Sleep problems - what non prescription medicine?

Proven methods for the regeneration of the body and discussions on the harmfulness of RC.
Status:
blacked_out
Opiowrak
User avatar
Newbie
Topic author
Posts: 485
Joined: 3 years ago
Reputation: 188

Sleep problems - what non prescription medicine?

Unread post by blacked_out » 1 year ago

Siema!

Co polecicie na problemy ze snem? Chodzi dokładnie tutaj o to, iż trzy miesiące po rzuceniu RC i innych podobnych substancji, mam problemy z zaśnięciem, nie ważne jakiej metody bym użył do próby zaśnięcia to i tak mam z tym duży problem (zdażyło mi się pare razy zaspać do roboty i jest to bardzo denerwujące - problemy w pracy itd. wiadomo jak to jest) poprostu nie potrafię usnąć i odczuwam to podobnie jak bym był pod wpływem a nie jestem. Ciężko mi to wytłumaczyć :( 3 godziny z zamkniętymi oczami i ani minuty snu. Dopiero po godzinie 3 lub 4 rano potrafię jakoś zasnąć mimo tego że budzę się o 8-9 rano. Nie piję energetyków, ani nawet kawy. Co polecicie na sen koniecznie bez recepty? Nie chciałbym stosować tutaj benzodiazepin lub podobnych substancji do benzo.

Status:
orzechova
Sniffiarz
Newbie
Posts: 107
Joined: 3 years ago
Reputation: 14

Sleep problems - what non prescription medicine?

Unread post by orzechova » 1 year ago

a co próbowałeś brać? Melatonina nie pomaga? Na allegro można kupić 10mg nawet.
Może to głupio zabrzmi, ale techniki oddechowe? Wczoraj w innym temacie polecałam apkę prana breath. Nie zaszkodzi spróbować...

Status:
Szzybki12
Ssak
User avatar
Newbie
Posts: 67
Joined: 1 year ago
Reputation: 16

Sleep problems - what non prescription medicine?

Unread post by Szzybki12 » 1 year ago

Ja bym dorzucił sport i ograniczenie niebieskiego światła wieczorami

Status:
Mutant_error1
Dyso-sensei
User avatar
Newbie
Posts: 205
Joined: 1 year ago
Reputation: 36

Sleep problems - what non prescription medicine?

Unread post by Mutant_error1 » 1 year ago

Kava-kava
Tryptofan
Melatonina

Można wszystko w mixie i do tego zaparzyć melisę i NAPEWNO coś pomoze. Zależy też po czym chcemy się "uśpić"?

Status:
blacked_out
Opiowrak
User avatar
Newbie
Topic author
Posts: 485
Joined: 3 years ago
Reputation: 188

Sleep problems - what non prescription medicine?

Unread post by blacked_out » 1 year ago

orzechova wrote:
1 year ago
a co próbowałeś brać? Melatonina nie pomaga? Na allegro można kupić 10mg nawet.
Może to głupio zabrzmi, ale techniki oddechowe? Wczoraj w innym temacie polecałam apkę prana breath. Nie zaszkodzi spróbować...
Melatonina kupiona właśnie dzisiaj, zamierzam jeść co dzień i dam znać czy pojawiają się jakieś pozytywne efekty :D Technik oddechowych nie próbowałem a więc podejmę próby
Szzybki12 wrote:
1 year ago
Ja bym dorzucił sport i ograniczenie niebieskiego światła wieczorami
Sport jest: jazda rowerem po 15-25km na jedną rundkę jednocześnie skacząc i szalejąc po murkach, schodach itd. (bawię się w jakby mtb freeride) a potrafię zrobić nawet i 3 rundy w dniu. Do tego dochodzą ćwiczenia w domu czyli pompeczki, brzuszki i różne kombinacje innych ćwiczeń po 4 serie w dniu. Ćwiczenia doszły po nowym roku bo stwierdziłem że się wezmę za siebie po 2 latach robienia niczego innego jak walenia RCków itp. przez większość czasu wolnego (Czuć, że organizm nie ten sam, lekko psycha siadła nie ukrywam) a rower od jakiś 4 lat tylko że rzadziej niż teraz :)

Z niebieskim światłem może być problem ale postaram się, praca informatyka jest tym co lubie ale zdarza się siedzieć do późnych godzin gdy ostre zadanie wpadnie gdzie trzeba się mocno postarać

Mutant_error1 wrote:
1 year ago
Kava-kava
Tryptofan
Melatonina

Można wszystko w mixie i do tego zaparzyć melisę i NAPEWNO coś pomoze. Zależy też po czym chcemy się "uśpić"?
Dzięki! Po czym chcemy się uśpić... Dosłownie po niczym, RC na tą chwilę rzucone 3 miesiące temu i potrwa to dalej :thumbup:

Status:
Szzybki12
Ssak
User avatar
Newbie
Posts: 67
Joined: 1 year ago
Reputation: 16

Sleep problems - what non prescription medicine?

Unread post by Szzybki12 » 1 year ago

To jakieś okulary z filtrem na niebieskie światło mordo. Mówisz że 0 stimow nawet kawy, sport uprawiasz..
Kup sobie jakieś witaminy i ew. jakieś badania bym proponował zrobić

Status:
Only Perfect
Dyso-sensei
Newbie
Posts: 194
Joined: 2 years ago
Reputation: 14

Sleep problems - what non prescription medicine?

Unread post by Only Perfect » 1 year ago

To normalna rzecz. Bez recepty raczej nic dobrego nie znajdziesz. Benzo w malych dawkach pomoze Ci zasnac zawsze do pracy i wstac na czas. Większość syfu jesli konkretnie lekarz nie przepisał to zwykłe marnowanie pieniędzy i czasu. Clonazepam w malych dawkach moglby Ci pomoc. Ważne jest żeby nie zaspać do roboty bo jsk juz się ma dobrą pracę to trzeba się jej trzymać.

Alkohol pijesz ? Proponuje 1 piwo wypic.

Jeszcze możesz spróbować najeść się na maxa czegoś słodkiego przed snem. Tylko umyj zęby później dobrą pastą taką jak sensodyne.
Proponuje też na wszelki wypadek odwiedzić dentyste.

Status:
Xeno
Opiowrak
User avatar
Newbie
Posts: 496
Joined: 2 years ago
Reputation: 129

Sleep problems - what non prescription medicine?

Unread post by Xeno » 1 year ago

zaciemnione wrote:
1 year ago
Co polecicie na problemy ze snem? Co polecicie na sen koniecznie bez recepty? Nie chciałbym stosować tutaj benzodiazepin lub podobnych substancji do benzo.
Only Perfect wrote:
1 year ago
Clonazepam w malych dawkach moglby Ci pomoc
Pisze jak byk, że nie chce benzo, ani benzopodobnych substancji, a ty wyjeżdżasz z klonazepamem? To jest najsilniejsze benzo, na dodatek długo działające. To już lepiej 5 mg zolpidemu by się sprawdziło (pół tabletki), bo to czysty hipnotyk, nie taka bazooka jak klon.

Bez recepty jest chyba tylko jedna opcja, której warto spróbować. Lek nazywa się Nodisen (jak nie mają na stanie, to zamówią i będzie nastepnego dnia), który zawiera samą difenhydraminę w dawce 50 mg. Zawiera ją też Apap Noc, tylko o połowę mniej + 0,5 g paracetamolu, więc tego nie bierz pod uwagę. Nie próbowałem jej na własnej skórze, ale dużo leków na receptę stosowanych przy problemach ze snem działa silnie antyhistaminowo na receptor H1, tak jak difenhydramina, która jest antagonistą głównie tego receptora, choć trochę słabszym, to powinna załatwić robotę przynajmniej w jakimś stopniu. Zawsze możesz zwiększyć dawkę.

Status:
Biget
Dyso-sensei
User avatar
Newbie
Posts: 220
Joined: 2 years ago
Reputation: 12

Sleep problems - what non prescription medicine?

Unread post by Biget » 1 year ago

Ja również miewałem problemy ze snem zaraz po odstawieniu, jest to normalna rzecz. Organizm mamy rozregulowany i aby go odbudować i w pełni wrócić do stanu wcześniejszego potrzebujemy uzupełnić niezbędne antyoksydanty. W żadnym wypadku nie brac leków na spanie, ponieważ tutaj nie chodzi o to żeby wziąć tabletkę i pójść spać, tylko organizm musi samoczynnie usnąć bez dodatkowych wspomagaczy. Spróbuj zmęczyć trochę organizm w ciągu dnia, zmień dietę na zdrowa ( to co jemy również wpływa na sen ) i na noc zrób sobie herbatę melisa z dwóch saszetek. Oczywiscie nie jest to zabieg "jednorazowy" tylko "wielorazowy" . Kontroluj cisnienie tętnicze. Powinno pomóc, wiedza powyżej została zaczerpnięta od doktora.

Status:
tajemniczy27xx
Dyso-sensei
Newbie
Posts: 248
Joined: 1 year ago
Reputation: 55

Sleep problems - what non prescription medicine?

Unread post by tajemniczy27xx » 1 year ago

Z ziołowych preparatów warte uwagi są waleriana i passiflora nasennie.

Dodano po 1 minucie 52 sekundach:
Only Perfect, piwo/alkohol to najgorsza rzecz jaka może być na sen,to nie polepsza snu w żaden sposób tylko jeszcze gorzej go rozregulowuje.

Status:
orzechova
Sniffiarz
Newbie
Posts: 107
Joined: 3 years ago
Reputation: 14

Sleep problems - what non prescription medicine?

Unread post by orzechova » 1 year ago

Xeno, z tego co mówi gugiel Nodisen jest na receptę :|

blacked_out, dostałeś tyle mądrych porad, że teraz nic, tylko testować :D ja biorę melatoninę jak nie mogę zasnąć, i pomaga mi- na drugi dzień wstaję bez problemu, wypoczęta. Chociaż w ulotce jest zapis, że powinno się ją stosować długofalowo, ja biorę doraźnie. Nie sądzę, żeby zaszkodziła, bo na co dzień nie miewam problemu z zaśnięciem [nie jest tak, że jak nie wezmę melatoniny to nie zasnę]

Status:
illuminati
Opiowrak
User avatar
Użytkownik
Posts: 396
Joined: 2 years ago
Reputation: 49

Sleep problems - what non prescription medicine?

Unread post by illuminati » 1 year ago

Ale po co brac melatonine dlugofalowo? Uwalnianie melatoniny jest potrzebne tylko przed snem wiec nie wiem co mialoby dac jej dlugofalowe branie

Status:
Seds
Sniffiarz
User avatar
Newbie
Posts: 124
Joined: 6 years ago
Reputation: 7

Sleep problems - what non prescription medicine?

Unread post by Seds » 1 year ago

Chlorprotixen 50mg i będziesz spał jak dziecko.

Status:
Ciemnoksieznik
Narkotykacz
User avatar
Newbie
Posts: 312
Joined: 4 years ago
Reputation: 92

Sleep problems - what non prescription medicine?

Unread post by Ciemnoksieznik » 1 year ago

Zamiast wpierdalać się w kolejne proszki, spróbuj ASMR. Załóż słuchawki i poszukaj wyzwalacz, który Ci pomoże się zrelaksować. Od kilkunastu lat już słucham i niejedną zwałę i sufitówę udało mi się pokonać właśnie dzięki ASMR. Normalne zasypianie to kwestia kilku minut.
Tylko podejdź do tego rzetelnie i szukaj raczej dobrych twórców - Dimitri z Massage ASMR, Gibi z Gibi ASMR. Z polskich to np. SensorADIASMR.
Wielu ludzi z bezsennością ASMR pomogło unormować ich życie, więc spróbuj - nic Ci to nie zaszkodzi. :)

Status:
Xeno
Opiowrak
User avatar
Newbie
Posts: 496
Joined: 2 years ago
Reputation: 129

Sleep problems - what non prescription medicine?

Unread post by Xeno » 1 year ago

orzechova wrote:
1 year ago
z tego co mówi gugiel Nodisen jest na receptę
Faktycznie, nie zwróciłem na to uwagi. Ale to nie ma żadnego sensu, tak jak z ketonalem jest 50 mg bez recepty ale na 100 mg już papier musi być.
Seds wrote:
1 year ago
Chlorprotixen 50mg i będziesz spał jak dziecko
Bez recepty miało być.

W takim razie 2x Apap Noc i dużą dawkę melatoniny na dobitkę :E