Najlepsza waga

Informacje i wymiana opinii na temat sprzętów służących do kolekcjonowania takich jak wagi, lufki, bonga.
Status:
4mmc
Psychonauta
Awatar użytkownika
Użytkownik
Posty: 634
Rejestracja: 7 lata temu
Reputacja: 88

Najlepsza waga

Nieprzeczytany post autor: 4mmc » 7 lata temu

Ostatni post z poprzedniej strony:

ja będę z taką od wilka zabierał się do odmierzania U na dawki 15mg , jakieś propozycje jak to ugryść ?
TO ŻE ZADZIAŁAŁO I DZIAŁA TAK NA MNIE WCALE NIE ZNACZY ZE PODZIAŁA TAK NA CIEBIE.
ਚਾਰ EM EM ਈਸਵੀ
څلور em em ce
አራት ኤም ኤም ዓ.ም.

Status:
Misjonarz
Odkurzacz
Awatar użytkownika
Użytkownik
Posty: 857
Rejestracja: 7 lata temu
Reputacja: 112

Najlepsza waga

Nieprzeczytany post autor: Misjonarz » 7 lata temu

Na karte i sypać aż te 0,2 wyjdzie. dokładności się nie spodziewaj, miałem tą wagę xD

Status:
Mikorolo
Ssak
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 7 lata temu
Reputacja: 1

Najlepsza waga

Nieprzeczytany post autor: Mikorolo » 7 lata temu

Posiadam wagę której zdjęcie umieścił tu Tabaluga pvvp i nie narzekam

Status:
Strangelove
Sniffiarz
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 7 lata temu
Reputacja: 23

Najlepsza waga

Nieprzeczytany post autor: Strangelove » 7 lata temu

Tosiek pisze:Obrazek Waga 0,001g


Cena: 175.00 PLN
Ty dałeś za nią prawie dwie stówy? O ja pierniczę.
Mam identiko, za 100 zł kupiona na Allegro. Działa ładnie, wyniki nie pływają, można ją nawet kalibrować a na innym forum był opis wchodzenia do menu serwisowego.

Generalnie jak bierzecie wagi, to uważajcie na:
- dokładność 0.01 czy 0.001? Co ważycie?
- odsypywanie - mam drugą wagę dwuzakresową. Chujowa jak barszcz, bo jak sypiesz powoli cokolwiek to ona wskazuje ciągle zero.
- "pływanie" niektóre mają tendencję że wynik ciągle lata +/- i chuja wiesz ile odważyłeś.

Te tanie wagi od wilczego czy piekielnego za dwie dysie, sam na własne oczy widziałem że nie łapała takich 100 mg kryształków, ciągle null.
Ograniczone zaufanie, u mnie waga się czasem "rozjeżdża" ze wskazaniem. Na szczęście tacka waży dokładnie 2.5 g więc zdejmując ją mogę sprawdzić ile zjechała w dół i sobie przeliczę. Niestety, z czasem jestem zmuszony coraz częściej robić taki "double chceck", zwłaszcza przy małych gramaturach. No i 1-2 gramów to na tym nie odważycie, lepiej dać 4 czy więcej o potem podzielić równo.

Aaa, ten cały koks na Allegro pochodzi oczywiście z Chin. Na Aliexpresie idzie ogarnąć to taniej, do mnie leci właśnie druga.
... czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę ...

Status:
Kameleon
Dyso-sensei
Awatar użytkownika
Użytkownik
Posty: 233
Rejestracja: 7 lata temu
Reputacja: 38

Najlepsza waga

Nieprzeczytany post autor: Kameleon » 7 lata temu

Moim zdaniem racje ma Bubu88.Najlepsza i najbardziej precyzyjna waga z dokladnoscia 0.001g kosztuje nawet 1780zl,a tansze podrobki to jednak nie to samo.

Wagi laboratoryjne obejmują wagi popularne, precyzyjne i profesjonalne. Wymienione grupy różnią się pod wzgledem dokładności pomiaru i kalibracji. Przeznaczone są do stosowania w laboratoriach, aptekach, zakładach jubilerskich i instytutach badawczych, gdzie wymagana jest wysoka dokładność pomiaru. Zakres zastosowań wag dodatkowo poszerzają liczne funkcje specjalne m.in.: liczenie sztuk jednakowych detali, wyliczanie zmian masy w procentach, sporządzanie receptur i wiele innych. Złącze RS232C (opcjonalnie USB) pozwala na podłączenie komputera lub drukarki (tylko RS232C) w celu drukowania kwitów, raportów lub archiwizacji wyników ważenia w komputerze. Drukowane raporty spełniają wymagania systemów jakości i procedur GLP. Program Procell umożliwia bezpośrednie umieszczanie wyników ważenia w arkuszu kalkulacyjnym Excel.

WAGA LABOLATORYJNA Kompaktowa-Precyzyjna

-kompaktowe rozmiary
-wysoka dokładność ważenia
-możliwość legalizacji
-kalibracja zewnętrznym odważnikiem
-interfejs RS232C w standardzie
-wyświetlacz LCD z podświetleniem


Typ Max / dokladnosc Cena
ATA220 220g / 0,001g 1 680 zł
ATA320 320g / 0,001g 1 730 zł
ATA520 520g / 0,001g 1 780 zł

Waga.jpg
Waga.jpg (200.68 KiB)

Status:
Snake Shadow
Psychonauta
Awatar użytkownika
Pyton
Posty: 627
Rejestracja: 4 lata temu
Reputacja: 480

Najlepsza waga

Nieprzeczytany post autor: Snake Shadow » 3 lata temu

Stosuję tanią wagę do odmierzania ilości 150mg i wyżej. Po prostu jak chce zrobić mix i dorzucić np do 200mg 3cmc 50mg 3mmc to najpier na wagę wrzucam cmc a później dorzucam mmc, aż dobije do 250mg. Zauważyłem, że z mniejszymi ilościami - 30mg i mnie może być różnie. Póki co nie bawię się substancjami wymagającym tak niskich dawkowań ;-)
Solid State Society

Status:
slimak
Opiowrak
Awatar użytkownika
Mijrik
Posty: 387
Rejestracja: 4 lata temu
Reputacja: 235

Najlepsza waga

Nieprzeczytany post autor: slimak » 3 lata temu

Ogólnie taka rada
Jeżeli przekroczymy nośność wagi będzie nam zakłamywana
Trzeba określić zakłamanie i można ją jeszcze używać no chyba że próbie kalibracji cuda się dzieją To trzeba nowa kupić
Na nierównej powierzchni też źle waży
Ale to tak niewiele że przy odczynnikach to nie przeszkadzam no chyba że chcemy do trzeciego miejsca po przecinku

Status:
TatraMocna
Ssak
Awatar użytkownika
Newbie
Posty: 49
Rejestracja: 3 lata temu
Reputacja: 4

Najlepsza waga

Nieprzeczytany post autor: TatraMocna » 3 lata temu

Ja mam wage za 15 zl i sprawdza sie moze gdy np odmierzam 250mg odchylki nieraz sa ale male 0,03

Status:
jollo49
Sniffiarz
Awatar użytkownika
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 3 lata temu
Reputacja: 52

Najlepsza waga

Nieprzeczytany post autor: jollo49 » 3 lata temu

TatraMocna, Problem z tymi tańszymi wagami jest taki, że odmierzyć na nich 50 mg (albo jeszcze mniej) jest dosyć trudno.

Status:
TatraMocna
Ssak
Awatar użytkownika
Newbie
Posty: 49
Rejestracja: 3 lata temu
Reputacja: 4

Najlepsza waga

Nieprzeczytany post autor: TatraMocna » 3 lata temu

jollo49 pisze:
3 lata temu
TatraMocna, Problem z tymi tańszymi wagami jest taki, że odmierzyć na nich 50 mg (albo jeszcze mniej) jest dosyć trudno.
dlatego do odmierzania substancji z dawkowaniem 20mg kupuje się wage labolatoryjną 0,001

Status:
Meowscles
Sniffiarz
Newbie
Posty: 121
Rejestracja: 2 lata temu
Reputacja: 11

Najlepsza waga

Nieprzeczytany post autor: Meowscles » 1 rok temu

Ja mam jakaś na allegro kupiona jubilerska najtańszą i narazie nie moge narzekać

Status:
mbside
Kryształowa Legenda
Użytkownik
Posty: 2755
Rejestracja: 5 lata temu
Reputacja: 496

Najlepsza waga

Nieprzeczytany post autor: mbside » 1 rok temu

Meowscles pisze:
1 rok temu
Ja mam jakaś na allegro kupiona jubilerska najtańszą i narazie nie moge narzekać
Zależy jakie masz potrzeby. Jeśli do dzielenia materiału to taka wystarczy. Jeśli natomiast do mierzenia dawkowania to lepsza będzie bardziej dokładna

Status:
Blackburn
Blister
Newbie
Posty: 6
Rejestracja: 1 rok temu
Reputacja: 2

Najlepsza waga

Nieprzeczytany post autor: Blackburn » 1 rok temu

Tosiek pisze:
7 lata temu
Obrazek Waga 0,001g


Cena: 175.00 PLN
masz jakąś konkretna na mysli? bo jestem na kupnie

Status:
kulka
Narkotykacz
Awatar użytkownika
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 5 lata temu
Reputacja: 246

Najlepsza waga

Nieprzeczytany post autor: kulka » 1 rok temu

Meowscles pisze:
1 rok temu
Ja mam jakaś na allegro kupiona jubilerska najtańszą i narazie nie moge narzekać
Za swoją wagę dałem niecałe 40zl na allegro. Już mi służy dwa lata i nie narzekam, a sporo z niej korzystam. Co jakiś czas sprawdzam jej dokładność ważąc np. jednego grosza badź różne apteczne specyfiki na których napisana jest masa i w zasadzie wynik mnie zadawała a różnica jest +/– od 1do 5mg. Większej dokładności nie potrzebuje i dla mnie taka tania waga sprawdza się bardzo dobrze.

Status:
luki985
Odkurzacz
Użytkownik
Posty: 792
Rejestracja: 3 lata temu
Reputacja: 158

Najlepsza waga

Nieprzeczytany post autor: luki985 » 1 rok temu

kulka, do substancji które mają dawkowanie ,50-300 mg jest ok ale dla np opio może być lipa.

Status:
kej
Dopaminator
Awatar użytkownika
Serce Roju
Posty: 1204
Rejestracja: 5 lata temu
Reputacja: 538

Najlepsza waga

Nieprzeczytany post autor: kej » 1 rok temu

najtanszej z allegro za 15ziko
:D
Boże, chroń mych ludzi jak głos
Rozsądku nad ranem