Złapali z 1,27g (konsekwencje?)

Section dealing with legal issues related to the use of stimulants. Questions about legality and legal status.
Status:
Blaaanlaa
Dyso-sensei
Newbie
Topic author
Posts: 207
Joined: 4 years ago
Reputation: 31

Złapali z 1,27g (konsekwencje?)

Unread post by Blaaanlaa » 2 years ago

Siemka. Pytanie do osób znających się :)
Złapali mnie z 1,27g trawy. Wcześniej już miałem zawiasy pół roku za sprzedaż...
Jak to może się zakończyć?

Status:
Zerro745
Blister
Newbie
Posts: 9
Joined: 3 years ago
Reputation: 2

Złapali z 1,27g (konsekwencje?)

Unread post by Zerro745 » 2 years ago

Grzywna

Status:
M100
Dopaminator
User avatar
Użytkownik
Posts: 1173
Joined: 3 years ago
Reputation: 312

Złapali z 1,27g (konsekwencje?)

Unread post by M100 » 2 years ago

Za taką ilość weedu to powinniście razem jointa spalić.

Za takie ilości to raczej na puchę nie zjedziesz .
Będzie dobre :)

Status:
Blaaanlaa
Dyso-sensei
Newbie
Topic author
Posts: 207
Joined: 4 years ago
Reputation: 31

Złapali z 1,27g (konsekwencje?)

Unread post by Blaaanlaa » 2 years ago

HarryPottet, Pytanie dotyczy tego ze miałem już zawiasy za sprzedaż trawy komuś i skończyły się i teraz znowu pech 1.27 trzepanie i dołek 🤪 dlatego pytam jak wyglada to prawnie :)

Status:
M100
Dopaminator
User avatar
Użytkownik
Posts: 1173
Joined: 3 years ago
Reputation: 312

Złapali z 1,27g (konsekwencje?)

Unread post by M100 » 2 years ago

Blaaanlaa
Mordo nie znam się na tym ale powiem Ci tak też miałem przypały za handel nie raz coś przy mnie znaleźli raz z nakazem wpasli to mi leki zabrali.
I huja mi zrobili.

Wszystko zależy od prokuratora i kuratora tak mi się wydaje.
Będzie dobre :)

Status:
Blaaanlaa
Dyso-sensei
Newbie
Topic author
Posts: 207
Joined: 4 years ago
Reputation: 31

Złapali z 1,27g (konsekwencje?)

Unread post by Blaaanlaa » 2 years ago

HarryPottet, spoko dzięki wielkie czekam na dalsze porady od kogoś :)

Status:
Bruce
Psychonauta
User avatar
Użytkownik
Posts: 641
Joined: 5 years ago
Reputation: 105

Złapali z 1,27g (konsekwencje?)

Unread post by Bruce » 2 years ago

Blaaanlaa, Jak będą chcieli to dopierdolą Ci w warunkach recydywy. Ale przy takiej ilości to koszta sądowe jakieś 100x większe jak wartość tematu. Dla mnie nie ma co srać dupą. Pewnie lekka grzywna i PSU za występek w "r"

Status:
Cookie Monster
Sniffiarz
User avatar
Użytkownik
Posts: 87
Joined: 3 years ago
Reputation: 72

Złapali z 1,27g (konsekwencje?)

Unread post by Cookie Monster » 2 years ago

Blaaanlaa, bronić się tym paragrafem

Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w art. 62 odpowiedzialność karna za nieuprawnione posiadanie środków odurzających lub substancji ust. 1 lub 3, są środki odurzające lub substancje psychotropowe w ilości nieznacznej, przeznaczone na własny użytek sprawcy, postępowanie można umorzyć również przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa lub dochodzenia, jeżeli orzeczenie wobec sprawcy kary byłoby niecelowe ze względu na okoliczności popełnienia czynu, a także stopień jego społecznej szkodliwości.

Status:
Blaaanlaa
Dyso-sensei
Newbie
Topic author
Posts: 207
Joined: 4 years ago
Reputation: 31

Złapali z 1,27g (konsekwencje?)

Unread post by Blaaanlaa » 2 years ago

Cookie Monster,
Tylko jeśli w przeszłości byłeś karany za posiadanie , udzielanie itp to nie zadziało to bo musisz spełnić warunek nie być karany żeby się podpiąć pod ten artykuł :) umorzenie tez nie wchodzi w grę bo byłem karany za to samo czyli działam w warunkach recydywy .

Druga sprawa mam stwierdzona chorobę przewlekła w postaci stwardnienia rozsianego . Jestem w trakcie załatwienia recepty wiec będę się tym bronić jak coś ze nie miałem dostępu do medycznej a żadne leki nie działały na ból i moja chorobę . Ale dziękuje za info :)

Status:
beeniepatu
Odkurzacz
User avatar
Newbie
Posts: 750
Joined: 4 years ago
Reputation: 339

Złapali z 1,27g (konsekwencje?)

Unread post by beeniepatu » 2 years ago

Blaaanlaa, z tego co zrozumialem to wyrok byl w zawieszeniu, tak? To nie ma tu warunku recydywy. By tak bylo to trzeba odbyc conajmniej 6mcy z zasadzonej kary pozbawienia wolnosci
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Status:
Blaaanlaa
Dyso-sensei
Newbie
Topic author
Posts: 207
Joined: 4 years ago
Reputation: 31

Złapali z 1,27g (konsekwencje?)

Unread post by Blaaanlaa » 2 years ago

beeniepatu,
To albo tak naćpany znajomy byl albo nie wiem 😅😅 bo takie info dostałem od znajomego :)
Będę się starał żeby to zostało umorzone bo już mam zgodę na leczenie marichuana Czekam na konsultacje telefoniczna i zasuwam do apteki :smoke: :smoke:

Mam nadzieje ze będzie wszystko Ok i dzięki wielkie mordo jeszcze raz za poradę !:) :smoke: :smoke:

Status:
ndrwpr2
Ssak
Newbie
Posts: 56
Joined: 3 years ago
Reputation: 12

Złapali z 1,27g (konsekwencje?)

Unread post by ndrwpr2 » 2 years ago

Zatarł się już ten wyrok w zawieszeniu? W którym roku miałeś zawiasy? Zawiasy zacierają się 6 miesięcy po zakończeniu próby czyli jak miałeś na przykład 6 miesięcy w zawieszeniu na 5lat to wyrok zaciera się po 5 latach i 6 miesiącach jeżeli zawiasy się nie zatarły nie ma możliwości żeby wyrok był w zawieszeniu. Jest jeszcze art 37a kk który pozwala sądowi skazać oskarżonego w zamian kary pozbawienia wolności na karę ograniczenia wolności lub karę grzywny pod warunkiem że kara nie jest zagrożona powyżej 8 lat pozbawienia wolności

Status:
M100
Dopaminator
User avatar
Użytkownik
Posts: 1173
Joined: 3 years ago
Reputation: 312

Złapali z 1,27g (konsekwencje?)

Unread post by M100 » 2 years ago

Właśnie zapomniałem jest opcja taka, że to Twoje jesteś uzależniony i sądownie na leczenie pójdziesz.
Będzie dobre :)

Status:
Blaaanlaa
Dyso-sensei
Newbie
Topic author
Posts: 207
Joined: 4 years ago
Reputation: 31

Złapali z 1,27g (konsekwencje?)

Unread post by Blaaanlaa » 2 years ago

Taka opcja raczej nie wchodzi w grę z tego powodu ze byłem już leczony w monarach itp . A z tego co się wydarzyło teraz to w celach pomocy z moja choroba (SM) i mam już receptę na medyczna wiec chyba będę mógł w ten sposób się bronić . Do tego mieszkam za granica i mam tu leczenie które kosztuje 15 tys € w roku same podanie mi kroplówki 2x w roku wiec leczenie odpada w moim wypadku
HarryPottet wrote:
2 years ago
Właśnie zapomniałem jest opcja taka, że to Twoje jesteś uzależniony i sądownie na leczenie pójdziesz.