Mobilne laboratorium amfetaminy

News from the world of research chemicals and information about changes in the law.
Status:
grucha28
Szczur
Użytkownik
Topic author
Posts: 18
Joined: 7 years ago
Reputation: 3

Mobilne laboratorium amfetaminy

Unread post by grucha28 » 7 years ago

-Niedaleko Warszawy funkcjonowała fabryka amfetaminy

- Narkotyki produkowane były w specjalnym laboratorium urządzonym w naczepie

- Policjanci zatrzymali mężczyznę zajmującego się produkcją

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji dowiedzieli się, że członkowie rozbitej przed czterema laty grupy przestępczej po wyjściu na wolność wrócili do swojego fachu i produkują amfetaminę. Ustalili, gdzie wszystko się odbywa. Wspierani przez zespół szturmowy Wydziału Realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji, weszli na wytypowaną niepozorną posesję koło Błonia niedaleko Warszawy.

- Zatrzymali tam 40-letniego Krzysztofa J., chemika jednej z grup przestępczych. Mężczyzna właśnie produkował amfetaminę w specjalnie przygotowanym laboratorium, które było zorganizowane w naczepie ciężarówki. Jak ustalili policjanci, po podłączeniu bieżącej wody i prądu do tego "mobilnego laboratorium" przestępcy mogli produkować narkotyki w dowolnym miejscu w kraju – poinformowała Onet komisarz Agnieszka Hamelusz, rzeczniczka CBŚP.

Na posesji policjanci zabezpieczyli ponad tonę odczynników chemicznych, służących do produkcji amfetaminy. W jednym z pomieszczeń gospodarczych znaleźli ponadto 18 kg świeżo wyprodukowanego narkotyku, który suszył się przy pracujących termowentylatorach. Oprócz tego w naczepie ciężarówki znajdowały się środki odurzające w postaci płynnej – łącznie 1,6 litra.

- Sumując, daje to ponad 20 kilogramów czystej amfetaminy, z której można wyprodukować około 100 kilogramów narkotyku do dalszej dystrybucji. Jego wartość, gdyby trafił do sprzedaży, to milion złotych – wylicza Agnieszka Hamelusz.

Ponadto w stojącym na posesji domu policjanci znaleźli jeszcze prawie dwa kg marihuany, ponad 300 g kokainy i 2,5 tys. tabletek ekstazy. Oprócz tego funkcjonariusze zabezpieczyli luksusowe samochody marki BMW i Volvo, a także blisko 150 tys. zł w gotówce.

Zatrzymany Krzysztof J. był poszukiwany przez organy ścigania od czterech lat, czyli od momentu, kiedy policjanci zlikwidowali największe laboratorium amfetaminy w Polsce. Wówczas w miejscowości Czarny Las odkryta została fabryka narkotyków, w której zabezpieczono 40 ton substancji i odczynników chemicznych, a także broń palną i znaczne ilości amfetaminy i kokainy. Krzysztof J. uniknął wtedy zatrzymania i ukrywał się. Wystawiono za nim dwa listy gończe.

Teraz chemik odpowie za swoje czyny. W Mazowieckim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Warszawie usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości narkotyków. Grozi mu za to do 12 lat więzienia.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci poszukują kolejnych osób uczestniczących w tym przestępczym procederze. Sprawdzają też, dokąd trafiały wyprodukowane w ciężarówce narkotyki.

źródło : onet.pl

Status:
lolek20
Zaklinacz węży
User avatar
Użytkownik
Posts: 973
Joined: 7 years ago
Reputation: 237

Mobilne laboratorium amfetaminy

Unread post by lolek20 » 7 years ago

Pięknie, mamy polskiego Heisenberga. :D

Status:
TheFlash
Blister
User avatar
Użytkownik
Posts: 6
Joined: 7 years ago
Reputation: 0

Mobilne laboratorium amfetaminy

Unread post by TheFlash » 7 years ago

no kurwa pomysł mieli dobry, trzeba im to przyznac. szkoda ze jak zawsze znalazła sie jakas zyczliwa kurwa co podjebala, ja to bym chociaz poprosił o jakiegoś sampla :twisted:
"To sink in hell or soar angelic
You'll need a pinch of psychedelic.."

Status:
Snow Queen
Narkotykacz
User avatar
Użytkownik
Posts: 264
Joined: 7 years ago
Reputation: -31

Mobilne laboratorium amfetaminy

Unread post by Snow Queen » 7 years ago

Haha dokładnie darmowe próbki, Pan Krzysztof Polski Heisenberg tylko zamiast mety amfe produkuje. W artykule duże liczby. Miał pomysł, nie wyszło. -
byłam chora, zakochana, zachorowałam na miłość, chciałam poszybować ku wolności,
chciałam zobaczyć jak wolni żyją, prawie ugrzęzłam w bagnie, wydostałam się bo jedyne czego teraz mi trzeba to jego miłość.

Status:
Mikorolo
Ssak
Użytkownik
Posts: 43
Joined: 7 years ago
Reputation: 1

Mobilne laboratorium amfetaminy

Unread post by Mikorolo » 7 years ago

Ciekawe co by robil, gdyby nie stary dobry Breaking Bad