Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Porady i sugestie na temat bezpieczeństwa w sieci oraz informacje jak pozostać w niej anonimowym.
Status:
Bihes
Sniffiarz
Newbie
Posty: 150
Rejestracja: 1 rok temu
Reputacja: 5

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Nieprzeczytany post autor: Bihes » 11 mies. temu

Ostatni post z poprzedniej strony:

Leser pisze:
11 mies. temu
Nie oszukujmy sie przeciez te serisy jak proton czy tutanota to nie powstaly po to zeby sobie cpuny je mialy tylko to jest po prostu bezpieczna poczta jak kazda inna a to ze my z nich korzystamy to nic nie zmienia moim zdaniem...
No w sumie dokładnie :)

Status:
blacked_out
Opiowrak
Awatar użytkownika
Newbie
Posty: 485
Rejestracja: 3 lata temu
Reputacja: 188

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Nieprzeczytany post autor: blacked_out » 11 mies. temu

Leser pisze:
11 mies. temu
Nie oszukujmy sie przeciez te serisy jak proton czy tutanota to nie powstaly po to zeby sobie cpuny je mialy tylko to jest po prostu bezpieczna poczta jak kazda inna a to ze my z nich korzystamy to nic nie zmienia moim zdaniem...
Ależ masz świętą rację. U mnie w pracy, większość osób używa Tutanoty. W sumie teoretycznie to każdy. Teoretycznie dlatego, że nie mam pojęcia ile osób faktycznie śledzi swoją skrzynkę na Tutanocie a ile nie - za dużo nas jest. Menedżer działu w którym aktualnie pracuję na kilka tygodni (zastępuję jedną osobę która musiała się zwolnić z pracy i załatwić poważne sprawy - jakie to ja nie wiem, szczerze mi to wisi bo to nie moja sprawa :lol: ) wraz z Dyrektorem Generalnym założyli każdemu pracownikowi skrzynkę e-mail właśnie na Tutanocie do celów służbowych dlatego, że właśnie ma dobrą funkcję szyfrowania end-to-end (od końca do końca = ja to nazywam od nadawcy do odbiorcy, bo nazwa od końca do końca mi jakoś nie pasuje :think: ) oraz jest poprostu tania a mimo tego idealnie spełnia swoje zadanie - co potwierdzam ja jak i pare innych współpracowników :) Mam na myśli słowo "tania", ponieważ firma w której pracuję ma wykupiony plan biznesowy na (póki co) rok czasu nazywany przez Tutanotę "Unlimited" i umożliwia naprawde wiele za tak małą cenę która wynosi jak dobrze pamiętam troszeczkę ponad 10€. Aczkolwiek dyro napewno musiał dokupić jeszcze jakieś dodatki bo jest nad łącznie ponad 60 osób w firmie i każdy pracownik w tym ja mamy osobne konta e-mail podłączone do domeny firmy (czyli nie mamy końcówki @tutanota.com tylko @nazwafirmy.com - nie będę ujawniać z wiadomych powodów) co napewno musiało zostać dodatkowo dokupione razem z planem biznesowym jako rozszerzenie, bo wątpie żeby Tuta tak o oferowała sobie dziesiątki osobnych kont w tak niskiej cenie całego planu.

Mimo wszystko tym postem chciałem udowodnić rację Leser że Tutanoty czy może inne Protony nie służą tylko do ładnie pisząc "tajnych kryształowych operacji" czy innych podobnych rzeczy :D

Status:
OkoSaurona
Sniffiarz
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 1 rok temu
Reputacja: 24

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Nieprzeczytany post autor: OkoSaurona » 11 mies. temu

blacked_out, o to teraz mnie zdziwiłeś że końcówkę można zmienić, na pewno to swoje kosztowało.

Status:
blacked_out
Opiowrak
Awatar użytkownika
Newbie
Posty: 485
Rejestracja: 3 lata temu
Reputacja: 188

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Nieprzeczytany post autor: blacked_out » 11 mies. temu

KotwButach pisze:
11 mies. temu
blacked_out, o to teraz mnie zdziwiłeś że końcówkę można zmienić, na pewno to swoje kosztowało.
W sumie to teraz sobie sprawdziłem kupując zwykły plan Tutanota Premium za jakieś 2€ i w tej cenie jest właśnie "zmiana końcówki" na własną z [email protected] na właśnie [email protected] czyli trzeba wykupić jeszcze dodatkowo własną nazwę domeny tą samą którą wpisujemy w pasku adresu w przeglądarce (np. blacked_out.com - nie istnieje więc wejście na tę nazwę w przeglądarce nic nie da) czyli dodatkowy koszt rzędu kilkunastu złotych zależnie od tego co mamy po kropce np. .com .pl .nl itd. i w sumie już mamy inną końcówkę w adresie e-mail. Tutanota ładnie opisała co i jak trzeba ustawić u dostawcy naszej nazwy domeny aby maile działały: wysyłanie oraz odbieranie + bezpieczeństwo więc chociaż troszeczkę kumata osoba będzie wiedzieć co i jak :)
1.jpg
1.jpg (194.67 KiB)
2.jpg
2.jpg (150.07 KiB)
Gorzej jest co prawda z wieloma osobnymi kontami pod naszą nową końcówką, bo tutaj już trzeba dodatkowo płacić 1,20€/co miesiąc za każdego nowo utworzonego i przydzielonego użytkownika do naszej własnej końcówki a nie tej @tutanota.com itp. więc obstawiam że firma w której pracuje zapłaciła coś koło ponad 100€ za wszystko.
3.jpg
3.jpg (490.04 KiB)
Podsumowując...

Czy się opłaca? Moim zdaniem tak, jeżeli ktoś w firmie nie chce tworzyć własnego serwera poczty e-mail a nawet jeśli chce, no to życzę powodzenia w jego utrzymywaniu tak aby był on bezpieczny i cały czas online (tym bardziej jak mamy sporo użytkowników ;) ). Dyrektor całej firmy powiedział mi czemu Tutanota a nie własny serwer poczty e-mail mimo tego, że mamy serwerownię w pomieszczeniu 3x2m i właśnie odpowiedź była taka, jaką napisałem wyżej :smoke: Poprostu e-mail w naszej firmie jest kluczowym elementem układanki i nie może on być słabym punktem.

Status:
kondix
Narkotykacz
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: 2 lata temu
Reputacja: 56

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Nieprzeczytany post autor: kondix » 11 mies. temu

KotwButach pisze:
11 mies. temu
blacked_out, o to teraz mnie zdziwiłeś że końcówkę można zmienić, na pewno to swoje kosztowało.
to chyba z kazdym mailem tak mozna tak mi sie wydaje

Status:
Zeempor
Narkotykacz
Awatar użytkownika
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: 3 lata temu
Reputacja: 56

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Nieprzeczytany post autor: Zeempor » 11 mies. temu

No to dziala chyba na zasadzie przekierowan czy cos takiego i to chyba norma w kazdej skrzynce pocztowej ;p

Status:
Meowscles
Sniffiarz
Newbie
Posty: 121
Rejestracja: 1 rok temu
Reputacja: 11

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Nieprzeczytany post autor: Meowscles » 11 mies. temu

Zeempor pisze:
11 mies. temu
No to dziala chyba na zasadzie przekierowan czy cos takiego i to chyba norma w kazdej skrzynce pocztowej ;p
tez mi sie tak wydaje

Status:
LadyEM
Opiowrak
Awatar użytkownika
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: 2 lata temu
Reputacja: 74

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Nieprzeczytany post autor: LadyEM » 11 mies. temu

Nie wiem jak wy ale ja mogę sobie podpiąć np. mojego normalnego maila żeby przychodziły mi na skrzynkę icloud :)

Status:
KotPerski
Odkurzacz
Awatar użytkownika
Użytkownik
Posty: 842
Rejestracja: 4 lata temu
Reputacja: 259

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Nieprzeczytany post autor: KotPerski » 11 mies. temu

LadyEM pisze:
11 mies. temu
Nie wiem jak wy ale ja mogę sobie podpiąć np. mojego normalnego maila żeby przychodziły mi na skrzynkę icloud :)
A na chuj tak robic wogole? Lepiej rozdzielne miec maile nawet jakby sie dalo a czy sie da to nie wiem

Status:
LadyEM
Opiowrak
Awatar użytkownika
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: 2 lata temu
Reputacja: 74

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Nieprzeczytany post autor: LadyEM » 11 mies. temu

KotPerski pisze:
11 mies. temu
LadyEM pisze:
11 mies. temu
Nie wiem jak wy ale ja mogę sobie podpiąć np. mojego normalnego maila żeby przychodziły mi na skrzynkę icloud :)
A na chuj tak robic wogole? Lepiej rozdzielne miec maile nawet jakby sie dalo a czy sie da to nie wiem
Bo ja mam dwie skrzynki z których korzystam na codzień a tak wszystko przychodzi mi na jedną i korzystam wtedy tylko z jednej aplikacji zamiast dwóch.

Status:
Biskup_Analny
Opiowrak
Awatar użytkownika
Biskup
Posty: 398
Rejestracja: 3 lata temu
Reputacja: 186

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Nieprzeczytany post autor: Biskup_Analny » 11 mies. temu

KotPerski, Da się gogla pod protona podłączyć.
Anus Domini

Status:
punto
Ssak
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 5 mies. temu
Reputacja: 4

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Nieprzeczytany post autor: punto » 5 mies. temu

a poleci ktoś jakąś alternatywe dla protona?

Status:
rikko
Blister
Newbie
Posty: 6
Rejestracja: 11 mies. temu
Reputacja: 2

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Nieprzeczytany post autor: rikko » 4 mies. temu

Dobra to ja się wypowiem w kwestii bezpieczeństwa.

Poczta, pocztą polecam Tutanote,lub Mailfence.

Ale jest jeszcze jedna kwestia odnośnie bezpieczeństwa.
Polecam założyć pocztę przy włączonym VPNIE z przeglądarki Tor Browser, oczywiście java ma być na disabled przy tym.

Gdy nie uda Wam się założyć poczty poprzez docelową przeglądarke Tor Browser (VPN i tak włączony ma być cały czas) to proszę ściągnijcie program Advanced Onion Router, jest to program który bazuje na Torze gdzie ominiecie blokadę jeśli założenie poczty przez Tor Browser zawiedzie.

W tym programie dodajecie tam przeglądarkę z której korzystacie,gdzie pełen ruch będzie szyfrowany poprzez TOR. :thumbup:

Status:
Champion63
Narkotykacz
Awatar użytkownika
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 2 lata temu
Reputacja: 42

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Nieprzeczytany post autor: Champion63 » 4 mies. temu

rikko pisze:
4 mies. temu
Dobra to ja się wypowiem w kwestii bezpieczeństwa.

Poczta, pocztą polecam Tutanote,lub Mailfence.

Ale jest jeszcze jedna kwestia odnośnie bezpieczeństwa.
Polecam założyć pocztę przy włączonym VPNIE z przeglądarki Tor Browser, oczywiście java ma być na disabled przy tym.

Gdy nie uda Wam się założyć poczty poprzez docelową przeglądarke Tor Browser (VPN i tak włączony ma być cały czas) to proszę ściągnijcie program Advanced Onion Router, jest to program który bazuje na Torze gdzie ominiecie blokadę jeśli założenie poczty przez Tor Browser zawiedzie.

W tym programie dodajecie tam przeglądarkę z której korzystacie,gdzie pełen ruch będzie szyfrowany poprzez TOR. :thumbup:
Bardzo ale to bardzo dobra porada.

Status:
KotPerski
Odkurzacz
Awatar użytkownika
Użytkownik
Posty: 842
Rejestracja: 4 lata temu
Reputacja: 259

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Nieprzeczytany post autor: KotPerski » 4 mies. temu

rikko, o tym onion router nie słyszałem jest do tego jakis sprawdzony link?

Status:
rikko
Blister
Newbie
Posty: 6
Rejestracja: 11 mies. temu
Reputacja: 2

Czy protonmail.com jest bezpieczny [uwaga!]

Nieprzeczytany post autor: rikko » 4 mies. temu