VPN

Advice and suggestions on online safety and information on how to stay anonymous on the web.
Status:
kkk132
Ssak
User avatar
Użytkownik
Posts: 79
Joined: 5 years ago
Reputation: 26

VPN

Unread post by kkk132 » 10 months ago

Latest post of the previous page:

Ozzy998 wrote:
10 months ago
Witam, ja obecnie używam Mullvad i na razie jestem zadowolony. Z tego co wiem (a mogę się mylić) to nie zbierają żadnych danych o użytkowniku, przy próbie połączenia podajemy nr konta, który jest wygenerowany automatycznie przy zakupie vpn. Dodatkowo na + jest to że można go opłacić ja pomocą krypto (bitcoin, monero - lepsze), przelewem, karta, PP, nawet gotówka (xd). Opłata na ten moment to 5 ojro - więc nie dużo :). Co ważne, dostajemy w tym możliwość korzystania z 5 urządzeń. Krążą plotki, że jest tak bezpieczny, dzięki też opłacie w monero, że terro abdul też z tego kożysta. :)
Dokładnie tak, nie chcę pisać tego samego 2 razy więc skopiuję swojego posta z innego tematu gdzie nawet podaję źródło jak Mullvad miał wjazd Szwedzkich służb i nic nie dostał - a oni poprosili o oficjalne potwierdzenie tego na piśmie i takowe otrzymali i opublikowali. :)

"Wg mnie tylko postawiony osobiście serwer VPN na własnym serwerze kupionym anonimowo daje 100% pewność jeśli chodzi o to że np. nie trzyma logów (oczywiście o ile go skonfigurujemy tak, żeby ich nie trzymał xD)... a jeśli chodzi o komercyjne VPNy to wg mnie jedyną sensowna opcja jest tylko i wyłącznie Mullvad VPN. Co prawda nie ma taniej opcji przy zakupie na dłuższy czas (niezależnie od tego na ile go kupujesz - miesięczna cena jest taka sama, ok. 20-25 zł, zależy od metody płatnosci).
Mullvad np. jako chyba jedyny VPN podczas gdy miał faktycznie wjazd służb do siedziby ich firmy... nie wydał im nic, bo nic nie miał. A co najlepsze - ma na to dowody w postaci oficjalnego pisma od Szwedzkich słuzb.
Źródło: https://mullvad.net/pl/blog/2023/5/2/update-the-swedish-authorities-answered-our-protocol-request/
"
PGP:

Status:
Bihes
Sniffiarz
Newbie
Posts: 150
Joined: 1 year ago
Reputation: 5

VPN

Unread post by Bihes » 10 months ago

Snifiasz wrote:
10 months ago
expressvpn ktoś korzysta ?
Ja kiedys korzystalem ale przeszedłen na NordVPN

Status:
Ozzy998
Blister
Newbie
Posts: 12
Joined: 10 months ago
Reputation: 2

VPN

Unread post by Ozzy998 » 10 months ago

Bihes, NordVPN podobno zaczął zbierać logi, z tego co wyczytałem tutaj, więc nie jest to zbyt bezpieczne rozwiązanie. Pozdrawiam

Status:
KotPerski
Odkurzacz
User avatar
Użytkownik
Posts: 850
Joined: 4 years ago
Reputation: 263

VPN

Unread post by KotPerski » 10 months ago

Ja teraz testuje coś nowego nie powiem co ale też nie mam juz norda

Status:
Bihes
Sniffiarz
Newbie
Posts: 150
Joined: 1 year ago
Reputation: 5

VPN

Unread post by Bihes » 10 months ago

Ozzy998 wrote:
10 months ago
Bihes, NordVPN podobno zaczął zbierać logi, z tego co wyczytałem tutaj, więc nie jest to zbyt bezpieczne rozwiązanie. Pozdrawiam
o to nawet nie wiedziałem dzieki za info :)

Status:
Pronto
Opiowrak
User avatar
Użytkownik
Posts: 448
Joined: 1 year ago
Reputation: 84

VPN

Unread post by Pronto » 10 months ago

KotPerski, Jak będzie dobre i warte używania to podziel się z nami swoim odkryciem :)

Status:
Krisper
Opiowrak
Użytkownik
Posts: 363
Joined: 2 years ago
Reputation: 53

VPN

Unread post by Krisper » 10 months ago

Ja od siebie w takim razie polecam surfshark. Ma dobrą cene, jest tańszy od tych noordów i expressów :D

Status:
Meowscles
Sniffiarz
Newbie
Posts: 121
Joined: 1 year ago
Reputation: 11

VPN

Unread post by Meowscles » 8 months ago

Ja od dłuższego czasu korzystam z NordVPN - i jest całkiem ok - problem jest tylko taki- że czasem bardzo długo łączy się przy zmianie IP.

Status:
joker92
Narkotykacz
Użytkownik
Posts: 316
Joined: 1 year ago
Reputation: 45

VPN

Unread post by joker92 » 8 months ago

Meowscles wrote:
8 months ago
Ja od dłuższego czasu korzystam z NordVPN - i jest całkiem ok - problem jest tylko taki- że czasem bardzo długo łączy się przy zmianie IP.
Z kazdym krajem masz taki problem czy moze kwestia tego ze z jakims konkretnym sie dluzej laczy niz z innym?

Status:
lulekczarny
Ssak
Newbie
Posts: 43
Joined: 9 months ago
Reputation: 1

VPN

Unread post by lulekczarny » 8 months ago

Proton VPN polecam
Przy posiadaniu poczty 3 kraje są za darmo
Prędkość spoko

Status:
wujsamozlo
Ssak
Użytkownik
Posts: 65
Joined: 8 months ago
Reputation: 6

VPN

Unread post by wujsamozlo » 8 months ago

Ja uzywam surfshark i jest spoko tylko troche wkurza ze nie da sie go jakby calkowicie wylaczyc bo caly czas mam ikonke na pasku zadan w rogu ale to nic

Status:
Meowscles
Sniffiarz
Newbie
Posts: 121
Joined: 1 year ago
Reputation: 11

VPN

Unread post by Meowscles » 7 months ago


Status:
ziomalchemik
Dyletant
Newbie
Posts: 2
Joined: 1 year ago
Reputation: 1

VPN

Unread post by ziomalchemik » 7 months ago

Krisper wrote:
10 months ago
Ja od siebie w takim razie polecam surfshark. Ma dobrą cene, jest tańszy od tych noordów i expressów :D
Surfshark to subfirma Nord VPN, korzysta z tego samego systemu i loguje. Używajcie mullvada lub riseup VPN (darmowy).

Status:
everest bolnd
Ssak
Newbie
Posts: 63
Joined: 7 months ago
Reputation: 2

VPN

Unread post by everest bolnd » 7 months ago

Cześć , czy VPN z przeglądarki Opera jest pewny ? pozdrawiam

Status:
everest bolnd
Ssak
Newbie
Posts: 63
Joined: 7 months ago
Reputation: 2

VPN

Unread post by everest bolnd » 7 months ago

Który VPN płatny na dziś polecacie top 5?