolwiek z kim mógłby porozmawiać...

Uzyskamy również ogólne informacje gdzie szukać pomocy itd. Tak w skrócie.

Pozdrawiam.

I życzę nam wszystkim, żebyśmy mieli zawsze w swoim życiu kogoś z kim możemy szczerze porozmawiać o wszystkim, kogoś kto jest dla nas prawdziwym wsparciem.

Kajabuza

Status:
Kruzun
Ssak
Newbie
Posts: 77
Joined: 1 year ago
Reputation: 5

Polish Helpline

Unread post by Kruzun » 1 year ago

3x dzwoniłem na jakąś pomoc psychologiczną
Znudzona pracą dziewczyna skupiła się natym ze jestem po 2piwach nie na moim stanie psychicznym Jakbym miał myśli samobójcze to raczej by je pogłębiła

Drugim razem było minimalnie lepiej takie psychologiczne rozeznanie którego osobiście nie lubię Odbijanie piłeczki, odpowiadanie pytaniem na pytanie Trochę jakbym prowadziła monolog
Trzeci raz nie zapadł mi w pamięci taki podobny do drugiego Miałem wrażenie że trzeba je cisnąć pytaniami żeby coś doradziły

Status:
kulka
Narkotykacz
User avatar
Użytkownik
Posts: 332
Joined: 4 years ago
Reputation: 245

Polish Helpline

Unread post by kulka » 1 year ago

KAJMANBUZA wrote:
1 year ago

I życzę nam wszystkim, żebyśmy mieli zawsze w swoim życiu kogoś z kim możemy szczerze porozmawiać o wszystkim, kogoś kto jest dla nas prawdziwym wsparciem.

Kajabuza
Cenne jest dla mnie to co napisałeś, dzięki

Status:
KryzysWieku
Dyso-sensei
Użytkownik
Posts: 235
Joined: 1 year ago
Reputation: 36

Polish Helpline

Unread post by KryzysWieku » 1 year ago

Kruzun wrote:
1 year ago
3x dzwoniłem na jakąś pomoc psychologiczną
Znudzona pracą dziewczyna skupiła się natym ze jestem po 2piwach nie na moim stanie psychicznym Jakbym miał myśli samobójcze to raczej by je pogłębiła

Drugim razem było minimalnie lepiej takie psychologiczne rozeznanie którego osobiście nie lubię Odbijanie piłeczki, odpowiadanie pytaniem na pytanie Trochę jakbym prowadziła monolog
Trzeci raz nie zapadł mi w pamięci taki podobny do drugiego Miałem wrażenie że trzeba je cisnąć pytaniami żeby coś doradziły
To niedobrze że cię tak spławiły tam powinny jednak pracować osoby które ci pomogą a nie pogłębią twój stan lub jeszcze bardziej dobiją
Oby to była jednorazowa sytuacja a nie ich sposób działania bo mogą w końcu komuś zaszkodzić

Status:
Broussard
Opiowrak
Użytkownik
Posts: 507
Joined: 7 years ago
Reputation: 108

Polish Helpline

Unread post by Broussard » 1 year ago

Korzystajcie pierwsze co z pomocy rodziców i bliskich i zacznijcie od pojscia w sport i zastopowania dragów na jakiś czas. Ale jak sie zapusciliście bardzo mocno to takie coś jak najbardziej wskazane albo rozmowa z psychologiem/psychiatra.

Status:
Kruzun
Ssak
Newbie
Posts: 77
Joined: 1 year ago
Reputation: 5

Polish Helpline

Unread post by Kruzun » 1 year ago

Broussard,

Czasem człowiek tak się zapętli w negatywnych relacjach i byciu, że oczywiste rozwiązanie nie jest tak oczywiste Zmianę myślenia trzeba osiągnąć oderwaniem od tego co jest lub ktoś musi Ci pokazać palcem

Status:
mbside
Kryształowa Legenda
Użytkownik
Posts: 2755
Joined: 5 years ago
Reputation: 496

Polish Helpline

Unread post by mbside » 1 year ago

Broussard wrote:
1 year ago
Korzystajcie pierwsze co z pomocy rodziców i bliskich i zacznijcie od pojscia w sport i zastopowania dragów na jakiś czas. Ale jak sie zapusciliście bardzo mocno to takie coś jak najbardziej wskazane albo rozmowa z psychologiem/psychiatra.
Ty mówisz o pomocy? Sam jej potrzebujesz chłopie. Do Choroszczy z tobą i twoim chłopakiem

Status:
BendfellsTM
Opiowrak
User avatar
BendfellsTM
Posts: 379
Joined: 3 years ago
Reputation: 195

Polish Helpline

Unread post by BendfellsTM » 1 year ago

Jak dla mnie telefon zaufania to totalna porażka... a bynajmniej ja jak byłem w młodym wieku, i tam zadzwoniłem to mocno się zawiodłem. Osoba po drugiej stronie była mega nieempatyczna, i brakowało jej jakiejkolwiek wiedzy jak rozmawiać z ludźmi w potrzebie. Pierwszorzędnie kierowałbym się do rodziny/przyjaciół, a nie polegał na tego typu telefonach.
Nie potykaj się mordo o te same kłody. :smoke:

Status:
FranioZOpla
Blister
Newbie
Posts: 13
Joined: 1 year ago
Reputation: 2

Polish Helpline

Unread post by FranioZOpla » 1 year ago

Uważam że w chwili totalnej załamki warto się komuś wygadać, ale czy dobrą opcją jest telefon zaufania to nwm. różnie to tam bywa

Status:
Kruzun
Ssak
Newbie
Posts: 77
Joined: 1 year ago
Reputation: 5

Polish Helpline

Unread post by Kruzun » 1 year ago

BendfellsTM,
Miałem dokładnie takie same odczucie
Kruzun wrote:
1 year ago
Zmianę myślenia trzeba osiągnąć oderwaniem od tego co jest lub ktoś musi Ci pokazać palcem
Powyżej moje rozwiązanie problemu