Regeneracja mózgu/neurogeneza

Proven methods for the regeneration of the body and discussions on the harmfulness of RC.
Status:
Adameq6999
Sniffiarz
User avatar
Newbie
Topic author
Posts: 109
Joined: 3 years ago
Reputation: 34

Regeneracja mózgu/neurogeneza

Unread post by Adameq6999 » 3 years ago

Siema wszystkim, a wiec tak, nie czuje sie zryty nie czuje zeby mój mózg jak kolwiek ucierpiał ;D
Ale tak czy siak chce sie rozwijać bez dragów które w tym nie pomagają.
W ostatnim czasie znacznie ograniczyłem częstotliwość z 1-2 razy/tyg do raz na 2tyg,
(Amfetaminy nie biore 4tyg jakoś nie licze tego, mef 3tyg)

No i tak jeszcze na dniach do stestowania
alfe i na pewno mmc gdyż sample to jednak obowiązek recenzji, i po tym planuje rzucić cpanie w chuj i sie rozwijac,

Pytania:
-Jak wpłynie na proces regeneracji mózgu rzucenie kofeiny oraz nikotyny?
-jakie substancje na poprawę neurogenezy.
-marihuana hmm czy raz na tyg nie bdz zbytnio zawadzać? Ponoć sama w sobie poprawia neurogeneze
-jakie czynności wykonywać w celu rozwoju?
-sport? Hmm myśle ze jak najbardziej :D
-wszystkie porady jakie macie ;D

Cena sie nie liczy pieniądz jest i nie ma a łeb ma sie jeden na całe życie.

Status:
k0t
Dyso-sensei
User avatar
Użytkownik
Posts: 168
Joined: 3 years ago
Reputation: 108

Regeneracja mózgu/neurogeneza

Unread post by k0t » 3 years ago

Kofeinę bym zostawił ale w formie kawy, najlepiej rozpuszczalnej. Od siebie dodałbym sport, higienę snu, zdrowe odżywianie. Z supli to na pewno Omega 3, ALCAR, NAC, Alpha GPC, CDP Cholinę i Gotu Kola. Do tego dbać o jelita , jeść dobre kiszonki nie jakieś marketowe, prawdziwe jogurty naturalne. Próbować poznać swoje ciało, co na nie działa dobrze a co nie robi różnicy. Dodawać do suplementacji pojedynczo każdy z preparatów i dać im czas, do 4 tygodni. I tak aż zaczniesz brać wszystko, a wtedy próbuj usuwać z diety różne suple, i będziesz widział co się dzieje :thumbup:

Niektórych rzeczy możesz nie odczuwać jak np. omega 3 ale jeśli zrobisz sobie np próby wątrobowe i lipidogram przedi po stosowaniu (wlasnie te 4 tygodnie) to wyniki mogą być zdecydowanie lepsze :thumbup:

Po prostu trzeba poznać siebie :geek:

Status:
k0t
Dyso-sensei
User avatar
Użytkownik
Posts: 168
Joined: 3 years ago
Reputation: 108

Regeneracja mózgu/neurogeneza

Unread post by k0t » 3 years ago

Proszę o. Scalenie
----------------------

Aaaa,

Polecam osobiście Szamać metformine.
2x dziennie po 500mg pustyni być super.
Spowalnia proces przyswajania cukrów prostych, ci na duży wpływ na odpowiedź insulinową po posiłku. Jeść rano przed śniadania i przed głównym daniem.

Do tego działa neuroprotekcyjne. Ale wtedy do tego należy przyjmować witaminę B12.

Tyle ode mnie :smoke:

Status:
Snake Shadow
Psychonauta
User avatar
Pyton
Posts: 627
Joined: 3 years ago
Reputation: 480

Regeneracja mózgu/neurogeneza

Unread post by Snake Shadow » 3 years ago

Zastanawiam się czy nie warto pomyśleć o nootropach typu Nanotropil zawierający fenylpiracetam lub Fenylopiracetam Neurofluid, które można nabyć online - ten ostatni nawet wysyłają z Polski.
Solid State Society

Status:
slimak
Opiowrak
User avatar
Mijrik
Posts: 387
Joined: 4 years ago
Reputation: 235

Regeneracja mózgu/neurogeneza

Unread post by slimak » 3 years ago

Adameq6999,
Tak więc k0t, w miarę fajnie Ci już opisał co trzeba robić
Z tego co opisałeś Twój układ nerwowy nie jest w złym stanie
Jeżeli chcesz wszystko doprowadzić do dobrego stanu to po testach sempli radził bym Ci zrobić miesiąc-dwa przerwy i tak:
- odstawienie nikotyny bardzo pomoże twojemu układowi nerwowemu za to kofeina w małych dawkach niekiedy pozytywnie wpływa na jego działanie
- na neurogeneza pomoże ci neurotynox d wzbogaconym go o omega 3 i garść orzechów włoskich codziennie Osobiście radził bym Ci zacząć od regularnej aktywności fizycznej poza tym że usuwa toksyny to zbawiennie działa na cały układ nerwowy wręcz go odmładza
- marihuanę odstaw na czas regeneracji dym z palenia nie temu nie sprzyja Później raz na dwa tygodnie to bardzo dobra częstotliwość palenia
- Czynności poprawiające układ nerwowy to ćwiczenia ogólnorozwojowe - jak na wychowaniu fizycznym, aktywność poprawiająca kondycję typu bieganie do tego granie w piłkę oraz zwiększenie codziennej aktywności mózgu typu krzyżówki sudoku przyswajanie nowej wiedzy

Pozdrawiam serdecznie i zdrowia życzę

Status:
k0t
Dyso-sensei
User avatar
Użytkownik
Posts: 168
Joined: 3 years ago
Reputation: 108

Regeneracja mózgu/neurogeneza

Unread post by k0t » 3 years ago

Pyt0n,
Myślę że na początku lepiej nie, niech lepiej najpierw przywróci stan do normalności, a później ew. można coś wrzucać na wyjście ponad homeostaze...

Status:
Adameq6999
Sniffiarz
User avatar
Newbie
Topic author
Posts: 109
Joined: 3 years ago
Reputation: 34

Regeneracja mózgu/neurogeneza

Unread post by Adameq6999 » 3 years ago

Hmm a gdyby zamiast palenia ziółka przejść na waporyzacje?

Status:
beeniepatu
Odkurzacz
User avatar
Newbie
Posts: 750
Joined: 4 years ago
Reputation: 339

Regeneracja mózgu/neurogeneza

Unread post by beeniepatu » 3 years ago

Adameq6999, co do supli to poczytaj sobie o Apigeninie
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Status:
Adameq6999
Sniffiarz
User avatar
Newbie
Topic author
Posts: 109
Joined: 3 years ago
Reputation: 34

Regeneracja mózgu/neurogeneza

Unread post by Adameq6999 » 3 years ago

Okej mam jeszcze pytanie, o jakieś nootropy, jakie hmm, chciałbym poprawić ogólne funkcje poznawcze, w jaki sposób te nootropy działają,
Czy odstawienie nikotyna na krótki okres typu 3-5dni dobrze by wpłynęło na regeneracje? Oraz czy np nauka języków obcych wpłynie znacząco na mózg?
I ostatnie jak mają sie do mózgu psychodeliki typu 1cp-lsd itdd

Status:
scroogeq
Szczur
User avatar
Newbie
Posts: 28
Joined: 3 years ago
Reputation: 8

Regeneracja mózgu/neurogeneza

Unread post by scroogeq » 3 years ago

This post has high reputation.

Adameq6999 wrote:
3 years ago
Okej mam jeszcze pytanie, o jakieś nootropy, jakie hmm, chciałbym poprawić ogólne funkcje poznawcze, w jaki sposób te nootropy działają,
choline CDP lub alfa GPC, najlepiej połączyć te dwa.

Odeśle cie do strony gdzie bedziesz mogl sie szczegolowo zaglebic
https://neuroexpert.org/wiki/alpha-gpc/
https://neuroexpert.org/wiki/cdp-cholina-citicolina/

Z własnego doświadczenia Ci powiem że widze ogromną poprawe w codziennym funkcjonowaniu, nazwałbym to viagrą dla mózgu.

Poprawiła mi się pamięć, mega koncentracja (kiedyś miałem z tym problemy), jestem szczęśliwszy i co najważniejsze hmm "szybciej łącze kropki", trudno to wytłumaczyć ale w przeciągu dnia poprostu zauważam że mój mózg radzi sobie lepiej i szybciej.

Dotychczas wstawałem dopiero za piątym budzikiem a gdy zabiore choline przed spaniem to wstaje rano z uśmiechem na twarzy, pełen energi i motywacją do działania.

Kiedyś dużo ćpałem, palilem a odkąd biore te suplementy jakoś to mi to przemineło i nie czuje żadnej potrzeby. Może dlatego że na nich czuje sie owiele lepiej niż po jakich kolwiek dragach, beż żadnych efektów ubocznych. (dalej popalam :smoke: ale mam nad tym KONTROLE, rzecz która w paleniu weedu jest dla mnie najważniejsza)

Gdybyś chciał coś wiecej wiedzieć o dawkach lub jak masz jakies pytanie to wal smialo :thumbup:

Status:
Szubidubi
Szczur
Newbie
Posts: 21
Joined: 3 years ago
Reputation: 2

Regeneracja mózgu/neurogeneza

Unread post by Szubidubi » 3 years ago

scroogeq wrote:
3 years ago
dalej popalam
może to właśnie to pomoglo a neuroleptyki tropy czy inne sposoby to zwykle placebo? Hm. Nie wiem. Po prostu taka rozkmina :)

Status:
k0t
Dyso-sensei
User avatar
Użytkownik
Posts: 168
Joined: 3 years ago
Reputation: 108

Regeneracja mózgu/neurogeneza

Unread post by k0t » 3 years ago

Czajki to co pisałem sprawdziło się. Dam duzo kiedyś szukałem czegoś na poprawę samopoczucia, na dodanie sił witalnych i ogonie na wellbeing. Alpha GPC + CDP + ALCAR u mnie to cudowne połączenie, czułem się po tym jak młody bóg mając mimo wszystko testosteron poniżej normy (nie wiedziałem że tak jest, po jakimś czasie wyszło na badaniach że testosteron wolny przy normie 2,6 – 9,79 pg/ml mój był na poziomie 1,27 pg/ml).

Jeszcze od siebie mogę polecić kilka ziół, no Rhodiola, Kurkumina, tongkat Ali i napary z lukrecji i imbiru.

Pamiętaj żeby nie iść w to wszystko zaś bardzo. Psychicznie możesz uzależnić się od wszystkiego. Wróć do stanu normalności i suplementuj się cyklicznie, nie wszystkim na raz, znajdź coś co robi jak powinno i rozwijaj się powoli, z czasem rezygnując z jednego czy drugiego supla. Myślę że sama droga będzie cenniejsza niż samo dotarcie do celu.

Dużo zdrowia!

Status:
scroogeq
Szczur
User avatar
Newbie
Posts: 28
Joined: 3 years ago
Reputation: 8

Regeneracja mózgu/neurogeneza

Unread post by scroogeq » 3 years ago

Szubidubi wrote:
3 years ago
może to właśnie to pomoglo a neuroleptyki tropy czy inne sposoby to zwykle placebo? Hm. Nie wiem. Po prostu taka rozkmina
Nie nie, tutaj ewidetnie czuć działanie suplementów.

Musisz mi uwierzyć na słowo, z marihuana mam bardzo duże doświadczenie więc poprostu wiem ze to nie ona.

Status:
Bezi
Szczur
User avatar
Użytkownik
Posts: 28
Joined: 2 years ago
Reputation: 3

Regeneracja mózgu/neurogeneza

Unread post by Bezi » 2 years ago

scroogeq,

Domyślam się, że żeby zabrać się za te substancje trzeba najpierw odstawić jakiekolwiek testy?

Status:
Mackbeath
Opiowrak
User avatar
Newbie
Posts: 418
Joined: 5 years ago
Reputation: 170

Regeneracja mózgu/neurogeneza

Unread post by Mackbeath » 2 years ago

scroogeq,

I send you PM:)