telefon twój wróg śmiertelny

Advice and suggestions on online safety and information on how to stay anonymous on the web.
Status:
pawelnrg
Ssak
Newbie
Topic author
Posts: 67
Joined: 3 years ago
Reputation: 9

telefon twój wróg śmiertelny

Unread post by pawelnrg » 2 years ago

Cokolwiek robisz zawsze pamiętaj że telefon to wróg. Wyjaśnij sobie na zawsze że to nie jest Twoje!!! Masz to w kieszeni / ręce / na stole, ale to nie jest Twoje! Nie masz prawa zmieniać numeru jak w aucie ma być zawsze połączone z Tobą. Na kartach sieciowych możesz zmienić mac adres (sporej części). Ale na telefonie IMEI nie. - niby tam podobno coś czasem się da, ale to zmienia tylko dla aplikacji w telefonie a nie dla sieci. Zobacz koleś postraszył dziecko i co? zrobili mu foto jego własnym telefonem... i mają problem znaleźć bo tel wyrzucił przemyślcie sobie.

https://wiadomosci.wp.pl/pomorze-napastnik-ktory-zaatakowal-dziewczynke-uciekl-za-granice-6642095616698912a
Attachments
obraz.png
obraz.png (340.88 KiB)

Status:
pawelnrg
Ssak
Newbie
Topic author
Posts: 67
Joined: 3 years ago
Reputation: 9

telefon twój wróg śmiertelny

Unread post by pawelnrg » 2 years ago

tak dla kontrastu:
https://www.money.pl/gospodarka/najbardziej-poszukiwana-polka-zatrzymana-wpadla-bo-modlila-sie-zdalnie-na-whatsappie-6696556389468768a.html

Najbardziej poszukiwana Polka zatrzymana. "Wpadła, bo modliła się zdalnie na WhatsAppie"
Joanna S., twórczyni piramidy finansowej i jej syn Mikael S., poszukiwani od lat międzynarodowymi listami gończymi, zostali w piątek zatrzymani w Hiszpanii. Detektyw Wojciech Koszczyński w rozmowie z money ujawnia okoliczności zatrzymania Polki, podejrzanej m.in. o pranie brudnych pieniędzy. – Byli kompletnie zaskoczeni. Zmienili kolor włosów, zaczęli nowe życie. Wpadli m.in. dlatego, że na WhatsAppie kontaktowali się z przyjaciółmi z Polski. Modlili się wspólnie na zdalnych nabożeństwach – opowiada. ...... itd.

Status:
lek_na_syfa
Psychonauta
Newbie
Posts: 650
Joined: 3 years ago
Reputation: 291

telefon twój wróg śmiertelny

Unread post by lek_na_syfa » 2 years ago

pawelnrg wrote:
2 years ago
zrobili mu foto jego własnym telefonem
skąd ta informacja?

Status:
Anonim67
Newbie

telefon twój wróg śmiertelny

Unread post by Anonim67 » 2 years ago

Wysypujesz towar na telefon, robisz kreski, wciągasz a w tym czasie policyjny informatyk ogląda Twoją drugą dziurkę w nosie przez kamerkę. :D

Status:
pawelnrg
Ssak
Newbie
Topic author
Posts: 67
Joined: 3 years ago
Reputation: 9

telefon twój wróg śmiertelny

Unread post by pawelnrg » 2 years ago

myślę że to realny scenariusz.... mimo zapewnień że maja dostęp tylko w ważnych i szczególnych sprawach.

Status:
jellyfrukz
Ssak
User avatar
Newbie
Posts: 53
Joined: 2 years ago
Reputation: 12

telefon twój wróg śmiertelny

Unread post by jellyfrukz » 2 years ago

Sprawdźcie artykuł o stacjach ELK, tzw. systemie Jaskółka.

Status:
moshesh
Blister
User avatar
Newbie
Posts: 10
Joined: 5 years ago
Reputation: 1

telefon twój wróg śmiertelny

Unread post by moshesh » 2 years ago

Cóż temat jest prosty.. i nie prosty. :)

Telefon kupujemy taki, na który można wrzucić lineageos, AICP, grapheneOS czy co tam lubimy.

Gapps nie instalujemy.

Kamerkę do selfie zalepiamy drobną czarną folią, nie będzie widać (nie wyjdziemy na foliarzy xD). (Albo oneplus 7/7T/7T pro - zajebisty flagowiec a kamerka mu się wysuwa jak robi foto - polecam, bo kamerka bywa przydatna, do czego zaraz dojdę ;)) Etui kupujemy "książeczkę" uniwersalną - takie gówno, co to trzeba wysunąć na sliderze z przylepką telefon aby foto zrobić. Wtedy przynajmniej kwestia kamerek jest jasna.

Kolejna rzecz - nie instalujemy NIC niepotrzebnego. Kontrolujemy komu dajemy tel.

Polecam aplikację "Intruder catcher" - można zablokować instalacje programów, przeglądarkę plików, wjazd do ustawień i inne rzeczy, kiedy to koledze (a on juz nim nie jest ;) ) dajemy odblokowany telefon aby zadzwonił czy coś , albo zostawimy nieopatrznie na stole. Apka oprócz blokowania wszystkiego co chcemy na odblokowaym tel (inne hasło) ma uroczą funkcję robienia fotek jak ktoś skusi hasło, co może nieco nam powiedzieć o niektórych ciekawskich ;))

Dodatkowo porządne hasło. Polecam numer stacjonarny do nieżyjącej babci. Pewnie pamiętacie. Dodajcie końcówę tablic pierwszej fury i macie 14 znakowe hasło, którego nikt nie strzeli ani nie podejrzy... Po tygodniu przywykniecie ;)

Nie używajcie paluchów do odblokowania, bo nie wiesz w jakim stanie ktoś Ci go przyłoży ;)


Komunikacja tekstowa tylko heheszki wiadomo. No i oczywiście signal. Rozmowy ważne signal "wiesz co poczekaj zadzwonię potem, bo srania dostałem" i lecisz calla na signalu.


Takie podstawy bym dał :) Jak ktoś chce coś w temacie bezpieczeństwa androida to walcie śmiało, choć nie bywam za często ;)

Status:
Sterydy666
Blister
User avatar
Newbie
Posts: 10
Joined: 5 years ago
Reputation: 7

telefon twój wróg śmiertelny

Unread post by Sterydy666 » 2 years ago

moshesh wrote:
2 years ago
Cóż temat jest prosty.. i nie prosty. :)

Telefon kupujemy taki, na który można wrzucić lineageos, AICP, grapheneOS czy co tam lubimy.
ktory z tych 4 systemow jest twoim zdaniem najbezpieczniejszy ?

Status:
DMX
Sniffiarz
Newbie
Posts: 98
Joined: 3 years ago
Reputation: 14

telefon twój wróg śmiertelny

Unread post by DMX » 2 years ago

Signal? A nie wiecie że oni udostępniają was nr tel do służb? Co prawda rozmów ani wiadomości nie udostępnią bo nie mają jak ale dwa numery telefonu zarejstrowane udostępnią jeśli rozmawiacie przez signal.
Żaden system nie jest bezpieczny od tak, bezpieczeństwo to proces nie produkt.
Zbuduj sobie androida z AOSP (Android Open Source Project) to będziesz wiedział co masz.
Jeśli tego nie umiesz tak samo jak domyślam się że nie umiesz syntezować bieda ketonów to możesz wierzyć w zapewnienia kogoś tam kto buduje takie romy. :lol:
Napisze krótko - jeśli nie jesteś programistą lub chociaż kumatym administratorem nigdy nie będziesz bezpieczny.

Status:
Only Perfect
Dyso-sensei
Newbie
Posts: 194
Joined: 2 years ago
Reputation: 14

telefon twój wróg śmiertelny

Unread post by Only Perfect » 1 year ago

Oddzielne urządzenie poświęcone tylko do takich sprawe wydaje się bezpieczne. Najlepiej komputer podpinany kablem ethernetetowym. Nie droga i bezpieczna opcja by było dobrze.

Dodano po 2 minutach 53 sekundach:
pawelnrg wrote:
2 years ago
tak dla kontrastu:
https://www.money.pl/gospodarka/najbardziej-poszukiwana-polka-zatrzymana-wpadla-bo-modlila-sie-zdalnie-na-whatsappie-6696556389468768a.html

Najbardziej poszukiwana Polka zatrzymana. "Wpadła, bo modliła się zdalnie na WhatsAppie"
Joanna S., twórczyni piramidy finansowej i jej syn Mikael S., poszukiwani od lat międzynarodowymi listami gończymi, zostali w piątek zatrzymani w Hiszpanii. Detektyw Wojciech Koszczyński w rozmowie z money ujawnia okoliczności zatrzymania Polki, podejrzanej m.in. o pranie brudnych pieniędzy. – Byli kompletnie zaskoczeni. Zmienili kolor włosów, zaczęli nowe życie. Wpadli m.in. dlatego, że na WhatsAppie kontaktowali się z przyjaciółmi z Polski. Modlili się wspólnie na zdalnych nabożeństwach – opowiada. ...... itd.

Status:
pawelnrg
Ssak
Newbie
Topic author
Posts: 67
Joined: 3 years ago
Reputation: 9

telefon twój wróg śmiertelny

Unread post by pawelnrg » 1 year ago

i gdzie ten kabel wepniesz???

Status:
Herkules
Blister
Newbie
Posts: 5
Joined: 1 year ago
Reputation: 1

telefon twój wróg śmiertelny

Unread post by Herkules » 1 year ago

pawelnrg wrote:
1 year ago
i gdzie ten kabel wepniesz???
Kabel ethernetowy czyli internet po kablu zamiast po wi fi o to chodziło temu wyżej. Ale czy jest to jakies zabezpieczenie w porównaniu do korzystania z wifi? Nie jest a Only Perfect, pierdoli jak potłuczony jakby się znał. :D

Status:
Bursztyn
Dyso-sensei
User avatar
Użytkownik
Posts: 189
Joined: 5 years ago
Reputation: 37

telefon twój wróg śmiertelny

Unread post by Bursztyn » 1 year ago

Niezłe zakminy.

Status:
blacked_out
Opiowrak
User avatar
Newbie
Posts: 485
Joined: 3 years ago
Reputation: 188

telefon twój wróg śmiertelny

Unread post by blacked_out » 1 year ago

DMX wrote:
2 years ago
Zbuduj sobie androida z AOSP (Android Open Source Project) to będziesz wiedział co masz.
"Oh yeah!" :E Miałem Galaxy S20 FE w wersji 5G, zbudowałem sobie Androida właśnie z AOSP, ładnie pomodyfikowałem pare rzeczy i dopracowałem, aby działał z moim telefonem bo odrazu zbudowany obraz nie działał jak powinien, ba! nawet się nie odpalał tylko mój telefon wchodził sobie w boot-loopa i pokazywało się tylko logo "SAMSUNG" nic więcej. Poprosiłem ludzi z XDA-Developers o parę rad i ciekawostek co i jak ustawić i pozmieniać aby wkońcu ruszyło i jakich błędów nie popełniać no i wkońcu system AOSP odpalił ale bez funkcji takich jak NFC, 5G, aparat przód i tył nie działał i inne takie pierdoły. Potem to już z przysłowiowej górki, bo miałem dostęp do wszystkich logów systemu z poziomu ADB i wiedziałem co poprawiać i robić w kodzie systemu oraz jakie moduły do niego dograć, z racji tego że podstawowe doświadczenie z programowania posiadam. Wkońcu wyszło na to, że zrobiłem obraz systemu który po instalacji zajmował tylko 7GB w pamięci telefonu a nie 20GB+ jak fabrycznie a funkcjonalność ta sama i przynajmniej czysto bo brak aplikacji które daje Samsung prosto po wyjęciu telefonu z pudełka i dostosowałem system pod własne potrzeby czyli aplikacje takie jakie tylko potrzebuję. Kilka godzin spędzone, ale warto było - telefon również przestał być czasami mułowaty przez syf jaki był fabrycznie w systemie.
DMX wrote:
2 years ago
jeśli nie jesteś programistą lub chociaż kumatym administratorem nigdy nie będziesz bezpieczny.
Dokładnie, polać tobie. :D

Status:
illuminati
Opiowrak
User avatar
Użytkownik
Posts: 396
Joined: 2 years ago
Reputation: 49

telefon twój wróg śmiertelny

Unread post by illuminati » 1 year ago

DMX wrote:
2 years ago
Napisze krótko - jeśli nie jesteś programistą lub chociaż kumatym administratorem nigdy nie będziesz bezpieczny.
No i dupa dzieki za ostrzezenie nie jestem ani programista ani kumatym administratorem :/ Wiec mam lipe xD