Proton VPN

Advice and suggestions on online safety and information on how to stay anonymous on the web.
Status:
8wonders
Sniffiarz
User avatar
Użytkownik
Topic author
Posts: 92
Joined: 5 years ago
Reputation: 17

Proton VPN

Unread post by 8wonders » 5 years ago

Mam pytanie. Troche jak noob, czy Proton VPN dostatecznie mnie chroni. Chodzi mi ukrywanie na co wchodze tak aby administrator sieci tego nie widzial

Status:
Legend
Legendarny kosiarz ścieżek
User avatar
Użytkownik
Posts: 3273
Joined: 7 years ago
Reputation: 1490

Proton VPN

Unread post by Legend » 5 years ago

8wonders wrote:
5 years ago
Mam pytanie. Troche jak noob, czy Proton VPN dostatecznie mnie chroni. Chodzi mi ukrywanie na co wchodze tak aby administrator sieci tego nie widzial
Po pierwsze o jakim systemie mówisz?
Proton VPN zabezpiecza głównie powłokę http, jeżeli korzystasz głównie z przeglądarki - to wszystko będzie ok, administrator nic nie zauważy.
Natomiast programy... już niekoniecznie :( mogą być ukrywane...
Wszystkie testy substancji prowadzone są poza granicami RP! Moje posty to fikcja, sny i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Uważaj zanim przyjmiesz coś nielegalnego! Zastanów się 3 razy! Narkotyki i RC to zło!

Status:
Gargameli
Wynalazca NZT
User avatar
nIePoCzYtAlNa
Posts: 5153
Joined: 6 years ago
Reputation: 3260

Proton VPN

Unread post by Gargameli » 5 years ago

8wonders

Jeżeli śmigasz po stronach www to jak najbardziej tak. Do tego jakaś anonimizująca przeglądarka.
Niestety ruch z oprogramowania będzie już widziany przez admina.

Ja akurat posiadam od dawna PureVPN i jest si.
ZABRONIONE pisanie o: metodach, czasie i kraju wysyłki czy płatności; szczegółach pakowania, nazwach sklepów spoza forum lub innych forach.
Orientacyjna liczba dni lotu/oczekiwania - dozwolona. Daty/dni tygodnia - zabronione!
NIE porównuj sklepów w działach partnerskich. Nie pytaj tam o produkty, których sklepy nie oferują. Są od tego inne działy!
NIE piszemy treści w stylu ktoś coś pomoże czy sprzeda, forum to nie ogłoszenia!
NIE linkuj obrazków! Każdy wrzucany obrazek musi zostać osadzony w odpowiednich tagach lub jako załącznik.
Poradnik dodawania zdjęć | How to add photos?
Rangi na forum | Ranks on forum
Awans na pełnoprawnego użytkownika | Promotion to a full-fledged user
Jak pisać opinie? | How to write reviews?
Zakaz promocji i pisania o marketach z deep webu. | Prohibition of promotion and writing about deep web stores.

Status:
Andrzej_Duda
Ssak
User avatar
Użytkownik
Posts: 43
Joined: 6 years ago
Reputation: 13

Proton VPN

Unread post by Andrzej_Duda » 5 years ago

8wonders
A z mojej strony polecam NordVPN i ExpressVPN :)
Nie zapisuje logów itd.
Image

Status:
4mmc
Psychonauta
User avatar
Użytkownik
Posts: 634
Joined: 7 years ago
Reputation: 88

Proton VPN

Unread post by 4mmc » 5 years ago

Z samym VPN nie można nawet zakrawać na bycie anonimowym w jakikolwiek sposob, przedewszytstkim zacznijcie od postawienia maszyny wirtualnej w srodowisku obecnie używanego urządzenia, proponowałbym np. Whoonix Gateway. Postaw sobie wirtualny system obowiazkowo w linuxie lub innym alternatwynym rozwiązaniu gdyż serwery microsoftu są połączone bezpośrednio z NSA. Mozesz użyć np. Pendrive i stworzyć na nim bootowalny system bez rejestru. tj.
Odpalasz system z pendrive po wszczesniejszej konfiguracji w biosie---> Korzystasz w bliżej nieokreślonym celu ---> po wyjęciu pendrive lub wyłączeniu systemu wszelkie dane i caly rejestr twoich działa zostaje skasowany. Świetnie ku temu służą wersje Linkusa pozwalające zainstalować środowisko testowe z zamkniętym systemem. np. Linux mint.
Whoonix- Pozwala nam stworzyć wirtualne zamknięte środowisko z którego nie wydostaną się ani nie dostaną żadne nieporządane dane.
TO ŻE ZADZIAŁAŁO I DZIAŁA TAK NA MNIE WCALE NIE ZNACZY ZE PODZIAŁA TAK NA CIEBIE.
ਚਾਰ EM EM ਈਸਵੀ
څلور em em ce
አራት ኤም ኤም ዓ.ም.

Status:
Gargameli
Wynalazca NZT
User avatar
nIePoCzYtAlNa
Posts: 5153
Joined: 6 years ago
Reputation: 3260

Proton VPN

Unread post by Gargameli » 5 years ago

Tu nie trzeba, aż tak mocno kombinować. W zupełności wystaczy najnowsza wesja TailOS.
Jest tak dobrze zintegrowany z torem, że nawet jakby jeden adres z sieci został przejęty to i tak jest zaszyfrowany. Odszyfrować może go dopiero ostatni węzęł. Do tego VeraCrypt i rozum.
ZABRONIONE pisanie o: metodach, czasie i kraju wysyłki czy płatności; szczegółach pakowania, nazwach sklepów spoza forum lub innych forach.
Orientacyjna liczba dni lotu/oczekiwania - dozwolona. Daty/dni tygodnia - zabronione!
NIE porównuj sklepów w działach partnerskich. Nie pytaj tam o produkty, których sklepy nie oferują. Są od tego inne działy!
NIE piszemy treści w stylu ktoś coś pomoże czy sprzeda, forum to nie ogłoszenia!
NIE linkuj obrazków! Każdy wrzucany obrazek musi zostać osadzony w odpowiednich tagach lub jako załącznik.
Poradnik dodawania zdjęć | How to add photos?
Rangi na forum | Ranks on forum
Awans na pełnoprawnego użytkownika | Promotion to a full-fledged user
Jak pisać opinie? | How to write reviews?
Zakaz promocji i pisania o marketach z deep webu. | Prohibition of promotion and writing about deep web stores.

Status:
4mmc
Psychonauta
User avatar
Użytkownik
Posts: 634
Joined: 7 years ago
Reputation: 88

Proton VPN

Unread post by 4mmc » 5 years ago

Czyli w twoim przypadku istnieje potencjalna szansa na udane wrogie przejęcie tak zabezpieczonych informacji . Zostawianie przeciwnikowi jakiejkolwiek możliwości dojścia do siebie to albo niewiedza, skrajny deblizim lub celowe działanie co rzuca nowe światło na twoją obecność tutaj.

Dodano po 2 godzinach 53 minutach 35 sekundach:
Kilka osób dziś zapewniało na czacie o idealnym rozwiazaniu szyfrowania jako panaceum na wszystko twierdząć że szyfrowanie np. veracrypt jest niezawodnym systemem na który nie istnieją żadne metody.
Więc
https://pl.wikipedia.org/wiki/T%C4%99czowe_tablice
jak mówiłęm 256b klucz VeraCrypt jest do rozłożenia w godzinę na pojedyńczym dobrym komputerze a nie na wszystkich świata czy systemu google przez długie lata jak zapewniał Cater, Semita Nix i kryształowy ;)
A mówiąc o komputerach potężnych które obecnie istnieją w uniwersum zwanym ziemią Łamanie takiego kodu trwa kilkadziesiąt sekund.

Wiadomość moderatora Gargameli

Mocno irytujące jest Twoje podejście do mnie oraz personalne do Cater, Semita Nix, i krysztalowy, Co do meritum sprawy jeśli do szyfrowania dysku lub jakiego kolwiek nośnika zastosujesz kilka metod szyfrowania jednocześnie, a zapewniam Cię jest to jak najbardziej możliwe to szanse na dostęp do nich są na poziomie minimum. Jedyną rzeczą z jaką się zgodzę to fakt, że nie ma niezawodnej metody poza nieużywaniem komputera i internetu. Sprawa jest głębsza, a VeraCrypt i TailsOS to tylko narzędzia pomagające Nam w byciu anonimowym, do zachowania tej anonimowośći potrzebny jest jeszcze rozum.
TO ŻE ZADZIAŁAŁO I DZIAŁA TAK NA MNIE WCALE NIE ZNACZY ZE PODZIAŁA TAK NA CIEBIE.
ਚਾਰ EM EM ਈਸਵੀ
څلور em em ce
አራት ኤም ኤም ዓ.ም.

Status:
london
Sniffiarz
Użytkownik
Posts: 145
Joined: 6 years ago
Reputation: 67

Proton VPN

Unread post by london » 5 years ago

4mmc wrote:
5 years ago
Z samym VPN nie można nawet zakrawać na bycie anonimowym w jakikolwiek sposob
Kilkukrotnie sugerowałem powyższy fakt na łamach forum.
4mmc wrote:
5 years ago
Kilka osób dziś zapewniało na czacie o idealnym rozwiazaniu szyfrowania jako panaceum na wszystko twierdząć że szyfrowanie np. veracrypt jest niezawodnym systemem na który nie istnieją żadne metody.
Więc
https://pl.wikipedia.org/wiki/T%C4%99czowe_tablice
Jeśli dobrze pamiętam, dla każdego wolumenu, Vera Crypt stosuje 512-bitową sól, co skutecznie utradnia wykorzystanie rainbow tables w celu deszyfrowania.

Status:
4mmc
Psychonauta
User avatar
Użytkownik
Posts: 634
Joined: 7 years ago
Reputation: 88

Proton VPN

Unread post by 4mmc » 5 years ago

Starałem się jedynie przybliżyć przyszłemu odbiorcy różnicę w zastosowaniu obu metod, nie traktuj tego absolutnie jako personalnej obrazy Gargameli chodziło mi o mocny kontrast, Co do twoich narzędzi są świetne jeśli ktoś potrafi je obsłużyć, Sam stawiałbym stacjonarny system na debianie.
Co do innych użytkowników wymienionych pod moim postem pozwól że odpowiem cytatem ich wypowiedzi
na czacie:

Co ty mówisz, do wyjebek spokojnie wystarczy tryb incognito z opery

To najbardziej uderzająca wiadomość która utkwiła mi w pamięci, był jedną z kilku jej podobnych wypowiedzi
komentujących mój post w którym faktycznie delikatnie przekoloryzowalem sytuacje.
To była rada dla innych użytkowników tego forum...
Dla mnie to jest sabotaż, gdyby byli laikami w temacie, zrozumiałbym
ale rzekomo carter jest progamistą od 14 roku życia wiec jego wiedza bije moją na głowę
bo wiem tak naprawdę nie za dużo ot tyle co orientowałem się w jaki sposób mogę zadbać o siebie

Dodano po 4 minutach 42 sekundach:
Muszę poczytać o tych dodatkowych zabezpieczeniach london, nie wiedziałem :D
TO ŻE ZADZIAŁAŁO I DZIAŁA TAK NA MNIE WCALE NIE ZNACZY ZE PODZIAŁA TAK NA CIEBIE.
ਚਾਰ EM EM ਈਸਵੀ
څلور em em ce
አራት ኤም ኤም ዓ.ም.

Status:
Gargameli
Wynalazca NZT
User avatar
nIePoCzYtAlNa
Posts: 5153
Joined: 6 years ago
Reputation: 3260

Proton VPN

Unread post by Gargameli » 5 years ago

4mmc

Widzisz temat anonimowości w internecie to nie taka prosta sprawa. U mnie pierwszym najsłabszym ogniwem jest router; dlatego zmieniłam jego firmware na alternatywny tj. OpenWRT. Mam teraz tyle opcji konfiguracji, filtracji, że głowa mała. Następnie system, tutaj w zasadzie dowolny GNU/Linux, ale w moim przypadku TailsOS. Do tego zaszyfrowane dane czy to dyski, czy to kontenery z dość skomplikowanymi hasłami. Owszem VPN, ale taki, który nie zapisuje logów. Dodam, że każdy provider widzi, że korzystamy z VPNa - nie widzi jedynie co robimy. VPN musi zapezpieczać ruch sieciowy przeglądarki, ale również każdej innej aplikacji. Do tego prywatna komunikacja poprzez bezpieczny komunikator. Tutaj możliwości jest wiele. Ale nie o tym do końca jest temat. I tak najsłabszym punktem jest człowiek. Osobiści znam przypadki jak gość ma postawiony serwer na RaspberyPi i łączy się z nim za pośrednictwem VPNu po SSH i tam wykonuje to co ma do zrobienia. Malinka postawiona gdzieś w "dziczy" internet z modemu na fake dane z nielimitowanym internetem, zasilanie da się ogarnąć. Możliwości jest wiele. Nie trzeba być programistą - wystarczy zdrowy rozsądek i trochę wiedzy :-)
ZABRONIONE pisanie o: metodach, czasie i kraju wysyłki czy płatności; szczegółach pakowania, nazwach sklepów spoza forum lub innych forach.
Orientacyjna liczba dni lotu/oczekiwania - dozwolona. Daty/dni tygodnia - zabronione!
NIE porównuj sklepów w działach partnerskich. Nie pytaj tam o produkty, których sklepy nie oferują. Są od tego inne działy!
NIE piszemy treści w stylu ktoś coś pomoże czy sprzeda, forum to nie ogłoszenia!
NIE linkuj obrazków! Każdy wrzucany obrazek musi zostać osadzony w odpowiednich tagach lub jako załącznik.
Poradnik dodawania zdjęć | How to add photos?
Rangi na forum | Ranks on forum
Awans na pełnoprawnego użytkownika | Promotion to a full-fledged user
Jak pisać opinie? | How to write reviews?
Zakaz promocji i pisania o marketach z deep webu. | Prohibition of promotion and writing about deep web stores.

Status:
dna111
Ssak
User avatar
Użytkownik
Posts: 70
Joined: 4 years ago
Reputation: 7

Proton VPN

Unread post by dna111 » 4 years ago

moim zdaniem vpn skutecznie chroni wtedy gdy poczta e-mail przestaje działać bo serwer nie polski i polskie strony www.się nie wczytują.