Zabrane prawko za alkohol w Czechach

Section dealing with legal issues related to the use of stimulants. Questions about legality and legal status.
Status:
globus140
Blister
Newbie
Topic author
Posts: 7
Joined: 4 years ago
Reputation: 1

Zabrane prawko za alkohol w Czechach

Unread post by globus140 » 4 years ago

Witam tu wszystkich znawców mam nietypowy problem zabrali mi prawko w Czechach w maju, teraz w piątek dostałem wyrok (jeszcze nieprawomocny) zabrali mi prawko na 18 miesiecy (1.15 promila) i 2500zl kary, w sądzie powiedzieli mi że mogę napisac prośbę o skrócenie wymiaru kary o połowę no i w związku z tym mam pytanie, jest tu jakiś fachowiec co potrafiłby ułożyć wzór co i jak ma się znajdować we wniosku bo nie wiem za cholerę jak to ugryźć a obstawiam że fachowców tu nie pasuje, Pany pomożecie ? :)) Wiem że na terenie Polski mogę jeździć ale fizycznie nie mam plastiku i za jego brak jest mandat 50zl a Czesi powiedzieli że dopiero po odbebnieniu kary wysyłają czyli za te 18 miesięcy dlatego chcę to skrócić chociaż o połowę, chyba że jest jakie haczyk prawny gdzie jest możliwość by mi to odrazu wysłali po spłacie grzywny ??

Status:
Feszek
Odkurzacz
Newbie
Posts: 804
Joined: 6 years ago
Reputation: 258

Zabrane prawko za alkohol w Czechach

Unread post by Feszek » 4 years ago

Skoro twierdzisz że jeździć u nas w kraju możesz to złoz sobie wniosek o duplikat co prawda będziesz musiał zdaje się poświadczyć o jego zgubieniu ale skoro nie widnieje że masz zatrzymane prawko to kto i w jakiś sposób to zweryfikuje.

Status:
globus140
Blister
Newbie
Topic author
Posts: 7
Joined: 4 years ago
Reputation: 1

Zabrane prawko za alkohol w Czechach

Unread post by globus140 » 4 years ago

Feszek, no właśnie chodzi o to, że prawko machali mi na 18 miesięcy jakaś przesłankę w PL na ten temat mogą wysłać a nawet jeśli nie to po tych 18 miesiącach wysyłają je do Pl a znając moje szczęście mogę ponieść konsekwencje za składanie fałszywych zeznań więc raczej odpada kwestia "zgubienia" dokumentu

Status:
Penta22
Sniffiarz
Użytkownik
Posts: 146
Joined: 4 years ago
Reputation: 26

Zabrane prawko za alkohol w Czechach

Unread post by Penta22 » 4 years ago

Zakaz obowiązuje tylko na terenie Czech w Pl możesz normalnie jeździć. A twrz już nie trzeba mieć przy sobie plastiku... Najlepiej się adwokata zapytaj

Status:
globus140
Blister
Newbie
Topic author
Posts: 7
Joined: 4 years ago
Reputation: 1

Zabrane prawko za alkohol w Czechach

Unread post by globus140 » 4 years ago

Penta22, plastik dalej obowiązuje za jego brak 50zl mandatu, czekam aż wprowadza aplikacje że plastik można mieć w telefonie tak jak e dowód czy e receptę ustawę już klepki na ten temat za 2 miesiące ma być to wdrożone w życie :)