Zatrzymanie paczki

Dział poruszający prawne kwestie użytkowania używek. Pytania dotyczące legalności i statusu prawnego.
Status:
tester10
Sniffiarz
Użytkownik
Autor tematu
Posty: 152
Rejestracja: 4 lata temu
Reputacja: 21

Zatrzymanie paczki

Nieprzeczytany post autor: tester10 » 3 lata temu

Paka wstrzymana do weryfikacji przez firmę przewozową z powodu podejrzeń o niepożądaną zawartość. Ktoś ma wiedzę na temat kroków/procedur podejmowanych przez firmę kurierską? Jest to jednoznaczne z otwarciem paki oraz poinformowaniem organów ścigania?

BHP w tym konkretnym zamówienie kulało...

Z góry dzięki za odpowiedź.

Status:
Anonim70
Newbie

Zatrzymanie paczki

Nieprzeczytany post autor: Anonim70 » 3 lata temu

tester10 pisze:
3 lata temu
Paka wstrzymana do weryfikacji przez firmę przewozową z powodu podejrzeń o niepożądaną zawartość. Ktoś ma wiedzę na temat kroków/procedur podejmowanych przez firmę kurierską? Jest to jednoznaczne z otwarciem paki oraz poinformowaniem organów ścigania?

BHP w tym konkretnym zamówienie kulało...

Z góry dzięki za odpowiedź.
dokładnie ma obwiązek poinformowania organów ścigania , wiec spodziewaj się wizyty smutnych panów lub urzędu celnego- więc radzę usunąć wszystko co mogłoby ci zaszkodzić z adresu(wag,samarek czy jakich kolwiek używek) w miejscu który był podany na tamtej paczce + urządzenia z którego tego dokonałes ... czego innego się można spodziewać ? łamiesz prawo nie zachowałeś żadnych zasad bhp.

Status:
tester10
Sniffiarz
Użytkownik
Autor tematu
Posty: 152
Rejestracja: 4 lata temu
Reputacja: 21

Zatrzymanie paczki

Nieprzeczytany post autor: tester10 » 3 lata temu

Ktoś mógłby podzielić się informacją jak można wyjść z tego bez szwanku? Oprócz rzeczy wymienionych przez Przybysz,

Status:
Enchi
Odkurzacz
Awatar użytkownika
EnchiM
Posty: 686
Rejestracja: 3 lata temu
Reputacja: 812

Zatrzymanie paczki

Nieprzeczytany post autor: Enchi » 3 lata temu

tester10, przede wszystkim zastanów się czy mogą mieć na Ciebie jakieś dowody. Na przesłuchaniu wypieraj się wszystkiego. „Nic nie zamawiałem, nic nie wiem”.
Pamiętaj, że to oni musza Ci udowodnić winę. No i pozbądź się z domu wszystkiego co ma jakiekolwiek powiązanie z RC.

Płaciłeś przelewem czy btc?

I mógłbym spytać od którego Vendora leciał gołąb?
„Łatwiej mieć zasady, kiedy jest się najedzonym".

ZABRONIONE pisanie o: metodach, czasie i kraju wysyłki czy płatności; szczegółach pakowania, nazwach sklepów spoza forum lub innych forach.
Orientacyjna liczba dni lotu/oczekiwania - dozwolona. Daty/dni tygodnia - zabronione!
NIE porównuj sklepów w działach partnerskich. Nie pytaj tam o produkty, których sklepy nie oferują. Są od tego inne działy!
NIE piszemy treści w stylu ktoś coś pomoże czy sprzeda, forum to nie ogłoszenia!
NIE linkuj obrazków! Każdy wrzucany obrazek musi zostać osadzony w odpowiednich tagach lub jako załącznik.
Poradnik dodawania zdjęć | How to add photos?
Rangi na forum | Ranks on forum
Awans na pełnoprawnego użytkownika | Promotion to a full-fledged user
Jak pisać opinie? | How to write reviews?
Zakaz promocji i pisania o marketach z deep webu. | Prohibition of promotion and writing about deep web stores.

Status:
tester10
Sniffiarz
Użytkownik
Autor tematu
Posty: 152
Rejestracja: 4 lata temu
Reputacja: 21

Zatrzymanie paczki

Nieprzeczytany post autor: tester10 » 3 lata temu

Enchi, platnosc BTC, kilka dni przed zamówieniem doladowywalem portfel. niestety nie zabezpieczalem połączeń vpn. dowodem na pewno sa dane i ew urządzenie, z ktorego zamowienie bylo opłacone. inne dowody? oprocz paczek od innej firmy kurierskiej lecącej zza granicy na ten sam adres to brak...

wiem, ze brak bhp jest rażący. madry polak po szkodzie.

bede wdzieczny za dodatkowe rady.

jaki v? one and only

Status:
Edzia
Narkotykacz
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: 3 lata temu
Reputacja: 134

Zatrzymanie paczki

Nieprzeczytany post autor: Edzia » 3 lata temu

Spodziewaj się wezwania w dalekiej przeszłości

Status:
claude_speed
Sniffiarz
Awatar użytkownika
Newbie
Posty: 90
Rejestracja: 4 lata temu
Reputacja: 16

Zatrzymanie paczki

Nieprzeczytany post autor: claude_speed » 3 lata temu

Duża ilość? Spodziewaj się wezwania. Generalnie tak jak przedmówcy - zasada nie wiem, nic nie zamawiałem.

Status:
tester10
Sniffiarz
Użytkownik
Autor tematu
Posty: 152
Rejestracja: 4 lata temu
Reputacja: 21

Zatrzymanie paczki

Nieprzeczytany post autor: tester10 » 3 lata temu

Zasada „nie wiem, nie widziałem” będzie wystarczająca? Chodzi mi o to czy można się tutaj spodziewać raczej „machnięcia ręką” i właśnie wezwania, po czym zamknięcie sprawy czy raczej wjazdu na pełnej k00rwie, zabezpieczanie urządzeń, sprawdzanie historii bankowej i zawijki xd

claude_speed, zawartość paki to 45 bilecików więc troszkę mimo wszystko jest :/

Status:
beeniepatu
Odkurzacz
Awatar użytkownika
Newbie
Posty: 750
Rejestracja: 4 lata temu
Reputacja: 339

Zatrzymanie paczki

Nieprzeczytany post autor: beeniepatu » 3 lata temu

tester10, przede wszystkim sie uspokoj. Nie napisales ile zamawiales i co z bhp kulalo. Zamowienie na swoje nazwisko i adres? Jak tak to teoretycznie moga Cie odwiedzic smutni panowie i dokonac przeszukania. Musialaby to byc jednak znaczna ilosc. Najpewniej skonczy sie wezwaniem. I o wezwaniach masz wszystko opisane w stosownym watku tu na forum. Platnoscia na ten moment nie masz co sie co przejmowac, bo to nie wpadla baza V tylko nieznana paczka. Wiec nie wiadomo kto, komu, kiedy, jakim tytulem i jaka kwote mialby placic. Na przesluchaniu trzymasz cisnienie. Mowisz, ze nic nie zamawiales, nie wiesz o co chodzi. Jak masz watpliwosci czy jestes w stanie wytrzymac cisnienie to skonsultuj sie z prawnikiem. Przy nieznacznych ilosciach jest mozliwosc wniesienia o umorzenie ale to Ty musisz ta prosbe wyartykulowac, co jest rownoznaczne z przyznaniem sie do winy - przemytu wewnatrzwspolnotowego. Osobiscie nie polecam tej opcji

Dodano po 1 minucie 36 sekundach:
tester10, poprzeniego posta pisalem nie widzac Twojego ostatniego. 45 blotterow? Czego?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Status:
tester10
Sniffiarz
Użytkownik
Autor tematu
Posty: 152
Rejestracja: 4 lata temu
Reputacja: 21

Zatrzymanie paczki

Nieprzeczytany post autor: tester10 » 3 lata temu

beeniepatu, 45 gramików 4cmc. Olanie BHP w tym przypadku to imię, nazwisko, adres i nr tel... Nauczka na przyszłość zeby nie zakładać ze po x udanych próbach następny raz tez uda się po myśli...

Z wstrzymaniem ciśnienia nie powinno byc problemu. Chodzi o to czy przy tych 45g stwierdzenie: „Nie wiem o co chodzi. To musiała byc jakaś pomyłka” bedzie legitne i smutni panowie stwierdza ze nie ma co drazyc tej sprawy? :/

Status:
beeniepatu
Odkurzacz
Awatar użytkownika
Newbie
Posty: 750
Rejestracja: 4 lata temu
Reputacja: 339

Zatrzymanie paczki

Nieprzeczytany post autor: beeniepatu » 3 lata temu

tester10, to juz sporo i jest juz ryzyko wizyty. Choc sam osobiscie watpie. Na wszelki wypadek wyczysc kwadrat i elektronike - zadnej wagi czy samarek. Jak skonczy sie to wezwaniem, to znaczy, ze taka ilosc nie byla zbytnio interesujaca, wiec Twoja legenda i konsekwencja w zupelnosci powinny wystarczyc.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Status:
tester10
Sniffiarz
Użytkownik
Autor tematu
Posty: 152
Rejestracja: 4 lata temu
Reputacja: 21

Zatrzymanie paczki

Nieprzeczytany post autor: tester10 » 3 lata temu

Kwadrat wyczyszczony, elektronika mam nadzieję również...

Wiem, że to wróżenie z fusów, ale ewentualna wizyta to kwestia powiedzmy tygodnia czy nawet i 3-4 tygodni od wpadki?

beeniepatu, dzięki za pomoc i zaanagażowanie w temat. Gdybyś miał jeszcze jakieś dodatkowe rady/tipy/sugestie to chętnie przyjmę je tutaj lub na priv. Dzięki raz jeszcze!

Status:
beeniepatu
Odkurzacz
Awatar użytkownika
Newbie
Posty: 750
Rejestracja: 4 lata temu
Reputacja: 339

Zatrzymanie paczki

Nieprzeczytany post autor: beeniepatu » 3 lata temu

tester10, wg mnie zadnej wizyty mial nie bedziesz. Ale nie mozna tego wykluczyc. Jak chodzi o czas to temat pojdzie do laboratorium by stwierdzic czy to produkt faktycznie zakazany na terytorium kaczystanu, takze to z zasady raczej tygodnie/miesiace niz dni 😎
Pamietaj, ze ludzie zamawiaja takie rzeczy na nie swoje ale czasem prawdziwe dane i adresy - dlaczego nie mialbys byc wlasnie przykladem, ze ktos zamowil na Twoje dane... Nikt Cie nie zlapal za reke, nie ma nikt Twojego zamowienia i platnosci. Bedzie dobrze
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Status:
tester10
Sniffiarz
Użytkownik
Autor tematu
Posty: 152
Rejestracja: 4 lata temu
Reputacja: 21

Zatrzymanie paczki

Nieprzeczytany post autor: tester10 » 3 lata temu

beeniepatu, dzięki wielkie za dobre słowa. Elektronika, która była użyta do złożenia zamówienia póki co jest całkowicie odstawiona i korzystam z zamienników. Mimo wszystko rzecz która mnie martwi to adresy ip i ew sprawdzenie historii odwiedzonych stron u dostawcy internetu lub operatora komórkowego w przypadku internetu sieciowego. Nie schizować aż tak bardzo, bo to jednak smutni Panowie z Polski? :|

Co do elektroniki, zatrzymanie sprzętu jest RACZEJ mało prawdopodobne? Tak jak mówisz, za rękę mnie nikt nie złapał więc zastanawiam się czy takie zabezpieczenie mojego sprzętu byłoby w ich sytuacji uzasadnione.

Dzięki!

Status:
beeniepatu
Odkurzacz
Awatar użytkownika
Newbie
Posty: 750
Rejestracja: 4 lata temu
Reputacja: 339

Zatrzymanie paczki

Nieprzeczytany post autor: beeniepatu » 3 lata temu

tester10, zeby takie srodki mialy byc stosowane, musialbys byc podejrzanym a bedziesz na 99.99% swiadkiem w sprawie - co oczywiscie moze sie zmienic w toku sprawy. W przypadku przeszukania, zasadniczo powinno dotyczyc tylko konkretnej rzeczy - w tym wypadku narkotykow. Nic nie powinno zostac zatrzymane.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam