Zatrzymano 24 osoby podejrzane o przemyt 800 kg narkotyków

News from the world of research chemicals and information about changes in the law.
Status:
grucha28
Szczur
Użytkownik
Topic author
Posts: 18
Joined: 7 years ago
Reputation: 3

Zatrzymano 24 osoby podejrzane o przemyt 800 kg narkotyków

Unread post by grucha28 » 7 years ago

Przez 4 lata zorganizowana grupa przemycała narkotyki Z Hiszpanii do Polski. Z szacunkowych obliczeń wynika, że przestępcy mogli sprowadzić do kraju około 800kg różnych narkotyków. Pieniądze z nielegalnego procederu były wywożone z Polski zagranice i tam były w pełni legalizowane. W trakcie prowadzonych rewizji nieruchomości osób zatrzymanych, zabezpieczono 7 kilogramów marihuany, kilkaset gram amfetaminy, tabletki mdma jak również lsd. Zarekwirowano mienie wartości 300 tysięcy złotych.


Funkcjonariusze szczecińskiego Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 24 osoby, które podejrzewane są o przemyt i rozprowadzenie blisko 800 kg narkotyków - poinformowało CBŚP. Wśród aresztowanych jest trzech liderów zorganizowanej grupy przestępczej.

Image

Według ustaleń policjantów członkowie grupy w latach 2012-2016 zajmowali się przemytem narkotyków do Polski oraz ich sprzedażą na terenie kraju. Pieniądze pozyskane w ten sposób miały być wywożone za granicę i tam wprowadzane do legalnego obrotu.

Jak podało CBŚP, na ślad zorganizowanej grupy przestępczej policjanci ze Szczecina wpadli na początku 2016 r. W postępowaniu ustalono, że przestępcy dokonywali przemytu środków odurzających z Hiszpanii do Polski, gdzie były one sprzedawane. Śledczy szacują, że szajka mogła przemycić i rozprowadzić blisko 800 kg narkotyków.

Image

Szczecińscy funkcjonariusze ustalili, że lider werbował do grupy przestępczej osoby z kryminalną przeszłością. Według szefa gangu miało to zapewnić lojalność oraz pewność, że w przypadku zatrzymania przez policję, osoby te nie będą współpracować z organami ścigania.

Policjanci podczas zatrzymań zabezpieczyli m.in. 7 kg marihuany, kilkaset gramów amfetaminy, tabletki ekstazy, listki LSD oraz mienie przestępców o wartości blisko 300 tys. zł. U zatrzymanych znaleziono również należące do nich trzy pistolety, sztucer i ostrą amunicję.

Image

Funkcjonariusze do grudnia 2016r. zatrzymali 24 osoby, którym przedstawiono m.in. zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przemyt oraz handel narkotykami. Zarzut kierowania grupą przestępczą usłyszały trzy osoby.

Wobec 21 osób Prokuratura Okręgowa w Szczecinie skierowała do sądu akt oskarżenia.

Źródło: PolsatNews.pl

Status:
Snow Queen
Narkotykacz
User avatar
Użytkownik
Posts: 264
Joined: 7 years ago
Reputation: -31

Zatrzymano 24 osoby podejrzane o przemyt 800 kg narkotyków

Unread post by Snow Queen » 7 years ago

Zorganizowana grupa przestępcza, można napisać że niebezpieczna ponieważ posiadali przy sobie broń, w hiszpani dość znany temat marihuany, 4/3 euro za gram to dobra cena dla przemytkow, dziwię że w zestawie znalazły się kartony a nie na przykład tania w tamtych rejonach kokaina.
byłam chora, zakochana, zachorowałam na miłość, chciałam poszybować ku wolności,
chciałam zobaczyć jak wolni żyją, prawie ugrzęzłam w bagnie, wydostałam się bo jedyne czego teraz mi trzeba to jego miłość.