Szkodliwość Opioidów - Info

Proven methods for the regeneration of the body and discussions on the harmfulness of RC.
Status:
Misjonarz
Odkurzacz
User avatar
Użytkownik
Topic author
Posts: 857
Joined: 7 years ago
Reputation: 112

Szkodliwość Opioidów - Info

Unread post by Misjonarz » 7 years ago

Jak wszyscy wiemy opiody są niebezpiecznymi narkotykami, nieważne czy to te dawniej popularne takie jak: Heroina, Morfina

Czy może bardziej na czasie syntetyczne takie jak: u-47700, Fu-F.


Nie ważne do jakiej grupy je przypiszemy ich szkodliwość i potencjał uzależniający nie zmieni się.
Niektóre łatwiej przedawkować niektóre mniej, wszystko także zależy od użytkownika a także czystości sortu, interakcji, sposobu podawania.

Zebrałem poniżej informacje odnoszące się do niepożądanych objawów po zażyciu// przedawkowaniu, objawami odstawienia opioidów - skręta oraz efektami długotrwałego stosowania opioidów.


Przy przyjmowaniu opioidów/opiatów należy liczyć się z takimi efektami jak :

- senność
- nudności
- wymioty
- zaparcia
- poty
- suchość w ustach
- splątanie
- zaburzenia równowagi
- zatrzymanie moczu
- świąd
- depresja oddechowa
- halucynacje
- supresja hormonalna
- immunosupresja
- zmiany poznawcze


„głód” opioidów i silne subiektywne odczuwanie przymusu sięgania po nie,
trudności, a nawet praktyczną niemożność kontrolowania używania opioidów (niedotrzymywanie obietnic wobec innych i samego siebie w odniesieniu do rozpoczynania sięgania po opioidy, kontrolowania ilości i zaprzestania ich używania),

zespół odstawienny, zmniejszenia jego dawki, a nawet prób przyjmowania tej samej dawki pojawiają się przykre objawy, często będące przeciwieństwem objawów powodowanych przez opioidy

Objawy odstawienia opioidów (skręt) :

- silny głód do przyjęcia opioidów
- gęsia skórka
- łzawienie
- wysięk z nosa
- ziewanie
- kichanie
- rozszerzenie źrenic
- nudności i wymioty
- bóle brzucha
- biegunka
- bóle stawów mięśni i kości
- podwyższone ciśnienie krwi
- zaburzenia snu (głównie bezsenność)
- zmiany nastroju z dominującą drażliwością i napadami złości
- apatia

przez zespół odstawienny rozumiemy też występowanie zjawiska ciągłego używania opioidów lub innych substancji w celu zapobieżenia objawom abstynencyjnym,
tolerancja, czyli zjawisko polegające na konieczności przyjmowania coraz większych dawek opioidów i pojawianiu się objawów abstynencyjnych przy próbach ustabilizowania dawki,
zaniedbywanie obowiązków i przyjemności z powodu przyjmowania narkotyków, poświęcanie coraz większej ilości czasu na ich zdobywanie, bycie pod ich wpływem i dochodzenie do siebie,
kontynuowanie używania opioidów mimo świadomości szkód, jakie spowodowały i będą powodowały.





Dłuższemu przyjmowaniu towarzyszą objawy takie jak:

- uzależnienie
- tolerancja
- zespół abstynencyjny (w przypadku nagłego odstawienia - często występuję po tygodniowym barniu dzień w dzień)
- nerwowość
- lęki nocne
- jaśnienie włosów
- nerwobóle
- bezsenność


Przedawkowanie może prowadzić do śmierci wskutek depresji oddechowej. Objawami są spowolniona akcja serca, sinica, śpiączka, szpilkowate źrenice - taki obraz kliniczny przedstawiają lekarze.

Mam nadzieję że pomogłem.

http://www.rynekzdrowia.pl/Leczenie-Bolu/Objawy-niepozadane-podczas-stosowania-opioidow,142429,1019.html
https://pl.wikipedia.org/wiki/Opioidy

Status:
keep it pale
Opiowrak
User avatar
3CMC Terefere
Posts: 398
Joined: 7 years ago
Reputation: 147

Szkodliwość Opioidów - Info

Unread post by keep it pale » 7 years ago

TAK POMOGŁEŚ!!

nie bierzcie OPIO!

chociaż Wasza sprawa, ale gra nie warta świeczki, strasznie wciąga, choć myśli się, że panuje się nad tym.
terefere, kolega konfidenta będzie zawsze dla mnie konfidentem.

Status:
Bubu88
Opiowrak
User avatar
Użytkownik
Posts: 421
Joined: 7 years ago
Reputation: 58

Szkodliwość Opioidów - Info

Unread post by Bubu88 » 7 years ago

Powiem krócej. Opio powoduje uzależnienie psychiczne i nieprzyjemne fizyczne które szybko mija.
Nie uszkodzi wam mózgu, co najwyżej namiesza w układzie nagrody i przegracie życie przez uzależnienie a nie przez odmóżdżenie itp.
Uważam że to najłagodniejszy narkotyk - i mam do tego prawo - w trakcie i po nie odczuwam żadnych efektów ubocznych, a jedynym problemem po skończeniu ciągu to skręt który mija
trudno rozjebac sobie tym nerki, wątrobę, układ krwionośny, zęby czy mózg
oczywiście można wypisać mnóstwo działań niepożądanych ale w praktyce większość jest dobrze tolerowana
to też niebezpieczne narkotyki, bo można łatwo przedawkowac i zniszczyć sobie życie. I nie polecam zaczynać, bo kto raz spróbuje ten zawsze będzie chciał do tego wrocic

Status:
Strangelove
Sniffiarz
Użytkownik
Posts: 106
Joined: 7 years ago
Reputation: 23

Szkodliwość Opioidów - Info

Unread post by Strangelove » 7 years ago

Na sąsiednim forum rośnie lista zgonów po tych dwóch substancjach (u477, fuf). Opio samo zdrowie.
... czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę ...

Status:
Bubu88
Opiowrak
User avatar
Użytkownik
Posts: 421
Joined: 7 years ago
Reputation: 58

Szkodliwość Opioidów - Info

Unread post by Bubu88 » 7 years ago

każdą substancje możesz przedawkowac, mało jest zgonów po alkoholu? alkohol samo zdrowie

Status:
Strangelove
Sniffiarz
Użytkownik
Posts: 106
Joined: 7 years ago
Reputation: 23

Szkodliwość Opioidów - Info

Unread post by Strangelove » 7 years ago

No tak, tylko o jakiej klasie używek my mówimy ;)

Procentów nikt nie zabroni, a w przypadku RC czy dopów przebieg delegalizacji jest raczej jasny - najpopularniejsze i najszkodliwsze. Inna sprawa, na jakiej zasadzie podzielą nasze związki.

No, ale faktem jest że ostatnio No1 is o-pijo.
... czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę ...

Status:
Bubu88
Opiowrak
User avatar
Użytkownik
Posts: 421
Joined: 7 years ago
Reputation: 58

Szkodliwość Opioidów - Info

Unread post by Bubu88 » 7 years ago

no dlatego uważam że to co robi rząd to żałosna hipokryzja, pozwalają na jedno a na drugie już nie. Skoro tak im zalezy na naszym bezpieczeństwie i zdrowiu to niech będą konsekwentni w tym co robią i zabronią wszystkiego co może nas uszkodzić bądź zabić xD
naprawdę rzygac mi sie chce gdy widze tych wszystkich śmierdzących i chodzących krzywo żuli na ulicy
heroinisty nigdy nie widziałem, może dlatego że najcześciej leżą w łóżku i odpoczywają zamiast szaleć na mieście

ps. Na jakiej podstawie nazywasz opioidy najbardziej szkodliwymi dragami?

Status:
keep it pale
Opiowrak
User avatar
3CMC Terefere
Posts: 398
Joined: 7 years ago
Reputation: 147

Szkodliwość Opioidów - Info

Unread post by keep it pale » 7 years ago

bardzo uzalezniaja.
bardzo latwo za ich sprawą zaprzepascic zycie.
jedno podejscie, niewiele trzeba by sie przejechac i juz nie wjechac.


pewno BUBU

spozywasz, wiec bedziesz bronil OPIO/
terefere, kolega konfidenta będzie zawsze dla mnie konfidentem.

Status:
Bubu88
Opiowrak
User avatar
Użytkownik
Posts: 421
Joined: 7 years ago
Reputation: 58

Szkodliwość Opioidów - Info

Unread post by Bubu88 » 7 years ago

brałem wszystko. Z tego co mi wiadomo syntetyczne kanna też uzalezniają, alkoholików również widuję, a niektórzy muszą być naspeedowani. Bronię opio bo w przeciwienstwie do innych dragów nie spadnie mi po tym iq ani nie stracę pamięci, koncentracji, zupełnie nic mi nie będzie, będę zdrów. A po innych nie dosc ze masz uzaleznienie to jeszcze masę problemów ze zdrowiem.