Przechwycona paczka

Dział poruszający prawne kwestie użytkowania używek. Pytania dotyczące legalności i statusu prawnego.
Status:
Gargameli
Wynalazca NZT
Awatar użytkownika
nIePoCzYtAlNa
Posty: 5153
Rejestracja: 6 lata temu
Reputacja: 3260

Przechwycona paczka

Nieprzeczytany post autor: Gargameli » 3 lata temu

Ostatni post z poprzedniej strony:

pigularz123, Koniec offtopa i spamu. Te podstawowe kwestie były już wiele razy poruszane.
ZABRONIONE pisanie o: metodach, czasie i kraju wysyłki czy płatności; szczegółach pakowania, nazwach sklepów spoza forum lub innych forach.
Orientacyjna liczba dni lotu/oczekiwania - dozwolona. Daty/dni tygodnia - zabronione!
NIE porównuj sklepów w działach partnerskich. Nie pytaj tam o produkty, których sklepy nie oferują. Są od tego inne działy!
NIE piszemy treści w stylu ktoś coś pomoże czy sprzeda, forum to nie ogłoszenia!
NIE linkuj obrazków! Każdy wrzucany obrazek musi zostać osadzony w odpowiednich tagach lub jako załącznik.
Poradnik dodawania zdjęć | How to add photos?
Rangi na forum | Ranks on forum
Awans na pełnoprawnego użytkownika | Promotion to a full-fledged user
Jak pisać opinie? | How to write reviews?
Zakaz promocji i pisania o marketach z deep webu. | Prohibition of promotion and writing about deep web stores.

Status:
drooprer
Sniffiarz
Awatar użytkownika
Użytkownik
Posty: 154
Rejestracja: 5 lata temu
Reputacja: 41

Przechwycona paczka

Nieprzeczytany post autor: drooprer » 3 lata temu

Ziomkowi jakiś czas temu (w tamtym roku) przechwycili pakę od Preda i też zamawiał na prawdziwy adres domowy i jak do tej pory nie dostał żadnego wezwania. Może przy małych ilościach to po prostu niszczą zawartość i nie wzywają, albo mają tyle spraw tam, że przeoczają niektóre. Chyba, że faktycznie tyle badania trwają i w końcu Celnicy się odezwą z wynikami.

Status:
mrcn1488
Ssak
Newbie
Posty: 64
Rejestracja: 3 lata temu
Reputacja: 12

Przechwycona paczka

Nieprzeczytany post autor: mrcn1488 » 3 lata temu

Sprawa jest prosta. Jak paczka z zagranicy np z Chin to mówi się ze alliekspres te sprawy. Wez papugę koszt okolo 500 zł. Nie będą Cię ciagnac za język. RC to środki zagrażające zyciu a nie nar******ki wiec to taki sam artykuł jak sprzedaż przeterminowanej kiełbasy. A płaciłeś w kryptowalutach i niemow ze w BTC tylko ze XRP ADA lub coś takiego niech się głowią ;) laptop się zapsul z którego najczęściej zamawiałeś buty z Chin. Czesto gadajac z ludźmi próbując być madroglupi mówiąc ze ich znajomy ma pare BTC XD Kiedyś u mnie w mieście był sklep z takimi chemicznymi odczynnikami. Sprzedawali tam wkłady do kominków zapachy do aut z instrukcja ze nie jest to do spożycia. Bagiety miały związane ręce a bohaterska straż miejska stała po drugiej stronie ulicy na swojej kopercie by stawiać mandaty ludziom złe parkującymi. A tak w temacie to przesłuchanie najczęściej odbywa się w sanepidzie ;)

Status:
Bruce
Odkurzacz
Awatar użytkownika
Użytkownik
Posty: 798
Rejestracja: 5 lata temu
Reputacja: 123

Przechwycona paczka

Nieprzeczytany post autor: Bruce » 3 lata temu

mrcn1488 pisze:
3 lata temu
A tak w temacie to przesłuchanie najczęściej odbywa się w sanepidzie
?? A to ciekawe ??

Status:
beeniepatu
Odkurzacz
Awatar użytkownika
Newbie
Posty: 750
Rejestracja: 4 lata temu
Reputacja: 339

Przechwycona paczka

Nieprzeczytany post autor: beeniepatu » 3 lata temu

mrcn1488 pisze:
3 lata temu
próbując być madroglupi
mrcn1488, tak, to wspaniale opisuje Twoj popelniony komentarz.
Jakbys zadal sobie trud przeczytania o czym traktuje ten watek, to bys nie udzielal tak znakomicie "madroglupich" rad. Nie bede Ci wszystkiego wyluszczal, ale jedno musze, bo to fundamentalna kwestia:
Przechwycona paczka z potwierdzona zakazana zawartoscia to mozliwy zarzut o przemyt wewnatrzwspolnotowy a nie o handel czy posiadanie


Prosba wielka do Ciebie - jak zabierasz glos w tym temacie to:
- rob to na trzezwo
- badz merytoryczny
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Status:
mrcn1488
Ssak
Newbie
Posty: 64
Rejestracja: 3 lata temu
Reputacja: 12

Przechwycona paczka

Nieprzeczytany post autor: mrcn1488 » 3 lata temu

beeniepatu pisze:
3 lata temu
popelniony komentarz.
Studia Humanistyczne?
beeniepatu pisze:
3 lata temu
Przechwycona paczka z potwierdzona zakazana zawartoscia to mozliwy zarzut o przemyt wewnatrzwspolnotowy a nie o handel czy posiadanie
Tu można wziąć papugę ,bo jako swiadek można roznieś korzystać z pełnomocnika. On będzie chciał isc na samogwałt(dpk). Najlepiej mówić ze nic nie wiesz o tej paczce, mogły być buty bo często zamawiasz coś z aliekspres No ale jak mówiłem. Laptopa już nie masz. Bo spalił się pare dni temu.

Status:
beeniepatu
Odkurzacz
Awatar użytkownika
Newbie
Posty: 750
Rejestracja: 4 lata temu
Reputacja: 339

Przechwycona paczka

Nieprzeczytany post autor: beeniepatu » 3 lata temu

mrcn1488, po raz kolejny powtorze - jak sie wypowiadasz w tym watku, to rob to na trzezwo. Wyspij sie i pogadamy. Wspomnienie o dpk kiedy mamy do czynienia ze zwyklym swiadkiem w sprawie, pozwala domniemywac, ze myla Ci sie paragrafy
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Status:
mrcn1488
Ssak
Newbie
Posty: 64
Rejestracja: 3 lata temu
Reputacja: 12

Przechwycona paczka

Nieprzeczytany post autor: mrcn1488 » 3 lata temu

Nie myła mi się paragrafy tylko z wiedzy i doświadczenia życiowego wiem ze papuga się układa z psami i dla niego dpk to najwygodniejsze rozwiązanie.

Dodaje post ( ze świadka zawsze możesz stać się podejrzanym)

Wiadomość moderatora

scalono

Status:
beeniepatu
Odkurzacz
Awatar użytkownika
Newbie
Posty: 750
Rejestracja: 4 lata temu
Reputacja: 339

Przechwycona paczka

Nieprzeczytany post autor: beeniepatu » 3 lata temu

mrcn1488, rozmawiamy w temacie przechwyconej paczki. Nie watpie w Twoje doswiadczenie zyciowe i wiedze, ale poddaje w watpliwosc teze o papudze, ktory/a ugaduje sie z psami w tak, w 99% procent przypadkow, prostej sprawie. Przecietny papuga wie doskonale, ze by ze swiadka stac sie podejrzanym, to jest to rola organow scigania. Nawet paczka zaadresowana na nasze dane i adres nie jest podstawa do bycia podejrzanym. Nikt sie z psami nie uklada, chyba, ze zamowiles hurtowe ilosci, miales fiskanie na kwadracie gdzie zabezpieczono stosowny material dowodowy. Papuga standardowo doradzi co i jak mowic, nie doradzi przyznania sie i dpk ot tak. Nawet jak czynnosci ewidentnie wskaza na wine swiadka, to doradzi zlozyc wniosek o umorzenie postepowania. DPK to jest opcja na bardzo zaawansowanym etapie sledztwa, gdzie pozostale wnioski o wspomniane opcje, zostaly odrzucone. Jak dzieje sie to w sprawach o zatrzymanie paczki, to jest to procent, jak nie promil spraw.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Status:
mrcn1488
Ssak
Newbie
Posty: 64
Rejestracja: 3 lata temu
Reputacja: 12

Przechwycona paczka

Nieprzeczytany post autor: mrcn1488 » 3 lata temu

Oboje mamy racje papuga doradzi co i jak ja mając jednego z lepszych karnistów w moim mieście odpowiadając za nieumyślny wypadek samochochodowy ble ble ble idąc do papugi posiedział mi „pan jako swiadek ma prawo korzystać z pełnomocnika” dałem mu x pln mówiąc ze po to tu przyszedłem by korzystać ze swoich praw. Zobaczył wezwanie wyciągnął telefon o zadzwonił do policjanta prowadzacego sprawę bo miał go zapisanego w kontaktach, by przełożyć przesłuchanie. A na przesłuchaniu jadłem makowca :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: poszedłem na samogwałt. A papuga przy mnie załatwił pare spraw z panem policjantem. Wniosek taki nie wazne za co przesłuchanie bierzcie papugę, nie żałować kasy.

Status:
beeniepatu
Odkurzacz
Awatar użytkownika
Newbie
Posty: 750
Rejestracja: 4 lata temu
Reputacja: 339

Przechwycona paczka

Nieprzeczytany post autor: beeniepatu » 3 lata temu

mrcn1488, nieumyslny wypadek samochodowy (z poszkodowanymi jak domniemywam) to zupelnie cos innego niz ztarzymana paczka
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Status:
idiota
Blister
Newbie
Posty: 6
Rejestracja: 3 lata temu
Reputacja: 1

Przechwycona paczka

Nieprzeczytany post autor: idiota » 3 lata temu

Leci 3msc jak rakieta padła i nic, jest jakaś możliwość, że nic z tego nie będzie?
Bo mi wątroba zgnije od chlania na uspokojenie 8-)

Status:
Smith
Wściekły wąż
Awatar użytkownika
Newbie
Posty: 1855
Rejestracja: 5 lata temu
Reputacja: -604

Przechwycona paczka

Nieprzeczytany post autor: Smith » 3 lata temu

idiota, takie sprawy dlugo się ciągną. Nawet 3 lata, choć paka wcale nie musiala zostać spenetrowana przez celników, to tylko jedna z opcji. Tak czy siak czas gra na Twoja korzyść. Masz czas zaplanować spójna wersję, więcej możliwości na zasłanianie się niepamięcią nawet jeśli wydarzy się ten najczarniejszy scenariusz, tylko opanuj stres i będzie git. Co ma być to będzie zamawianie na swoje dane to glupota, no ale czasem musi dojść do takich sytuacji, żeby zrozumieć :P
Through sin and self destruction I stumble home, never alone

Status:
idiota
Blister
Newbie
Posty: 6
Rejestracja: 3 lata temu
Reputacja: 1

Przechwycona paczka

Nieprzeczytany post autor: idiota » 3 lata temu

Jeszcze jeo pytanie, w takingu pewnej popularnej firmy powino być twoje imię i nazwisko, czy tylko nazwisko

Status:
Smith
Wściekły wąż
Awatar użytkownika
Newbie
Posty: 1855
Rejestracja: 5 lata temu
Reputacja: -604

Przechwycona paczka

Nieprzeczytany post autor: Smith » 3 lata temu

idiota, raczej dziwne pytanie. Tracking, trackingiem jeżeli paczka Ci wpadła będą patrzeć na to co na niej jest napisane. Imię nazwisko pół biedy bo to nie są wrażliwe dane osobowe. Gorzej jak podales numer telefonu czy adres zamieszkania.

Jeśli pytasz o co innego to raczej się nie dowiesz, bo dużo jest "popularnych firm", a napisac jaka dokladnie, albo chociaż podpowiedzieć, która to, nie radze. Nie awansowałeś także na użytkownika, więc PW odpada.
Through sin and self destruction I stumble home, never alone

Status:
idiota
Blister
Newbie
Posty: 6
Rejestracja: 3 lata temu
Reputacja: 1

Przechwycona paczka

Nieprzeczytany post autor: idiota » 3 lata temu

Tylko adres, ale zdziwiło mnie na trackingu, że jest tylko moje nazwisko, v zjebał, czy umyślnie, żeby wydawała się podejrzana.
Trochę się stresuje ale ogólnie mam wyjebane pójdę va banque, nic nie zamawiałem.