Fenyloetyloamina (Phenethylamine, FEA)

Other research chemicals not matching the groups above.
Status:
aras
Wściekły wąż
User avatar
Gubernator
Topic author
Posts: 2135
Joined: 6 years ago
Reputation: 753

Fenyloetyloamina (Phenethylamine, FEA)

Unread post by aras » 4 years ago

Czym jest fenyloetyloamina?

Fenyloetyloamina, znana także jako PEA, to organiczny związek chemiczny będący pochodną etyloaminy z dodatkową grupą fenylową. Powstaje głównie w wyniku naturalnej biosyntezy, jednak występuje również w niektórych produktach spożywczych, między innymi w czekoladzie.

W organizmie znajduje się ona w ośrodkowym układzie nerwowym i bierze udział w stymulacji mózgu do syntezy takich neuroprzekaźników jako dopamina, serotonina oraz norepinefryny.

Moja przygoda :D
Pierwsze co to mala dawka na oko, moze z 500mg albo i mniej... moze lekki efekt placebo.
Po jakims czasie zarzucilem niecale 1,5g z chyba mniejszym efektem co wczesniej.

Wkurwilem sie ze nie dziala, jestem debil (nie robcie jak ja) i wrzucilem lyzeczke, jakies 4 gramy...
O ja pierdole! Po jakichs 15 minutach zaczely sie ciarki na glowie... i zajebisty haj!
Glowa i cialo takie lekkie jakbym sie unosil... ciarki na glowie wieksze niz po przyjeciu MDMA...
Euforia calkiem spora, te efekty utrzymywaly sie o dziwo jakies 40-50 minut, lekko slabnac po ok pol godziny.

Wystapily tez efekty uboczne: serce bilo nieco szybciej, temperatura ciala nieco podniesiona oraz cisnienie skoczylo bo czuc w czaszcze.
Efekty uboczne niezbyt duze, lecz zdecydowanie wyczuwalne.

Powrot calkowity wyniosl ok. 1.5h. Po czym czulem sie normalnie.

Jakby ktos probowal to uwazajcie bo to naprawde mocna substancja i podobno daje mocna stymulacje, czego ja zbytnio nie doswiadczylem.
Na szczescie po wiekszej dawce nie mmialem checi zeby znowu zarzucic.

Dzielcie sie opiniami psychoswiry, mam nadzieje ze nie jestem tu najbardziej pojebany :problem:
Psychodela, psychodeliczny styl!
My walczymy dla niego, my walczymy wraz z nim!

Status:
priap
Odkurzacz
User avatar
Newbie
Posts: 681
Joined: 6 years ago
Reputation: 169

Fenyloetyloamina (Phenethylamine, FEA)

Unread post by priap » 4 years ago

Jako suplement diety może się sprawdzać, rekreacyjnie wcale. Osobiście zażywałem to w akompaniamencie z hordeniną w celu zwiększenia uwagi i percepcji. Niestety po 3 tygodniach efektów nie zauważyłem i zacząłem badania z substancjami, których działanie czuć od pierwszego zażycia.

Status:
aras
Wściekły wąż
User avatar
Gubernator
Topic author
Posts: 2135
Joined: 6 years ago
Reputation: 753

Fenyloetyloamina (Phenethylamine, FEA)

Unread post by aras » 4 years ago

priap, czuc czuc, tez taki madry bylem ponizej 3g...
Ale bez hordeniny.
Psychodela, psychodeliczny styl!
My walczymy dla niego, my walczymy wraz z nim!

Status:
priap
Odkurzacz
User avatar
Newbie
Posts: 681
Joined: 6 years ago
Reputation: 169

Fenyloetyloamina (Phenethylamine, FEA)

Unread post by priap » 4 years ago

aras, dla mnie ilości ponad 3g na dzień to już przesada.

Status:
aras
Wściekły wąż
User avatar
Gubernator
Topic author
Posts: 2135
Joined: 6 years ago
Reputation: 753

Fenyloetyloamina (Phenethylamine, FEA)

Unread post by aras » 4 years ago

priap, nie na codzien oczywiscie haha. Chodzi mi ze mogles dorzucac az do odczuwalnych efektow.
Chociaz sa tez ludzie na ktorych niby nie dziala.
Lecz trzeba uwazac bo wzrasta cisnienie i bicie serca.
Psychodela, psychodeliczny styl!
My walczymy dla niego, my walczymy wraz z nim!

Status:
Wizzair
Wściekły wąż
User avatar
Użytkownik
Posts: 2068
Joined: 6 years ago
Reputation: 720

Fenyloetyloamina (Phenethylamine, FEA)

Unread post by Wizzair » 4 years ago

:lol: przecież pea zwiększa ilość noradrenaliny i dopaminy, to logiczne, że majstruje z ciepłota, zwiększa ciśnienie i puls itd.

Niektórzy majstrują z mixsmi pea + imao.
To radykalnie zmniejsza dawkę potrzebna do uzyskania efektu, jednocześnie skrajnie obniża próg przegięcia.

Status:
Anonim67
Newbie

Fenyloetyloamina (Phenethylamine, FEA)

Unread post by Anonim67 » 3 years ago

Moja przygoda z tym oddczynnikiem wyglądała tak, że zarzuciłem jakąś tabletkę na parkinsona, ważne w niej jest że jest blokerem inhibitora MAO, co sprawia że FEA klepie, bo ten inhibitor niweluje rekreacyjne działanie środka. Po jakiejś godzinie może półtorej wciągnąłem setkę FEA, sniff niemiłosierny najgorszy ze wszystkiego co wciągałem, działanie około 15 minet ale najlepsze ze wszystkiego co brałem w życiu. Można tak dociągać 24h dopoki tabletka na parkinsona działa ale nie kopie już tak zajebiaszczo jak za pierwszym razem. Od razu ugaszę zapał niektórych użytkowników, tabletki te są NA RECEPTE. Jest temat na hypku.

Status:
Peres
Szczur
Newbie
Posts: 22
Joined: 3 years ago
Reputation: 2

Fenyloetyloamina (Phenethylamine, FEA)

Unread post by Peres » 3 years ago

Straszny badziew nawet się nie umywa do porządnych odczynników.

Status:
Warwick
Odkurzacz
User avatar
Użytkownik
Posts: 699
Joined: 6 years ago
Reputation: 193

Fenyloetyloamina (Phenethylamine, FEA)

Unread post by Warwick » 3 years ago

Czyli wypowie się ktoś co i jak. Do czego się nadaje a do czego nie? Bez żadnych dodatków, a jak z dodatkami to z jakimi i dlaczego? I czy jeśli jest się na imprezie to pobudzi umysł czy nie?

Status:
NieZwyczajnie
Zaklinacz węży
User avatar
Politoksykofil
Posts: 972
Joined: 5 years ago
Reputation: 444

Fenyloetyloamina (Phenethylamine, FEA)

Unread post by NieZwyczajnie » 3 years ago

Warwick wrote:
3 years ago
Do czego się nadaje a do czego nie?
Nadaje się jako drobny poprawiacz nastroju, nie jest to środek nadający się do sponiewierania się, ale jeśli jesteś człowiekiem z reguły ponurym to działanie powinno ci przypaść do gustu.
Warwick wrote:
3 years ago
Bez żadnych dodatków, a jak z dodatkami to z jakimi/quote]
Inhibitory monoaminooksydazy są dobrym dodatkiem.
Warwick wrote:
3 years ago
i dlaczego?
Monoaminooksydaza trawi PEA przez co mało z niej rzeczywiście dociera do mózgu, inhibitory "wyłączają" ją więc więcej PEA się wchłonie.
Warwick wrote:
3 years ago
I czy jeśli jest się na imprezie to pobudzi umysł czy nie?
Jak najbardziej, będziesz ciut bardziej rozmowny, energiczny i myślenie będzie ci szło lepiej. Jednak PEA to nie jest narkotyk imprezowy a suplement, nie oczekuj po tym działania w stylu MDMA/MDA/CMC.

Status:
NieZwyczajnie
Zaklinacz węży
User avatar
Politoksykofil
Posts: 972
Joined: 5 years ago
Reputation: 444

Fenyloetyloamina (Phenethylamine, FEA)

Unread post by NieZwyczajnie » 3 years ago

Kogoś z moderacji prosiłbym o dodanie "[" brakującego po słowie "jakimi" w drugim cytacie.
Pozdrawiam

Status:
Spam2
Dyletant
Newbie
Posts: 1
Joined: 4 months ago
Reputation: 1

Fenyloetyloamina (Phenethylamine, FEA)

Unread post by Spam2 » 4 months ago

Hejże. Mam pytanie o różnice między alfa-fenyloetyloaminą i beta-fenyloetyloaminą. Drugą stosuje od dawna, pierwszą zakupiłem przez pośpiech.. Jest jakieś zastosowanie alfa-fenyloetyloaminy, lub jest możliwy prosty proces przekształcenia w betę? Możliwe, że w mikrodawkach działa jako inhibitor MAO, ale kiepski brak info.. :|

Status:
sampelos
Szczur
Newbie
Posts: 35
Joined: 4 months ago
Reputation: 5

Fenyloetyloamina (Phenethylamine, FEA)

Unread post by sampelos » 4 months ago

A rzuć sobie wzory chemiczne na tace i popatrz na wiązania. I rozkmiń czy da się zrobić podmianę :-)

Status:
Pentatonix
Ssak
Newbie
Posts: 68
Joined: 4 months ago
Reputation: 5

Fenyloetyloamina (Phenethylamine, FEA)

Unread post by Pentatonix » 3 months ago

Ale mówicie o 2-FEA czy 3-FEA?