Sergius Burger

Recipes and all about cooking.
Status:
Enchi
Odkurzacz
User avatar
EnchiM
Topic author
Posts: 686
Joined: 3 years ago
Reputation: 812

Sergius Burger

Unread post by Enchi » 2 years ago

This post has high reputation.

Witam.

Dzisiaj chciałbym wam przedstawić mój Hołd dla forum dopek, administracji oraz elity.

Przed wami...
BURGER SERGIUSZA!!!

Nazwałem tak tego burgera w ramach podziękowania za docenienie moich przepisów i stworzenie tego kącika kulinarnego.
Dziękuje Sergiusz!


Ostrzegam, będzie trochę brudnej roboty ale na prawdę warto!

Składniki bułki:
- mąka orkiszowa
- jajko
- cukier, sól
- mleko
- sezam
- świeże drożdże
- masło

Składniki Burger:
- mięso wołowe zmielone na grubym oczku, około 20% tłustego. Polecam antrykot
- ser cheddar
- ogórek świeży i kiszony
- sałata
- pomidor
- cebula czerwona
- majonez, musztarda, jakiś ostry
- sos worcestershire
- pergamin


No dobra zaczynamy. Najpierw wyrabiamy ciasto na bułki. Ale wiem leniwce, że pewnie wam się nie będzie chciało robić własnych i pewnie sobie kupicie :D

W garnuszku na wolnym ogniu rozpuszczamy 50g masła, dodajemy do tego 300ml mleka 1,5% i łyżkę cukru.
Gdy wszystko wymieszamy dodajemy do 30g świeżych drożdży i czekamy aż się rozpuszczą. Potem odczyn ostawiamy na chwilkę żeby trochę ostygł przelewamy do dużej miski. Dodajemy do tego 550g mąki orkiszowej (może być zwykła od biedy) sól i jajko. Wszystko dobrze wyrabiamy, przykrywamy ścierką i odstawiamy na pół godziny żeby wyrosło.

Image

Ok ciasto wyrosło i jest już na blacie. Następnie formujemy bułki, kładziemy je na blachę z pergaminem i znowu przykrywamy ściereczką na 10 minut.
Po tym jak buła znowu trochę wyrośnie to do kubeczka dajemy żółtko i troszeczkę mleka. Pędzelkiem rozprowadzamy to na górną część bułki a potem posypujemy sezamem.

Image

Piekarnik rozgrzać na 200 stopni i pieczemy to od 25-30 minut. Najlepiej kontrolować "na oko" ;)
Podczas gdy bułki będą się piec, możecie sobie przygotować warzywa i mięso do burgera.

Mi bułki wyszły wspaniałe. Pyszne, piękne i duże. Tak jak lubię =]

Image

Ok bułki odstawiamy do ostudzenia. Pamiętajcie, muszą być zupełnie zimne zanim będziecie je kroić.

Ok teraz bierzemy się za resztę rzeczy. Gdy bułki się pieką możecie sobie pokroić ogórki i pomidora.

Image

Kroimy też cebule czerwoną, dajemy do miseczki i przyprawiamy solą i pieprzem oraz troszkę sosu worcester.
Jak nie masz sosu worcester to zapierdalaj do sklepu i kup. Podziękujesz mi później.
Wszystko potem mieszamy.

Image

Przygotuj sobie ser cheddar. Nie polecam kupować pokrojonego w paczce, zawsze kroją na takie cienkie plasterki, że w ogóle ten ser nie spływa wtedy po burgerze. Kup normalnie w kawałku i ukrój takie na conajmniej 2mm :)

Image

Sałatę płuczemy zimną wodą i tak oto mamy przygotowany zestaw warzywny.

Image
(tu na zdjęciu w miseczce to nie jest żaden klefedron tylko sól)

Ok bierzemy się za mięso. Użyłem około 900g żeby każdy kotlet miał co najmniej 200g.
Doprawiać będziemy skromnie bo "finalne" przyprawienie będzie na patelni.
Tak więc do mięsa dodajemy trochę czosnku i cebuli granulowanej no i około 30 ml sosu worcester.

Najpierw dzielimy sobie mięso na tyle kotletów ile chcemy, pamiętajmy, że one na patelni nam się skurczą!!!

Następnie formujemy je na pergaminie. Kotlety muszą być co najmniej 1cm szersze na brzegach niż nasz bułki.
Grubość polecam około 2 - 2.5cm.

Image
(te kotlety z tyłu są z innego mięsa na specjalne życzenie, nie sugerujcie się ich kolorem)

Rozgrzewamy patelnie grillową dosyć mocno, dodajemy dosłownie troszeczkę oleju lub oliwy.
Gdy patelnia będzie gorąca dopiero w tym momencie dajemy na średni ogień i wrzucamy nasze mięso!

Image

Smażymy około 2 minuty na jednej stronie. W międzyczasie robimy sos na który przepis jest niżej.

Kotlet doprawiamy pieprzem świeżym i solą gruboziarnistą koniecznie w stylu Salt Bae! Powód? Mięso wtedy... a pierdolenie, fajne to jest po prostu :D

Image

Gdy obrócimy kotlet, kładziemy na niego ser i przykrywamy żeby się rozpuścił.

Image

Po skończonej obróbce termicznej mięso ściągamy na deskę żeby chwile odleżało. W tym czasie wyciekną z niego soki i mniej się ubrudzimy.
Powiedzcie mi, czyż ten widok nie jest piękny? Zobaczcie jak ser idealnie spłynął po kotlecie :)

Image

Gdy usmażymy kotlety to bułki smarujemy masłem i wrzucamy dosłownie na 30 sekund na tą patelnie.

Image
Image

Ok a przepis na sos. Dla mnie idealny sos do burgera to mieszanka majonezu z musztardą i sosem z papryczek habanero. Każdy oczywiście zje jak uważa ale polecam wypróbować moją propozycję, proporcje widzicie na zdjęciu.
Image

I teraz najlepsze czyli proces tworzenia. Idąc od dołu:
Bułka-> sos -> sałata -> mięso -> sos -> ogórek -> pomidor ->sól,pieprz -> cebula -> sos -> bułka

En Voila, tak oto przed państwem powstanie...BURGER SERGIUSZA!!!

Image

Czyż on nie jest piękny?

Dzięki, że tu jesteście. Trzymajcie się ciepło!
Smacznego
„Łatwiej mieć zasady, kiedy jest się najedzonym".

ZABRONIONE pisanie o: metodach, czasie i kraju wysyłki czy płatności; szczegółach pakowania, nazwach sklepów spoza forum lub innych forach.
Orientacyjna liczba dni lotu/oczekiwania - dozwolona. Daty/dni tygodnia - zabronione!
NIE porównuj sklepów w działach partnerskich. Nie pytaj tam o produkty, których sklepy nie oferują. Są od tego inne działy!
NIE piszemy treści w stylu ktoś coś pomoże czy sprzeda, forum to nie ogłoszenia!
NIE linkuj obrazków! Każdy wrzucany obrazek musi zostać osadzony w odpowiednich tagach lub jako załącznik.
Poradnik dodawania zdjęć | How to add photos?
Rangi na forum | Ranks on forum
Awans na pełnoprawnego użytkownika | Promotion to a full-fledged user
Jak pisać opinie? | How to write reviews?
Zakaz promocji i pisania o marketach z deep webu. | Prohibition of promotion and writing about deep web stores.

Status:
Sergiusz
Zaklinacz węży
User avatar
Administrator
Posts: 927
Joined: 7 years ago
Reputation: 1824

Sergius Burger

Unread post by Sergiusz » 2 years ago

ZABRONIONE pisanie o: metodach, czasie i kraju wysyłki czy płatności; szczegółach pakowania, nazwach sklepów spoza forum lub innych forach.
Orientacyjna liczba dni lotu/oczekiwania - dozwolona. Daty/dni tygodnia - zabronione!
NIE porównuj sklepów w działach partnerskich. Nie pytaj tam o produkty, których sklepy nie oferują. Są od tego inne działy!
NIE piszemy treści w stylu ktoś coś pomoże czy sprzeda, forum to nie ogłoszenia!
NIE linkuj obrazków! Każdy wrzucany obrazek musi zostać osadzony w odpowiednich tagach lub jako załącznik.
Poradnik dodawania zdjęć | How to add photos?
Rangi na forum | Ranks on forum
Awans na pełnoprawnego użytkownika | Promotion to a full-fledged user
Jak pisać opinie? | How to write reviews?
Zakaz promocji i pisania o marketach z deep webu. | Prohibition of promotion and writing about deep web stores.

Status:
Enchi
Odkurzacz
User avatar
EnchiM
Topic author
Posts: 686
Joined: 3 years ago
Reputation: 812

Sergius Burger

Unread post by Enchi » 2 years ago

Sergiusz no ten burger uzależnia więc uwaga żebyście nie skończyli jak maskotka michelin :D
„Łatwiej mieć zasady, kiedy jest się najedzonym".

ZABRONIONE pisanie o: metodach, czasie i kraju wysyłki czy płatności; szczegółach pakowania, nazwach sklepów spoza forum lub innych forach.
Orientacyjna liczba dni lotu/oczekiwania - dozwolona. Daty/dni tygodnia - zabronione!
NIE porównuj sklepów w działach partnerskich. Nie pytaj tam o produkty, których sklepy nie oferują. Są od tego inne działy!
NIE piszemy treści w stylu ktoś coś pomoże czy sprzeda, forum to nie ogłoszenia!
NIE linkuj obrazków! Każdy wrzucany obrazek musi zostać osadzony w odpowiednich tagach lub jako załącznik.
Poradnik dodawania zdjęć | How to add photos?
Rangi na forum | Ranks on forum
Awans na pełnoprawnego użytkownika | Promotion to a full-fledged user
Jak pisać opinie? | How to write reviews?
Zakaz promocji i pisania o marketach z deep webu. | Prohibition of promotion and writing about deep web stores.