Uzależnienie psychiczne - jak sobie z tym radzić.

Proven methods for the regeneration of the body and discussions on the harmfulness of RC.
Status:
DMX
Sniffiarz
Newbie
Posts: 98
Joined: 3 years ago
Reputation: 14

Uzależnienie psychiczne - jak sobie z tym radzić.

Unread post by DMX » 2 years ago

Latest post of the previous page:

Nie lepiej jest przewidzieć że mamy początki uzależnienia psychicznego?
Krótka piłka jeśli stosujemy substancję dowolną dłużej niż tydzień codziennie to powinniśmy od razu przestać ją stosować.
A najlepiej powinniśmy stosować substancję przez ten tydzień ale załóżmy że cały dzień na 2-3 dni odpoczynku i po takim "binge" odstawić ją na przynajmniej miesiąc.
Unikniecie wtedy uzależnienia psychicznego w dużym stopniu.

Status:
Snake Shadow
Psychonauta
User avatar
Pyton
Posts: 627
Joined: 3 years ago
Reputation: 480

Uzależnienie psychiczne - jak sobie z tym radzić.

Unread post by Snake Shadow » 2 years ago

DMX wrote:
2 years ago
A najlepiej powinniśmy stosować substancję przez ten tydzień ale załóżmy że cały dzień na 2-3 dni odpoczynku i po takim "binge" odstawić ją na przynajmniej miesiąc.
Unikniecie wtedy uzależnienia psychicznego w dużym stopniu.
Dobra rada z wykonaniem jednak nieco gorzej. Nie ma co się oszukiwać, zazwyczaj jest tak, że w któryś miesiąc leci się maraton 2-3 dniowy lub częstotliwość zmienia się na co tygodniowe testy. Wtedy potrzeba sobie większą przerwę zrobić bo to pierwszy sygnał wjebania się.
Solid State Society

Status:
DMX
Sniffiarz
Newbie
Posts: 98
Joined: 3 years ago
Reputation: 14

Uzależnienie psychiczne - jak sobie z tym radzić.

Unread post by DMX » 2 years ago

Snake Shadow, zależy to od substancji ja np. przy U-47700 nie mógłbym tego przyjmować dłużej niż 2 dawki po ~15-20mg w ciągu dnia.
Z kolei 4-CMC w 2017 od Pana który miał "ok hand gesture" w logo oraz czarno białą stronę i jako jedyny w tamtym czasie wiedział czym jest kryptografia asymetryczna, nie mógłbym przestać po jednej ścieżce tego jego 4-CMC mówimy o biało-szarych twardych dosyć ostrych kryształach o delikatnym zapachu tak jakby ketonowym.
Na tamten czas według badań SIN substancje zgadzały się z tym co on sprzedaje, nie tak jak ci którzy sprzedawali bodajże 4-FA a był to mix 4 substancji.

Status:
Snake Shadow
Psychonauta
User avatar
Pyton
Posts: 627
Joined: 3 years ago
Reputation: 480

Uzależnienie psychiczne - jak sobie z tym radzić.

Unread post by Snake Shadow » 2 years ago

DMX, no widzisz każdy ma inaczej. Osobiście nie spotkałem substancji, która by sprawiła, że nie mogę się od niej oderwać. Niemniej miałem styczność z takimi, głównie mixami, że przekraczałem rozsądne granice. Objawiało się to np. zmasakrowaną instalacją, którą chciałem użytkować mimo wazo, czy podbijaniem dawki tak, że następowało zwarcie w obiorze wizualnym. Raz zdarzyło się tak, że potrzebowałem wyjebać odczynnik do kibla, aby się móc oderwać i było to bardzo pouczające doświadczenie.
Solid State Society

Status:
nocarz
Sniffiarz
User avatar
Newbie
Posts: 150
Joined: 2 years ago
Reputation: 27

Uzależnienie psychiczne - jak sobie z tym radzić.

Unread post by nocarz » 2 years ago

jesli wolno mi sie wypowiedziec
nie ma czegos takiego jak uzaleznienie psychiczne\
jesli trudno ci sie oderwac od substancji
lub zachowac sensowne przerwy
oznacza to ze nie cpasz dla rozrywki
tylko uciekasz przed stanami depresyjnymi
te znowu spowodowane sa tlumionym nieuswiadomionym gniewem
jedynym wyjsciem w takiej sytuacji sa jakies techniki terapeutyczne
a ich rodzaj dostosowsany do wagi problemu

Status:
Smith
Wściekły wąż
User avatar
Newbie
Posts: 1855
Joined: 5 years ago
Reputation: -604

Uzależnienie psychiczne - jak sobie z tym radzić.

Unread post by Smith » 2 years ago

ignorant oczywiście, więc skoro sporo osob jest psychicznie uzależnionych od internetu czy np telefonu, to wcale nie są uzaleznieni. Oni po prostu uciekaja przed stanami depresyjnymi, które są spowodowane nieuświadomionym, tłumionym gniewem. Uzaleznienie psychiczne nie odnosi się jedynie do substancji, ale widać zawsze znajdzie się ktoś w internecie, kto jest mądrzejszy od psychologów i psychiatrów badających dany temat cale swoje życie.

Mozg lubi powtórzenia, dlatego np lubimy słuchać tych samych utworów muzycznych. Uzależnić się można od prawie wszystkiego wystarczy jedynie, że dana czynność przynosi nam radosc, satysfakcję, ukojenie i często ja powtarzamy.

Poczytaj sobie o eksperymencie z elektrowstrząsami, gdzie badani zaczęli kompulsywnie stymulować ośrodek mozgu odpowiedzialny za wydzielanie dopaminy.
Through sin and self destruction I stumble home, never alone

Status:
gozdek
Szczur
Newbie
Posts: 22
Joined: 4 years ago
Reputation: 8

Uzależnienie psychiczne - jak sobie z tym radzić.

Unread post by gozdek » 1 year ago

nocarz, tak właśnie jest u mnie I dopiero o tym głośno mowie ze to na psycho terapie. Wiedziałem gdzie problem a mówią mi ze glowa mi siada bo cpam a to inaczej działa. Wiem bo jadlem tramal 10 lat odwyk I mialem tak samo tylko nie dostrzegalem gdzie problem w tlumieniu emocji zlosci. Dziękuję

Status:
nocarz
Sniffiarz
User avatar
Newbie
Posts: 150
Joined: 2 years ago
Reputation: 27

Uzależnienie psychiczne - jak sobie z tym radzić.

Unread post by nocarz » 1 year ago

gozdek, nie dziekuj.
wszyscy jestesmy w tym samym gownie.
tylko ze na swojej drodzd spotkasz ludzi ktorzy pomagaja i spotkasz ludzi ktorzy szkodza, ale podejrzewam ze to juz wiesz

Status:
PigulsoNEW
Dyso-sensei
User avatar
Newbie
Posts: 196
Joined: 1 year ago
Reputation: 13

Uzależnienie psychiczne - jak sobie z tym radzić.

Unread post by PigulsoNEW » 1 year ago

Pamietajcie moi bracia, ze jest cieniutka linia miedzy cpaniem rekreacyjym, a cpaniem bo lubie i jest fajnie ;-)

Status:
nocarz
Sniffiarz
User avatar
Newbie
Posts: 150
Joined: 2 years ago
Reputation: 27

Uzależnienie psychiczne - jak sobie z tym radzić.

Unread post by nocarz » 1 year ago

KapitanBomba, nie wiem czy temat aktualny ale moze komu innemu sie przyda. dobrze jest znalezc sobie jakies proste niezbyt wymagajace zajecie. nie bez powodu na filmach emerytowani gangsterzy zajmuja sie na przyklad szydelkowaniem. chodzi o to zeby uspokoil sie umysl , ambicja i postawy roszczeniowe. ja na przyklad gram w symulator hakingu ktoru tylko poczatkowo mial dostarczac mocnych wrazen. tak naprawde praca z kodem i tym podobna to zmudna i niewdzieczna dlubanina. podalem ci dwa kontrastowe pozornie sprzeczne przyklady zebys zrozumial o co mi chodzi . teoretycznie mozesz tez medytowac o niebieskich migdalach ale chodzi tez o to zeby przynajmniej minimalnie zaangazowane bylo tez cialo tak w jak wspomnianych tu przykladach. mam nadzieje ze pomoglem.

aha jeszcze chcialem dopowiedziec. jak jestes bardzo w dupie jak czesto ja nie zapominaj o dwoch podstawowych formach relaksu - spacer , kąpiel. to masz nawet w wiezieniu dostepne - nie bez powodu.

Status:
Kruzun
Ssak
Newbie
Posts: 77
Joined: 1 year ago
Reputation: 5

Uzależnienie psychiczne - jak sobie z tym radzić.

Unread post by Kruzun » 1 year ago

Hobby, zajęcia, nadgodziny najlepiej dobrze płatne, dodatkowe obowiązki oraz dokładna organizacja dnia

Status:
movelylovely
Ssak
Newbie
Posts: 43
Joined: 2 years ago
Reputation: 3

Uzależnienie psychiczne - jak sobie z tym radzić.

Unread post by movelylovely » 1 year ago

ćpać sport, organizm jest przyzwyczajony, że musi sie zmęczyć, więc albo używkami, albo fizycznie :thumbup:

Status:
KapitanBomba
Ssak
Newbie
Topic author
Posts: 46
Joined: 3 years ago
Reputation: 9

Uzależnienie psychiczne - jak sobie z tym radzić.

Unread post by KapitanBomba » 1 year ago

Temat zatoczył koło, ja znów na linii startu. Ech, może teraz się uda ...

Status:
kej
Dopaminator
User avatar
Serce Roju
Posts: 1204
Joined: 5 years ago
Reputation: 535

Uzależnienie psychiczne - jak sobie z tym radzić.

Unread post by kej » 1 year ago

KapitanBomba wrote:
2 years ago
Pytanie jak w temacie. Jak sobie poradzić z ciśnieniem? (Chodzi o cisnienie psychiczne). Sytuacja wygląda następująco. Szczur od 1,5 roku wolny od jakichkolwiek eksperymentów z RC. Wcześniej, jakieś 8 miesięcy sporadycznych badań. Sytuacja na dziś, ma taką ochotę przywalić empatogena, że myśli o tym wypełniają mu 3/4 dnia. Sytuacja taka utrzymuje się dobre 2 miesiące. Póki co nie pęka. Czy to oznacza ostatnią fazę detoksu? Jakieś rady?

Opcje z wypełnieniem głowy zajęciami wprowadzone. Niestety, każda wolna chwila generuje cisnienie na przywalenie.

Z góry dzięki za podpowiedzi.
zdam swoje doswiadczenia z uzaleznieniami, z ktorymi ja osobiscie sie borykalem.
tak wiec: osobiscie uwazam, iz uzaleznienie psychiczne jest latwe do pokonania, tylko trzeba probowac, szukac az nie znajdzie sie czegos bardziej emocjonujacego niz to, od czego jestes uzalezniony, przykladowo.:
bardzo lubisz empatogeny walic - to wal pod warunkiem ze jestes w stanie sie kontrolowac, jezeli masz proble mz kontrola i po jednym empo tripie masz problemy to wg mnie epmatogeny to nie jest temat dla ciebie, polecilbym ci barziej stimy, euforyki
ale kurwa no, jak ty czysty od 1,5roku jestes, to nie m mowy o zadnym uzaleznieniu, ani spajko
nie da sie byc czystym 1,5roku i zarazmn wjebnym

Status:
DarkStar
Sniffiarz
User avatar
Newbie
Posts: 103
Joined: 1 year ago
Reputation: 22

Uzależnienie psychiczne - jak sobie z tym radzić.

Unread post by DarkStar » 1 year ago

KapitanBomba wrote:
2 years ago
Pytanie jak w temacie. Jak sobie poradzić z ciśnieniem? (Chodzi o cisnienie psychiczne). Sytuacja wygląda następująco. Szczur od 1,5 roku wolny od jakichkolwiek eksperymentów z RC. Wcześniej, jakieś 8 miesięcy sporadycznych badań. Sytuacja na dziś, ma taką ochotę przywalić empatogena, że myśli o tym wypełniają mu 3/4 dnia. Sytuacja taka utrzymuje się dobre 2 miesiące. Póki co nie pęka. Czy to oznacza ostatnią fazę detoksu? Jakieś rady?

Opcje z wypełnieniem głowy zajęciami wprowadzone. Niestety, każda wolna chwila generuje cisnienie na przywalenie.

Z góry dzięki za podpowiedzi.
KapitanBomba, A może podejście, że tylko twarda abstynencja od empatogenów jest właściwa
jest nie do końca racjonalne ? :?: :idea:

Co jest nie-tak w sporadycznym zażywaniu substancji psychoaktywnych ??

Szczególnie jeśli są to empatogeny bądż enteogeny.Przecież to są substancje, które można
wykorzystwać do rekreacji oraz do terapii. MDMA legalizują w psychiatrii do leczenia np. PTSD.

Psychodeliki też są stosowane w medycynie oraz by pomagać ludziom i ich rozwijać choćby Duchowo. :angel:

Czy miałeś jakieś szczególnie negatywne doswiadczenia z empatogenami, że zależy Ci na
ich unikaniu ? Czy skrzywdziły Cię w jakiś sposób bądz czy Ty kogoś przez nie skrzywdziłeś?

Bo może takie silne ciśnienie, jeśli nie występuje co drugi dzień, to jest po to by naprowadzić Cię
na dobrą i korzystną dla Twego rozwoju drogę ?? :idea:

Cieżko coś doradzić jeśli nie wiadomu czemu zależy Ci na rezygnacji z używania empatogenów.

A może to wpływ z zewnątrz kierują Cię ku pełnej abstynencji ??

Osobiście sam jestem pełnym abstynentem.Cały życie nie używam alkoholu i tytoniu.Alkohol
spróbowałem oczywiście kilka razy piwa, i 1x 100g wódki i po tym przestało mi się
to poodbać.Miałem poniżej 20 lat wtedy.Nie używam alkoholu gdyż nie podoba mi się stan
nim spowodowany oraz byłem też w Domu tego uczony.

Używam natomiast empatogenów/stymulantów/cannabis oraz mam kilkadziesiąt [ pewnie z 40]
doświadczeń psychodelicznch. Uważam, że te substancje są mi pomocne i lubię je.Kiedyś
bardzo nadużywałem teraz korzystam w sposób nieporównywalnie bardziej frasobliwy.

Cały czas się uczę jak pracować z empatogenami [MMC/CMC] i cały czas robię postępy :D

Może i Ty możesz czerpać korzyści z empatogenów i dlatego tak Cię ciągnie ??
Zastanów się nad plusami i minusami empatogenów w Twoim życiu...

Dziś są to leki na PTSD i deprechę, ale "jutro" mogą być to substancje wspomagające
również w innych sferach życia. Próbowałem MDMA wiele razy i MMC bardzo wiele razy
i dla mnie MMC też ma wielki potencjał prozdrowotny.

Pozdrawiam i życzę wytrwałosci na świadomie wybranej dla siebie drodze :D :thumbup: :!:

"MDMA na PTSD oraz Psylocybina na depresję"

Australijski organ zajmujący się zdrowiem, Therapeutic Goods Administration (TGA), zamierza wydać
zezwolenie na stosowanie tych substancji wybranym psychiatrom. Decyzja ta czyni Australię pierwszym
krajem na świecie, który oficjalnie uznał psychodeliki za leki. "To mały krok we właściwym kierunku"
— stwierdził prof. nadzw. Vinay Lakra z Royal Australian and New Zealand College of Psychiatrists.

https://noizz.pl/zdrowie/mdma-na-ptsd-i-psylocybina-na-depresje-pierwszy-kraj-uznal-psychodeliki-za-leki/sgfxtjd

Polecam też ciekawy film! "Peter Jennings - Ecstasy Rising Documentary"



Status:
Kruzun
Ssak
Newbie
Posts: 77
Joined: 1 year ago
Reputation: 5

Uzależnienie psychiczne - jak sobie z tym radzić.

Unread post by Kruzun » 1 year ago

DarkStar wrote:
1 year ago
Co jest nie-tak w sporadycznym zażywaniu substancji psychoaktywnych ??
Nic
Wszystko jest dla ludzi
Ale oprócz sporadycznosci musi też być nieregularnosc, bo zaczniesz za tym tęsknić a to już psychicznie wciąga, a na to ludzie rodzinie reagują
Osobiście potrafię odstawić na długie miesiące ale psychicznie jestem wtopiony Ciężko pomyśleć że tego w ogóle nie będzie
Wy też tak macie?